Враќање фајлови од хард диск

S

staycalm

Гостин
Епа вака,
земав да инсталирам ОS Kali, се инсталираше демек, ми праи рестарт лаптопот и ми покажува дека немам оперативен систем, значи осмицата ми ја избришало и го нема Kali (ја филмови си праев дека ќе иам dual boot, при инсталацијата не приметив никаде да одберам да не го форматира дискот), земав cd-то да инсталирам осмица, ми покажуваше Windows cant be installed to drive 0 partition 1, Windows cant be installed to drive 0 partition 2 (не биле ntfs формат) али ајде тоа го оправив, најдов нешто на нет. Сега инсталирав осмица и сега сакам да ги вратам многуте фајлови пошто и C и D ми се форматирани и сега имам само C, пробав со 2 програмчиња никако да ги најдат фајловите, наоѓаат некои системски фајлови али тоа што ми треба го нема, па помагајте, предлог!?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Епа вака,
земав да инсталирам ОS Kali, се инсталираше демек, ми праи рестарт лаптопот и ми покажува дека немам оперативен систем, значи осмицата ми ја избришало и го нема Kali (ја филмови си праев дека ќе иам dual boot, при инсталацијата не приметив никаде да одберам да не го форматира дискот), земав cd-то да инсталирам осмица, ми покажуваше Windows cant be installed to drive 0 partition 1, Windows cant be installed to drive 0 partition 2 (не биле ntfs формат) али ајде тоа го оправив, најдов нешто на нет. Сега инсталирав осмица и сега сакам да ги вратам многуте фајлови пошто и C и D ми се форматирани и сега имам само C, пробав со 2 програмчиња никако да ги најдат фајловите, наоѓаат некои системски фајлови али тоа што ми треба го нема, па помагајте, предлог!?
When you think you can't do it, u should try to do it then maybe it can be it again but only if u didn't.
 
S

staycalm

Гостин
When you think you can't do it, u should try to do it then maybe it can be it again but only if u didn't.
Because if you didnt it would probably lick or else.[DOUBLEPOST=1410981474][/DOUBLEPOST]
When you think you can't do it, u should try to do it then maybe it can be it again but only if u didn't.
И не знам што сакаше да постигнеш со ова, напишано е нелогички а ти дали си го сфатил некако или што.. Не знам
 
Последно уредено од модератор:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Because if you didnt it would probably lick or else.[DOUBLEPOST=1410981474][/DOUBLEPOST]
И не знам што сакаше да постигнеш со ова, напишано е нелогички а ти дали си го сфатил некако или што.. Не знам
Сака да ти каже дека кога мислиш дека не можеш треба да пробаш пак дека можеш ако нешто не си можел во моментот кога можеби си можел повторно, а всушност не си можел. (y)
 
S

staycalm

Гостин
Сака да ти каже дека кога мислиш дека не можеш треба да пробаш пак дека можеш ако нешто не си можел во моментот кога можеби си можел повторно, а всушност не си можел. (y)
Браво, и нелогички цитат успеавте да дешифрирате.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Браво, и нелогички цитат успеавте да дешифрирате.
Во Kali-то има една алатка која се вика phraseDeshifrer v2.13 Pro, со неа ја дешифрирав реченицата. Има и македонска поддршка.
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Јас имам користено Stellar Phoenix Windows Data Recovery до сега ми збркало работа повеќе пати.

И можам да ти кажам да внимаваш со вакви програми оти можи да почнат глувци да ти гребат по хард диск ;) па за брзо да умри глушецо xD
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Може да пробаш со Testdisk, но треба да имаш екстерен хард-диск за да ги вратиш податоците.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
А од USB може да се вратат избришани фајлови? Не знам како све ми се избриша, а се ми требаше. Од кога се деси тоа пред некој ден УСБ-то не е користено...
 
S

staycalm

Гостин
А од USB може да се вратат избришани фајлови? Не знам како све ми се избриша, а се ми требаше. Од кога се деси тоа пред некој ден УСБ-то не е користено...
Имам многу пати враќано од USB, со било кој програм не би ти правело проблеми, recuva исл
 
Последно уредено од модератор:
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Јас имам вратено податоци со Mini Tool Recovery. Пробај со него.
 
S

staycalm

Гостин
Јас имам вратено податоци со Mini Tool Recovery. Пробај со него.
Чекав над 4 часа да заврши со скенирање, и ми најде во D што имав а во C ми беа потребните работи, ништо од c..... други којзнае какви фајлови ми изнаоѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom