Вувузела труби - да се забранат или не?

Забрана, да или не?


  • Вкупно гласачи
    117
P

PoisonLady

Гостин
Еден од најпродаваните производи во ЈАР се тампоните за уши :) Мнооооооооогу сметаат
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Среќа англиските навивачи го најдоа лекот против овие :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
YouTube го додаде иритирачкиот звук на вувузелите


YouTube додаде специјално копче на сите видеа, кое со едноставно кликање ќе го пушти звукот на вувузелите врз оној на видеото кое го гледате.

Копчето во форма на фудбалска топка сега ќе ги иритира и милионите гледачи на YouTube, се разбира доколку кликнат на него.

Ова е исто како да сте натпревар на Светското првенство, а звукот на трубите засега не може да се прилагоди.

Додека ТВ станиците кои го прикажуваат турнирот се обидуваат да ги намалат трубите, YouTube го направи токму спротивното, кое се покажа како вистински онлајн хит.

Најверојатно копчето ќе остане на БЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ сајтот до крајот на СП2010.

Луда работа...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Разбрав на Галичкава свадба зурлине ќе биле заменети со вувузели. ><
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
---------------->>>>>




:toe: Некој едноставно ужива у тоа :toe:
 
P

PoisonLady

Гостин
Интересна работа ми е тоа што и навивачите на останатите неафрикански репрезентации нон-стоп дуваат на утакмиците.Не ми е јасно како не им удира во глава звукот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Вчера ми донесоа една од Африка. Звукот ептен нервира, не сакате да сте во иста соба со трубата.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас пред некој видов еден дечко кој имаше таква труба и можам да кажам дека звукот на ТВ повеќе ме нервира отколку во живо. Мене ми се допадна тој звук, личеше како да проаѓа камион со јака сирена илки на некое диво животно, на некој бизон кој рика и тоа ми беше оргинал као звук и затоа ми се допадна.

Се разбиа со таква труба не треба да се труби као овие од африка без престан туку неколку пати онака колку да се прави атмосфера.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Се мислам дека им помина меракот на племињата, некако слабо дуваат :) или можеби мене така ми се чини, може се навикнав на звукот... Сепак би сакал да изгледам еден натпревар без нив, да се слушне навивање, пеење, барем на финалето :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Се мислам дека им помина меракот на племињата, некако слабо дуваат :) или можеби мене така ми се чини, може се навикнав на звукот... Сепак би сакал да изгледам еден натпревар без нив, да се слушне навивање, пеење, барем на финалето :)
Баш за финалето ќе има дување во тоа цефките :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Баталете вувузели бе,дур не видам некоја цицлеста Бразилка да истрча гола на сред утакмица не го сметам првенствово за валидно. :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom