Впечатоци од Евробаскетот 2011

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Поминаа веке 5 дена od Евробаскетот ама сеуште ме држу еуфоријата што ја направија нашите херои...незнам како ви е вас ама јас чувствувам празнина во срцето не поради тоа што не донесовме туку заради тоа што заврши најубавиот спортски период во мојот живот....Навистина поминавме неверојатни 20 дена поминати во возбуда,нервози заради сите тие шок натпревари фала му на господ повекето завршуваа со наша победа, прослави после секоја победа и конечно сите дознаа која е Македонија....само се надевам оти ова ке биди само почеток на нова спортска иднина кај нас, со ова Европско видовме дека и ние можиме да се натпреваруваме со најдобрите.....СО СРЕКА НЕКА НИ Е НАЈГОЛЕМИОТ УСПЕХ ВО СПОРТОТ
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Ја бев многу возбуден ! а од коа заврши евробаскетот секој ден играм кошарка .. :D шо тоа не се случуваше пред да почне евробаскетот ! :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
од мн возбуда незнам шо да им прам на хормониве ебаго :vozbud:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Возбуда, возбуда возбуда.....
Се навикнав на победничката атмосфера, сега ми фали баскетот. МАКЕДОНСКИТЕ МОМЦИ на паркет растураат од добра игра. Ми фали МекКелеб со фантацничните погодоци... Јаооо ми фалат тие моменти... едвај ја чекам олимпијадата за повторно да гледаме добра игра на МАКЕДОНИЈА..... Се уште си ја пејам Излези момче правно на тераса и пзодрави ја Гоцевата раса. Кренете раце високо горе наше ке биде и Солунско Поле але але але але... :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Возбуда, возбуда возбуда.....
Се навикнав на победничката атмосфера, сега ми фали баскетот. МАКЕДОНСКИТЕ МОМЦИ на паркет растураат од добра игра. Ми фали МекКелеб со фантацничните погодоци... Јаооо ми фалат тие моменти... едвај ја чекам олимпијадата за повторно да гледаме добра игра на МАКЕДОНИЈА..... Се уште си ја пејам Излези момче правно на тераса и пзодрави ја Гоцевата раса. Кренете раце високо горе наше ке биде и Солунско Поле але але але але... :)
И кај мене се случува секој ден истото....ја пеам Излези момче, неможи да помини нити 1 сат а да не помислам на решавачкиот кош на Борче против Грузија,на декласирањето на грција, флоутерот на Илиевски против Хрватска тој решавачки поен, и конечно неговата тројка против Литванија, поени кои засекогаш ке останат врежана во срцата на секој Македонец.....
А ДАЛИ НЕКОЈ МОЖИ ДА МИ КАЖИ КАКО КЕ БИДАТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ОЛИМПИЈАДА? ЗНАМ ДЕКА КЕ ИГРААТ 12 ЕКИПИ И ОД НИВ 3 КЕ ОДАТ ВО ЛОНДОН, ДАЛИ ИМАМЕ НИЕ МОЖНОСТ ТИЕ КВАЛИФИКАЦИИ ДА СЕ ИГРААТ КАЈ НАС? КОЛКАВИ НИ СЕ ШАНСИТЕ ДА БИДИМЕ ВО ПРВИТЕ ТРИ ЕКИПИ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Ја бев многу возбуден ! а од коа заврши евробаскетот секој ден играм кошарка .. :D шо тоа не се случуваше пред да почне евробаскетот ! :)
вежбај може и ќе биде од тебе кошаркар,спремај се за Словенија 2013:D
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
76
Поени од реакции
173
И кај мене се случува секој ден истото....ја пеам Излези момче, неможи да помини нити 1 сат а да не помислам на решавачкиот кош на Борче против Грузија,на декласирањето на грција, флоутерот на Илиевски против Хрватска тој решавачки поен, и конечно неговата тројка против Литванија, поени кои засекогаш ке останат врежана во срцата на секој Македонец.....
А ДАЛИ НЕКОЈ МОЖИ ДА МИ КАЖИ КАКО КЕ БИДАТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ОЛИМПИЈАДА? ЗНАМ ДЕКА КЕ ИГРААТ 12 ЕКИПИ И ОД НИВ 3 КЕ ОДАТ ВО ЛОНДОН, ДАЛИ ИМАМЕ НИЕ МОЖНОСТ ТИЕ КВАЛИФИКАЦИИ ДА СЕ ИГРААТ КАЈ НАС? КОЛКАВИ НИ СЕ ШАНСИТЕ ДА БИДИМЕ ВО ПРВИТЕ ТРИ ЕКИПИ?
Квалификациите за Олимпијада сеуште не се знае каде ќе бидат.Од КФМ има понуда 3 милиони евра за да се оддружуваат тука во Скопје,во Борис Трајковски.
Повеќе можеш да прочиташ тука.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
А ДАЛИ НЕКОЈ МОЖИ ДА МИ КАЖИ КАКО КЕ БИДАТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ОЛИМПИЈАДА? ЗНАМ ДЕКА КЕ ИГРААТ 12 ЕКИПИ И ОД НИВ 3 КЕ ОДАТ ВО ЛОНДОН, ДАЛИ ИМАМЕ НИЕ МОЖНОСТ ТИЕ КВАЛИФИКАЦИИ ДА СЕ ИГРААТ КАЈ НАС? КОЛКАВИ НИ СЕ ШАНСИТЕ ДА БИДИМЕ ВО ПРВИТЕ ТРИ ЕКИПИ?
Има можност да се играат квалификиациите кај нас. Имаме погодна сала за тоа Борис Трајковски ама треба да конкурираме за да се одобрат кфалификациите за Олимпијада да се играат кај нас.. Ако конкурираме може ке ни се падне како кец на десетка да бидеме ние домаќини на Олимписките кфалификации во Баскет :)
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
76
Поени од реакции
173
Пред некој ден слушнав надвор како некој свири со навивачки труби.Ми потекоа солзи.
Толку убави моменти беа тоа,славењето на секој наш даден кош,на секоја победа..Толку сум опседната што секој ден одбројувам уште колку ќе остане до квалификациите за ОИ.Многу убави деновие беа овие 20 :) А впечатоците никако да се смират,морам секој ден да ја пеам „Излези момче“ и да се сетам на тројката на Илиевски .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom