ГОРДО МАКЕДОНЦИ!

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
гордо и честито Македонци,се андевам наредна година после визна либерализација ќе сум присутен на еден од овие собири за да прославам празниук со македонските херои на 21 век.

Вечна да е Македонија.

п.с. коол брате алал да ти е за сета активност.
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
гордо и честито Македонци,се андевам наредна година после визна либерализација ќе сум присутен на еден од овие собири за да прославам празниук со македонските херои на 21 век.

Вечна да е Македонија.

п.с. коол брате алал да ти е за сета активност.
Исто и јас би сакал да присуствувам на таква манифестација се надевам ќе имам шанса. Македонија Засекогаш.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Браво за Македонците од Егејот.Македонија вечна!!!!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
гордо и честито Македонци,се андевам наредна година после визна либерализација ќе сум присутен на еден од овие собири за да прославам празниук со македонските херои на 21 век.

Вечна да е Македонија.

п.с. коол брате алал да ти е за сета активност.
Многу поубаво би било кога организирано би отишле таму едно
20-ина автобуси- Дамла да ги стрефи гејците.:helou:
Навистина прекрасни места и секој оној кој не бил -обавезно да го стори тоа, да појде во нашата Беломорска Македонија
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Македонски музика и ора на свадба во Франција :vozbud::je::bravo::bravo:
[video=dailymotion;xfhkas]http://www.dailymotion.com/video/xfhkas_musique-macedonienne-au-mariage-de-marie_music[/video]
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Оро играат... герилци требит.. не играорци..
Со мир само може на опашот да бидеш...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Море море лични моми....браво ..само на првиве клипови толку ли никој немаше знаме...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Шештево - Костур? Льубка Рондова!

е лјубител и на македонските песни.Има собрано над 3600 македонски песни :smir: Стојан Дебрелиев от селото с нај-работливите хора - Ласкарево-Сандански
http://virtual-melnik.com/component/content/article/1411-varna/3459--50------.html


--- надополнето ---

Много се јадосвам, че с'временните изп'лнители крадат смело от изп'лнителите на македонските песни - от репертоара на Бадев, Васка Илиева, Сариевски и други. Притеснјава ме, че изп'лнители от цјала Б'лгарија записват македонски песни, като допускат грешки, като пример "болјан лежи", такава дума нјама, то е "болен лежи", пејат “джанум”, а е "джанам", а една млада певица казва "кускундисвам", а думата е "касканджика", и други.

Целија си архив предлагам на всички почитатели и мераклии, които се интересуват от македонските песни. :vozbud:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Јас сум најголем македонец оваа ја слушав во кола завчера во сред солун на семафор
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Kajgana Shop

На врв Bottom