Вработување во Словенија

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од пудла, 26 јуни 2014.

 1. пудла

  пудла

  Член од:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Би ми било мило ако има некој да знае како да се замине на работа во словенија
   
 2. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.981
  Допаѓања:
  18.782
  Слабо Словенија моментално. Мој совет ти е да бараш друга држава за печалба. Работа нема колку што имаше порано и се помалку даваат работни визи.
  Познаваш некој во Словенија, кој ќе гарантира за тебе дека ќе имаш место на живеење кога ќе пристигнеш? Без тоа нема шанси да добиеш виза.
   
 3. пудла

  пудла

  Член од:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  А преку агенции за посредување или нешто такво.
   
 4. kacikakacika

  kacikakacika

  Член од:
  23 август 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Дали има некој, или знаете некој што живее, студира, работи во Љубљана? ве молам контактирајте ме
   

Сподели преку: