Во употреба Windows Phone 7 Mango Build 7720 RTM Update!

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Mi treba pomos okolu izbor na telefon so Windows Phone 7 operativen sistem ,Zasega planiram da go zemam Htc 7 Mozart go ima vo T-mobile ama prilicno e skap 24.450 ,znae li nekoj dali ima nekoj drug so WP7 ope... dostapen vo makedonija
Види на www.t-mobile,vip или one.Ги даваат со помала цена ако случиш договор
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Mi treba pomos okolu izbor na telefon so Windows Phone 7 operativen sistem ,Zasega planiram da go zemam Htc 7 Mozart go ima vo T-mobile ama prilicno e skap 24.450 ,znae li nekoj dali ima nekoj drug so WP7 ope... dostapen vo makedonija
Од финансиска гледна точка најисплатлива алтернатива е да побараш по "подобриве" мобилари, сигурно ке добиеш цена минимум 20% подоле него ли кај нашиве мобилни оператори. Еве ѕирни го на пример Htc 7 Trophy :

http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/468623?searchID=2306985&Idx=36
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Mi treba pomos okolu izbor na telefon so Windows Phone 7 operativen sistem ,Zasega planiram da go zemam Htc 7 Mozart go ima vo T-mobile ama prilicno e skap 24.450 ,znae li nekoj dali ima nekoj drug so WP7 ope... dostapen vo makedonija
Мора да е на ново?

Ако веќе земаш на ново, почеј уште 1-2 месеци излегуваат сега нови модели ќе имаш поголем избор
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Сонот на голем број корисници кој долго време беше и е моментално по се изгледа ќе се исполни. Хакер чие има е сеуште непознато успеал за филтрира апп или твик кој озвозможува на корисниците на овој ОС да користат фолдери. Иако овој проект е сеуште во почетничка фаза, се очекува во многу скоро време да биде реализиран тоест да биде овозможен. Погледнете го видеото каде што многу добро се презинтира искуството кое следува

http://www.youtube.com/watch?v=JgRpZRxkpUU&feature=player_embedded
 
Член од
28 август 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
да ама за ова треба да го отклучиш телефонот за да инсталираш фолдери :S
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Правењето на фолдери ќе биде официјално со Tango апдејтот.
 
Член од
28 август 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
I sega mozes da pravis folderi ako imas odklucen telefon :-D
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 22:23 ---
I sega mozes da pravis folderi ako imas odklucen telefon :-D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да ама
I sega mozes da pravis folderi ako imas odklucen telefon :-D
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 22:23 ---
I sega mozes da pravis folderi ako imas odklucen telefon :-D
Да ама ако ти е отклучен :)

Иначе за апдејтите ке мора да чекаме
Mobile World Congress 2012


Тој е при крај на Фебруари месец од 27 до 1 Март мислам. Така да тогаш ќе се знае што точно кога и како.
------------------------------------------------------------

наскоро мапите на windows phone ќе бидат брендирани од Нокиа. Очекувајте далеку подобри мапи и навигација .
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Да ама

Да ама ако ти е отклучен :)

Иначе за апдејтите ке мора да чекаме
Mobile World Congress 2012


Тој е при крај на Фебруари месец од 27 до 1 Март мислам. Така да тогаш ќе се знае што точно кога и како.
------------------------------------------------------------

наскоро мапите на windows phone ќе бидат брендирани од Нокиа. Очекувајте далеку подобри мапи и навигација .
И конечно после толку чекање и Skype ке добиете, замисли. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
И конечно после толку чекање и Skype ке добиете, замисли. :)
Хмм знам дека звучи глупаво да се нема скајп, на windows phone. премногу е лесно да се стви апликација скајп и толку. Не е тоа тоа, Мајкрософт си има сега проблеми со операторите. Бидејќи скајп ако се стави со оперативниот тоа веќе започнува нова ера. Има интернет нема трошење импулси, фрее ти е насекаде во светот.

Тоа е единствениот проблем сега за сега, мајкрософт не сакаат само да стават апликација, не за џабе се врилија толку милионииии $ за тоа.

+ Се работи на скајп за хбох, за телефон, за виндос 8, ќе има целосен редизај (би требало да виде метро стил).

Ќе биде интересно сепак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom