Газоза vs. Струмка

Газоза vs. Струмка


  • Вкупно гласачи
    357

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Уфф.Струмка д бест.Само се прашувам зашто не ја служат во кафичите у Ср?
ја има во некои кафичи, само комплекси има набиено и ретко некој да пораче!
Ако не порачаш кока кола поарно не иди во кафич...
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.081
Поени од реакции
2.384
ја има во некои кафичи, само комплекси има набиено и ретко некој да пораче!
Ако не порачаш кока кола поарно не иди во кафич...
Можда ја имало али јас ја немам сретнато,или пак ја криеле да не се засрамат демек Струмка.Искрено да налетам така сигурно би порачувал тоа наместо Кока Кола.Истото е и со Струмичката мастика.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
ја има во некои кафичи, само комплекси има набиено и ретко некој да пораче!
Ако не порачаш кока кола поарно не иди во кафич...
Струмка се порачуваше само на времето во “Иднина„
Сега народот е многу кул за да пие Струмка на јавни места
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
СТРУМКА! немојт никој со неа. :smir: ...
 

marko_d

Ретард
Член од
10 април 2009
Мислења
430
Поени од реакции
18
Не приметувам разлика помеѓу двете :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Штета што струмката не е таква каквашто беше кога јас бев дете...тогаш беше убедливо најдобриот пијалок. Сега ,за жал и незнам од која причина, не е со истиот квалитет.Го нема тој вкус и мирис на крушка, кој го имаше некогаш.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
ами ај пратете од струмката накај Прилеп пошто ваму ја нема а најверојатно ја нема и низ цела западна Македонија, че да се мнозинството од форумџииве од источна чим толку многу ја имаат пробано
 

CofD

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
406
Поени од реакции
292
Море газоза си е газоза кај може струмка да се мери со газоза нормално дека газозата е подобра има подобар шмек и поубава си е нема што тука да се дискутира.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Струмката ми е поубава,Газозата не ми годи на организмот...а и се ждрига од неа :pos: :pos: :pos:Секако се работи за вкус нели:D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.254
Поени од реакции
14.383
првиот пат кога пиев струмка стварно се освежив, навистиа ми беше поубава
ама дека сум од прилеп и повеќе на газоза сум т.е немам видено струмка да се продава во градов ?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.163
Поени од реакции
130
првиот пат кога пиев струмка стварно се освежив, навистиа ми беше поубава
ама дека сум од прилеп и повеќе на газоза сум т.е немам видено струмка да се продава во градов ?
Нема во Прилеп Струмка, и јас немам видено досега.

И да, како и секој Прилепчанец, гласам за Газоза :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom