Во употреба Windows Phone 7 Mango Build 7720 RTM Update!

sasha4fiercef

Титула по желба
Член од
9 август 2011
Мислења
167
Поени од реакции
64
Навали народе!

Пуштен во употреба пред два дена најновиот апдејт за Windows Phone 7, Mango version.
Предности:​
Побрзо џвакање игрите и програмите. (за разлика од NoDo и default wp7)​
Вграден Chevron WP7 unlocked.​
...​
Мои искуства:​
Побрз е у секоја смисла на зборот, подобар изглед. Можеш да инсталираш секакви програми за WP7 без никаков проблем. Го инсталирав вчера и презадоволен сум. Ајде да видиме вие што ќе кажете!​

 
Член од
28 август 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Навали народе!

навали де ама не мозам да го инсталирам XD а сега моментално имам 7712 помош?
 
Член од
28 август 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
ФАЛА СЕ СНАЈДОФ ОДВАЈ XD
ама ова fishletank пак со 30 fps го читат а на видеава кажвит дека со 50 fps :/
и уште ова Chevron WP7 unlocked значи jailbreak или?
--- надополнето: Aug 30, 2011 10:46 PM ---
QSZDASDASDASD
--- надополнето: Aug 30, 2011 10:47 PM ---
И АДНИ МЕ НА ФБ dorotej_aoc@hotmail.com за ова она во врска со телефониве XD
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Освен LG Optimus 7 во вип, има некој други телефони да се купат со windows mobile 7 во македонијава? Барам во Оне и во Т-мобиле ама неможам да најдам.
 

sasha4fiercef

Титула по желба
Член од
9 август 2011
Мислења
167
Поени од реакции
64
Незнам тоа братче, ама мислам дека има можности неколку шо се андроид или сумбиан ос да се претворат во windows mobile 7. Ама и не ти треба оти „тазе“ е на пазарот за телефони и нема мн можности тек го усовршуваат преполн е со багови :oops: Мислам дека не би ти затребал.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Незнам тоа братче, ама мислам дека има можности неколку шо се андроид или сумбиан ос да се претворат во windows mobile 7. Ама и не ти треба оти „тазе“ е на пазарот за телефони и нема мн можности тек го усовршуваат преполн е со багови :oops: Мислам дека не би ти затребал.
И на манго верзијата имаш багови?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ај сега?И Nokia почна со windows phone

http://www.gsmarena.com/nokia_900_leaks_ahead_of_its_announcement_tomorrow-news-3304.php
--- надополнето: Oct 25, 2011 10:47 PM ---
Освен LG Optimus 7 во вип, има некој други телефони да се купат со windows mobile 7 во македонијава? Барам во Оне и во Т-мобиле ама неможам да најдам.
Некои од овие модели на Htc ги има во t-mobile или one

http://www.gsmarena.com/htc-phones-f-45-0-p2.php
http://www.gsmarena.com/htc-phones-45.php

Исто можеш да ги најдеш нови или половни и на пазар3 и реклама5
--- надополнето: Oct 25, 2011 10:56 PM ---
Како да му напраам апдејт на лг оптимус 7 Е-900.Секогаш кога му праам апдејт на крај ми кажува апдејт еррор
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Како ерор поточно ти кажува?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Mi treba pomos okolu izbor na telefon so Windows Phone 7 operativen sistem ,Zasega planiram da go zemam Htc 7 Mozart go ima vo T-mobile ama prilicno e skap 24.450 ,znae li nekoj dali ima nekoj drug so WP7 ope... dostapen vo makedonija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom