Вработување во ИТ сектор

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
746
Поени од реакции
983
Здраво.
Активно изучувам Full Stack Web Development секој ден преку курсеви,freecodecamp,видеа na youtube и многу други извори.
Прашањето ми беше,доколку би сакал да навлезам во ИТ секторот т.е. да започнам како практикант/intern,дали е фактор тоа што немам факултет?
Дали е доволно знаењето,портфолиото,github-от ?
Пробувам секој ден по 5 сати да вложам во кодирање.Засега ми оди супер.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
26.051
Здраво.
Активно изучувам Full Stack Web Development секој ден преку курсеви,freecodecamp,видеа na youtube и многу други извори.
Прашањето ми беше,доколку би сакал да навлезам во ИТ секторот т.е. да започнам како практикант/intern,дали е фактор тоа што немам факултет?
Дали е доволно знаењето,портфолиото,github-от ?
Пробувам секој ден по 5 сати да вложам во кодирање.Засега ми оди супер.
Па пушти портфолиото тука да видиме како ти оди.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.161
Поени од реакции
17.960
Здраво.
Активно изучувам Full Stack Web Development секој ден преку курсеви,freecodecamp,видеа na youtube и многу други извори.
Прашањето ми беше,доколку би сакал да навлезам во ИТ секторот т.е. да започнам како практикант/intern,дали е фактор тоа што немам факултет?
Дали е доволно знаењето,портфолиото,github-от ?
Пробувам секој ден по 5 сати да вложам во кодирање.Засега ми оди супер.
Не ти треба факултет, само знаење.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Здраво.
Активно изучувам Full Stack Web Development секој ден преку курсеви,freecodecamp,видеа na youtube и многу други извори.
Прашањето ми беше,доколку би сакал да навлезам во ИТ секторот т.е. да започнам како практикант/intern,дали е фактор тоа што немам факултет?
Дали е доволно знаењето,портфолиото,github-от ?
Пробувам секој ден по 5 сати да вложам во кодирање.Засега ми оди супер.
Чекаме портфолио
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
746
Поени од реакции
983
Чекаме портфолио

Ова го креирав пред некое време,старо е 3-4 месеци.
При крај ми е другото портфолио кое е ушто подобро.Сега цел ми е да направам неколку апликации и да ги ставам.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
746
Поени од реакции
983
не ти е responsive портфолиото :)
Знам,требаше да tweak-нам неколку работи.На другото портфолио се потрудив се да биди responsive.Ова портфолио беше како вежба.Не чепкам ништо на ова оти не ми е потребно сега.Вметнав и анимации,scroll-up arrow и доста други работи.Би го пратил ама не е комплетно..
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Знам,требаше да tweak-нам неколку работи.На другото портфолио се потрудив се да биди responsive.Ова портфолио беше како вежба.Не чепкам ништо на ова оти не ми е потребно сега.Вметнав и анимации,scroll-up arrow и доста други работи.Би го пратил ама не е комплетно..
Супер е за почеток без разлика дали е респонсиве или не...од 0 е правено или користиш нешто темплекти и слично
Браво уште еднаш!
Автоматски споено мислење:

Инаку за факултет за фронтенд не е нешто must... не би требало да е проблем според мене.
 
Последно уредено:

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
746
Поени од реакции
983
Супер е за почеток без разлика дали е респонсиве или не...од 0 е правено или користиш нешто темплекти и слично
Браво уште еднаш!
Автоматски споено мислење:

Инаку за факултет за фронтенд не е нешто must... не би требало да е проблем според мене.
Имав правено одредени секции за различни страници, само си ги зедов некој работи кои ги имав веќе изработено и само ги tweak-нав на неколку места.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom