Врска со постара жена/постар маж

Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Постаρа е сеκогаш поубаво,не се мачиш да објасниш κаκо и што тρеба,да се ρаспρаваш на сеκои пет мин за глупи ρаботи..се знае тоа и тоа. Овие младиве поготово поновите генеρации(фала богу има исκлучоци) се све со главата во облаци мислат κузнее κои се,се додеκа не здогледаат κеш...али па ρеκов аκо си шмеκеρ можеш да најдеш и млада и стаρа...тие над 30 за вρсκа не се туκу за уживанција(збоρам за 10 год ρазлиκа) Али аκо си најдеш сρодна душа аκо ти е убаво со κејф све тогаш ништо дρуго не е битно

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Пффф и братучед тие Амди.[DOUBLEPOST=1444308096][/DOUBLEPOST]
Од Струмица да не е паров :D ?
bre bre uste i javno me prasuvas, ne li ti e sram da ogovaras vaka be?
Mojot primer bese za da dokazam poenta, a ne da ogovaram..
ccc sto za narod pokvaren ke bevme.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Бев во врска со 31 годишна жена, сега имам 20 години, се уште ја сакам, но животот направи да не бидеме заедно. Сега постојано се стимулирам со разговор со постари дами и се осеќам ок поради тоа. Па дај 21 век сме :D
Алал да ти е ;)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
bre bre uste i javno me prasuvas, ne li ti e sram da ogovaras vaka be?
Mojot primer bese za da dokazam poenta, a ne da ogovaram..
ccc sto za narod pokvaren ke bevme.
Јас само прашав ама очигледно тој ќе да е пар. Пошто ваљда бе може да е до 100 % исто... :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.804
Поени од реакции
15.725
Neznaci se starki zenite pa neimse saka onaa rabota so pomladi , eve jas sum imal nekolku mladi i sega sakam da ukusam nekoja postara zena , moze i nad 60g , ako saka nekoja gospogja neka mi pise keni bide ubavo , dzabe nee receno , od staro vino i rakija poubavo nema
eve ti ja Sofija Loren 81g
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Не знам која е и дали воопшто ја има - ako ја има и ако постои - граница како граница во години. Иако во денешно време се изнагледавме разно разни „врски“ и „бракови“ па сето тоа ни е нормално... но постојат 2 работи кои за мене се прифатливи...

прво, доколку и двата партнери се изживеани т.е. реализирани како луѓе т.е. поминале одреден број на врски низ животот, поминале низ сопствени кризи, се бореле со сопствени и туѓи демони, искусиле од животот и добро и лошо... и повеќе и помалку....

второ, доколку и двата партнери го саакаат тоа од вистински причини тогаш имаат основа. пред сè би требало и двата да се доволно зрели (без разлика на нивните години)

често е случај женското да е помало па да се затреска во некој повозрасен реализиран маж кој ќе го гледа со поинакви очи бидејќи може да и обезбеди стабилност и сигурност која во себе жената по дифолт ја нема (не од видот жена е и не ја бива за ништо туку напротив како потреба за сигурност и закрила) или пак кога помал по години маж ќе се залета по некоја „тетка“ во свои триесетти или четриесетти години.
од друга страна, секој си бара еден вид на стабилност. никој не сака цел живот да се расправа со деца па затоа и ја сфаќам потребата да се биде со постар партнер..., без разлика дали машкото или женското има потреба од врска во која нема да осеќа дека треба да се избори за сè и сешто и врска во која нема да мора да се објаснува до недоглед за своите постапки и одлуки. сепак, како што е случај и со созревањето, така и со останатите работи во животот вистински се ужива после триесеттата.... па со тоа најверојатно и во добар маж или па жена ;)

во принцип, не го осудувам овој вид на врски и не мислам дека од старт се осудени на пропаст доколку се работи за две зрели и реализирани личности.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Повторно ја имам честа, овој пат со многу многу постара од 31. :D
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
И јас мислев дека постаро ( поискусно ) е подобро али грешев барем според мене..
Сакав да пробам како е, али лошо ми е сега. Значи не зборам за дамата, таа беше топ. Значи физички е чудо ( фитнес инструкторка ) а и во секој поглед е значи топ. Мед и млеко. Бидна се што бидна и некако што знам не се осеќам баш убаво. Малце ми е некако глупаво, не е тоа тоа.
Подруго е коа сум со врсничка а и може помлада од мене максимум 3 год.
Шмекот е друг пријателе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom