Галама од комшиски кучиња

Член од
7 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Се надевам дека темава ке биде интересна за голем дел од членови на форумов. Сигурен сум дека многу од вас мака мачат со лаење на комшиски кучиња,поготово преку ноќ. Кај мене е селска атмосфера по тоа прашање,сигурен сум дека по селава е помирно отколку кај мене у улица. Мене ме интересира дали оваков проблем може да се пријави кај некој надлежна институција...?Повелете со коментари колеги.
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
Пред да си легнуваш дај им на сите по 1кг кременадли и нема да лаат,ем ти наспана,ем кучињата наранети..
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.133
Поени од реакции
9.323
На која основа сме колеги, прво тоа ме интересира. :D
На темата за лаење, сигурно кучињата лаат поради нешто, пример доколку се врзани цело време, во тој случај можеш да ги пријавиш сопствениците за несовесно чување или така нешто.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
На која основа сме колеги, прво тоа ме интересира. :D
На темата за лаење, сигурно кучињата лаат поради нешто, пример доколку се врзани цело време, во тој случај можеш да ги пријавиш сопствениците за несовесно чување или така нешто.
Се збуни малата..
1000 кучиња отруја,никој со прст не мрдна..Мислиш ќе се размрдаат ако ги пријави и тоа за лаење..
Ќе ти речат уште,па куче е тоа,неможе да пее..Уште ти крива ќе испаднеш..
 
Член од
7 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Супер предлог да се пријават сопствениците,само уште да знам каде и кој може прописно да реагира за таков проблем...
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
Супер предлог да се пријават сопствениците,само уште да знам каде и кој може прописно да реагира за таков проблем...
Да живеевме во Италија,Франција,Канада..Може и би се средил твојот проблем..Ама тука не..
 
Член од
7 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Се збуни малата..
1000 кучиња отруја,никој со прст не мрдна..Мислиш ќе се размрдаат ако ги пријави и тоа за лаење..
Ќе ти речат уште,па куче е тоа,неможе да пее..Уште ти крива ќе испаднеш..
Полицијата секако не може да регира,бидејки веќе имам пријавено на нивна адреса,и добив одговор дека немаат закон за да реагираат за такво нешто,иако имаат секојдневни поплаки за таков или слични проблеми..
 
Член од
7 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Значи не.

Види како се чуваат кучињата, ниедно куче не лае од бес, сигурно има некоја причина.
Колку што можам да видам, све им е обезбедено, ама си лаат,се довикуваат едно друго што се вика. Не гледам друга причина, освен тоа што е куче и ке лае до бесвест ако треба. Пак ке прашам, дали некој знае која надлежна институција може пропосно да реагира на таква жалба?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.074
Несвесно, сакајки да бидеш интересен можеш да дадеш иницијатива за грозоморен чин...
добро наставничке , извинете

можеш да го пријавиш дека не лае двојазично хехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom