Врска во тајност

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
ме навреди со ова со рече дека лажам,едноставно си го кажав она што го имав и за шо барав совет,а сеа ако мислиш дека лажам или нешо..пошо мене ми е тешко и не ме свакате..и не..не отворив тема за да ми се смеат,отворив тема да слушнам т.е. прочитам најразлични мислења ... и како тоа мислиш Го молам кога сум со него ? а за колата..нишо не му дадов ни да фаќа а не па за нешо повееќе..ии да го сакам,и не е за колата..ни за шо е поголем..незнам зоштоо го засакаввввв..шо ми е убав ваљда...леле де ве молам некој на моја страна нека застаниииии..нека ме свати..не сакам да го избугам но не сакам ни да му бидам Опција на некој додека тој ми е приоритет..
Ај девојче, молимте оди на спиење.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.659
Поени од реакции
11.672
Еве јас сум на твоја страна. Не слупшај ги хејтериве...убаво ти вика сака тајна врска, глупо е само со тебе да биде како во кафез затворен. Му треба на човекот слобода, млад нека менува женски, истовремено со 5-6-20. Туку мене ми е криво јас помлад ко бев што не ми текна на таа формула шо се вика sweet 16, туку во врски се гушев безвезе ...не си само ти женско па само со тебе да биде цело време...џииизз
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
ме навреди со ова со рече дека лажам,едноставно си го кажав она што го имав и за шо барав совет,а сеа ако мислиш дека лажам или нешо..пошо мене ми е тешко и не ме свакате..и не..не отворив тема за да ми се смеат,отворив тема да слушнам т.е. прочитам најразлични мислења ... и како тоа мислиш Го молам кога сум со него ? а за колата..нишо не му дадов ни да фаќа а не па за нешо повееќе..ии да го сакам,и не е за колата..ни за шо е поголем..незнам зоштоо го засакаввввв..шо ми е убав ваљда...леле де ве молам некој на моја страна нека застаниииии..нека ме свати..не сакам да го избугам но не сакам ни да му бидам Опција на некој додека тој ми е приоритет..
Грешиш...
Јас сам се навредив што ја отворив темава и продолжувам да ја читам, али ајде, мое последно отварање. Сакаш различни мислења? Еве едно од мене набрзинка што ми текнува а не се повторуваат со оние претходно искуцани.
Опција 1, срам му е да го видат со тебе. Причина за ова може да бидат различни ствари... Не надминуваш некој општо прифатен праг на убавина, годините, или нешто слично на тоа.
Опција 2, срам му е да не треснеш некоја зелена (патем, ко што тоа го правиш на форумов) пред неговото друштво
Опција 3, и двете.

Биди ми поздравена и од се срце се надевам ќе научиш некои работи во годинкиве што ти следат.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
Готово одлучив..ставам крај..на типов не му е доволна една ваљда..ааа и за момент ми дојде ова..шо ако сум му единствена? шо ако најпрво сака тајно па послее повеке? и знам дека сеа ве замарам али тоа е..не сум созреана ајдееее знам за тоа-заљубена сум :)
--- надополнето: 25 мај 2012 во 01:44 ---
Грешиш...
Јас сам се навредив што ја отворив темава и продолжувам да ја читам, али ајде, мое последно отварање. Сакаш различни мислења? Еве едно од мене набрзинка што ми текнува а не се повторуваат со оние претходно искуцани.
Опција 1, срам му е да го видат со тебе. Причина за ова може да бидат различни ствари... Не надминуваш некој општо прифатен праг на убавина, годините, или нешто слично на тоа.
Опција 2, срам му е да не треснеш некоја зелена (патем, ко што тоа го правиш на форумов) пред неговото друштво
Опција 3, и двете.

Биди ми поздравена и од се срце се надевам ќе научиш некои работи во годинкиве што ти следат.
Извини а што глупост треснав на форумов? Можеш да надополниш..еве кажи ми и ке бришам тема ако треба .. :) едноставно мислев дека има поискусни овде затоа и се зачленив па и си кажував мое мислење :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.769
Поени од реакции
14.041
како да го сватам ова ? :pipi::D
Напи се кафе де :coffee:

Викаш нејкеш да го изгубиш,освен тоа што си затрескана во него и мислиш дека он е тој ''вистинскиот'' што друго те поврзува со него?
Не се гледајте прекини секаков вид на контакт дали е виртуелно во живо сеедно избриши го од тебе и крај на приказната.
Многу ме интересира зашто сите,ај да не претеруваме скоро сите девојчиња на оваа возраст 14-16 год трчаат по некој 4-5 год поголеми?4-5 год и не е некоја разлика во години но во овој период и тее каква разликата е мн голема...Ти мислиш тој 20 годишен ќе бара девојка за лапање? јеах шрр се знае какви намери имаат.Додека трчаш по такви,пропушташ златни момчиња на твоја возраст :X3:

http://www.youtube.com/watch?v=Gm2dFbtNejI
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Очигледно е ќе ти бара кај и да е (ако не ти бара веќе) ти нема да му дадеш(се надевам), ќе се изнервира и ќе те отера у пм. А ти ке останеш подзината. Боље сега да го откачиш него он тебе подоцна на полош начин
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Готово одлучив..ставам крај..на типов не му е доволна една ваљда..ааа и за момент ми дојде ова..шо ако сум му единствена? шо ако најпрво сака тајно па послее повеке? и знам дека сеа ве замарам али тоа е..не сум созреана ајдееее знам за тоа-заљубена сум :)
--- надополнето: 25 мај 2012 во 01:44 ---

Извини а што глупост треснав на форумов? Можеш да надополниш..еве кажи ми и ке бришам тема ако треба .. :) едноставно мислев дека има поискусни овде затоа и се зачленив па и си кажував мое мислење :)
Затоа псотои нешто што се вика решителност.
Ке си „ризкуваш“(ако може така да се анрече во твојов случај) и ке го оставиш.

Ај јас ке ти кажам за мене. Мојата девојка ја запознав кога имаше таа 13 години, јас имав 16 за кратко време праев 17. Се заљубив во неа, ако беше мала.
Сличното е што и јас сакав тајна врска. Сакав тајна врска дека ми беше страм, таа беше малечка многу. Но со тек на време се промени, кога видов дека таа одмене не се страми воопшто, зошто јас да се страмам? А ти таа беше многу поубава и подобра од мене.
Со неа сум сеуште, поминаја 2 години да се пофалам :P

Нејкам да те премислувам, да останеш со него, од ова што го кажа е премногу очигледно дека те врти, само сакав да кажам пример, на сите кои беа скептици.
И биди паметна баталиго, дека едно ке научиш, што и да направиш ке се каеш. Ако сакаш да бидеш искористувана и да ти е убаво, слободно нека те искористува. Ако си емотивна и сакаш љубов, бараја на друго место.
Чао :)
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Девојче сеуште си мала и ќе поминуваш низ разни љубовни ситуации во животот. Не дозволувај на 16 години да си го замараш мозочето за некој дечко кој што не знае што сака во животот. Сега ти се годините кога ќе учиш како да се справуваш со одредени љубовни ситуации, ама не дозволувај никој да те понижува. Бидејќи ти си за сега заљубена во него не прифаќај да бидеш во таа некоја си „тајна врска“... Причината поради која што тој не сака да биде со тебе, може да биде било што. Не барај причина зашто тој сака тајна врска со тебе. Батали го! Сеуште си мала и уште многу пати ќе се заљубуваш и одљубуваш. Јас да сум ќе ги прекинам сите контакти со него. Поздрав.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
5
Искрено..во право сте сите..прифаќам секакви критики..и решена сум,стварно не сакам некој да си игра со мене..немам некое големо искуство,но знам како е да си сакана,имам осетено и е далеко поразлично од ова сеа шо е.. :) така даа..кога и да ми рече ке одбивам,во јавност едноставно нема ни да го погледнам(иако знам дека нема да го можам тоа,но ке покушам) можеби ке свати шо изгубил :) Ви благодарам луѓе..добра ноќ :* :):):sleep:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Само ако има секс...многу секс...тогаш ми одговара тајна врска.
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
За малце да бев во таква врска оти брат му се беше зацопал у мене а истовремено ми беше најдобР пријател
Тој како брат а јас како другарка сакавме да се криеме да не сфати тој да не е повреден.
Но верувајте ми не е лесна. Многу е тешко да се гледаш со некој а да пазиш некој да не види и поткаже нешто.

Нема да прифатам таква врска
 
M

Moon Child

Гостин
Бла бла бла.
Сум била во тајна врска. Се изневерувавме и двајцата. На крај си признавме и си продолживме секој по свој пат. Тајна врска е затоа што на едниот од двајцата така му одговара, а другиот може да ја користи таа ситуација(y)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Па..партнерот да ти рече дека не сака да дознаат другите за тоа.. незнам дали има друга,дали другарите нешо му зборат или се срами :/
Со оглед дека не ради семејни забрани, би ти рекла дека дечкото се заебава со тебе. Поточно, не си му доволно важна за во ,,јавност,,. И во ,,јавноста,, и понатаму е слободен.
--- надополнето: 25 мај 2012 во 02:56 ---
16 сум..а и искрено не ја знам причината зошто саака да е тајна,и не,не му верувам,на ниеден збор,но многу ми прија неговото присуство...типот од километар се гледа дека не е заљубен во мене...а јас од вселената да ме погледнатке видат дека сум -.- па ако не сака зошто тогаш ме вика да се видиме..? ооф како да го решам ова?нешо да му речам следниот пат коа ке го видам?? или порака ке помогне..ама па да му кажувам дека сум заљубена во него,само ке му го дигнам егото па уште толку ке се филма..И вака сеа ...си губам самодоверба....Може не сум му убаваа :(((((((((((((((((((
I am not sure, if this is Kajgana or Glamstik.
Saint Moderator, please help...
--- надополнето: 25 мај 2012 во 03:00 ---
Готово одлучив..ставам крај..на типов не му е доволна една ваљда..ааа и за момент ми дојде ова..шо ако сум му единствена? шо ако најпрво сака тајно па послее повеке? и знам дека сеа ве замарам али тоа е..не сум созреана ајдееее знам за тоа-заљубена сум :)
--- надополнето: 25 мај 2012 во 01:44 ---

Извини а што глупост треснав на форумов? Можеш да надополниш..еве кажи ми и ке бришам тема ако треба .. :) едноставно мислев дека има поискусни овде затоа и се зачленив па и си кажував мое мислење :)

Срце, животот не е Три метри над небото.
Иако јас на 21 плачев на филмот.
Поинаку се одвиваат работите, во реалниот живот.
А моментот ,,не знам зашто го засакав, ваљда зашто ми е убав,, е моментот ради кој заљубеноста ќе ти помине за 2 недели. Има и други доста убави дечковци, на кои не им е проблем да бидат со тебе во јавност.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Со оглед дека не ради семејни забрани, би ти рекла дека дечкото се заебава со тебе. Поточно, не си му доволно важна за во ,,јавност,,. И во ,,јавноста,, и понатаму е слободен.
--- надополнето: 25 мај 2012 во 02:56 ---


I am not sure, if this is Kajgana or Glamstik.
Saint Moderator, please help...
--- надополнето: 25 мај 2012 во 03:00 ---



Срце, животот не е Три метри над небото.
Иако јас на 21 плачев на филмот.
Поинаку се одвиваат работите, во реалниот живот.
А моментот ,,не знам зашто го засакав, ваљда зашто ми е убав,, е моментот ради кој заљубеноста ќе ти помине за 2 недели. Има и други доста убави дечковци, на кои не им е проблем да бидат со тебе во јавност.
Присутен! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

(морав)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom