Во што најчесто гледате додека...

Во што најчесто гледате додека одите по улица?

  • во кондурите

    Гласови: 6 1,4%
  • улицата

    Гласови: 101 23,1%
  • туѓите погледи

    Гласови: 36 8,2%
  • минувачите

    Гласови: 177 40,4%
  • во небо

    Гласови: 11 2,5%
  • по излози

    Гласови: 50 11,4%
  • друго...(што?)

    Гласови: 57 13,0%

  • Вкупно гласачи
    438

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.419
Зјапам у што стигнам, најчесто во минувачите (женски) а и во излозите понекад :)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Гледам у женски и барам некои смешни фаци.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Гледам во тоа што е најинтересно во моментот. Најчесто тоа се женските (минувачи :)) или излозите.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Aко одам сама си гледам по излози во глобала, улицата некогаш, чевлите исто така :icon_lol:, а многу ретко минувачите. Глупаво ми е сама да одам и да зјапам во луѓе :)

А кога одам со некој е тогаш си разговарам и може и по минувачи да гледам, ама во секој случај излозите ги ставам на прво место :)
 

SiSSi_

Princess.
Член од
17 март 2009
Мислења
69
Поени од реакции
10
Гледам да најдам некое стакло па да се видам како изгледам! Опсесија!
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Гледам пред себе по патот, да не најдам пари случајно....:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитивно гледам надоле во улицата или во небото... Посебно последниов период, ќе си лупнам слушалките на уво, музика си слушам и само зјапам во земја или пак ако дува ветар знам да гледам во небо, убаво ми е кога ветерот ми дува во лице и ми ја растура косата. Јес, знам дека се филмски моменти, ама убаво ми е така кога си влагам во филм. :pipi:
А тоа што гледам во земја кога одам, си има психолошки момент, што не е битен сега за разглабање.... :)
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
најчесто во улицата од проста причина што имаат многу дупки нашите улици за да не скршам нога или нешто слично, иако понекогаш преземам ризик и гледам во хот грлс :toe:
 
G

Giggles

Гостин
Право напред ,ни лево ни десно. И после некој довикува од страна не се цени толку :) И погледнувам на страна :pipi:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Зависи. Ако си ги носам наочарите гледам во се пред мене и подалеку а ако не ги носам си ја забијам главата у земја не си напрегам очите и слободно одминувам се и секого.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom