Во потрага по квалитетен Андроид мултимедиа уред за автомобил

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.383
Поени од реакции
993
Колата е Mercedes CLK, 2005 година.

Сакам фабричкото радио да го заменам со добар мултимедиа уред, по Скопјево (и Македониа) знае некој да сподели позитивно (или негативно) искуство?

Благодарам однапред.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
721
Поени од реакции
485
Колата е Mercedes CLK, 2005 година.

Сакам фабричкото радио да го заменам со добар мултимедиа уред, по Скопјево (и Македониа) знае некој да сподели позитивно (или негативно) искуство?

Благодарам однапред.
Алиекспрес

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.911
Поени од реакции
2.561
Колата е Mercedes CLK, 2005 година.

Сакам фабричкото радио да го заменам со добар мултимедиа уред, по Скопјево (и Македониа) знае некој да сподели позитивно (или негативно) искуство?

Благодарам однапред.
За местење на мп5 уред јас бев во Вокс. Од услугата, брзината и како го наместија уредот, а и цената сум презадоволен. Со оглед на тоа што јас ставав кинески мп5 уред.

Они и продаваат мп5 уреди од попознати брендови, звучници, појачала и слично.
Се наоѓаат до Градска Кафана Фурна,
Од рузвелтова вртиш десно на Јуриј Гаргарин и после министерство за Економија на 100тина метри десно, позади/до пералната.Друго место кај што прашував за местење на таков уред беше и DOG security, они се накај Аеродром, точно не ми текнува каде беа, јас лично немам со нив искуство но пријатели мои електрика имаат правено кај нив и се исто доста задоволни од цена, услуга и слично. Не сум сигурен дали продаваат мултимедија уреди.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
220
Поени од реакции
89
Колата е Mercedes CLK, 2005 година.

Сакам фабричкото радио да го заменам со добар мултимедиа уред, по Скопјево (и Македониа) знае некој да сподели позитивно (или негативно) искуство?

Благодарам однапред.
Н САУНД ГОСТИВАР јас имам земено за мерцедес таму пред некоја година супер со екрани камери рикверц на екранот со комамди за волан
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.651
Поени од реакции
11.563
Н САУНД ГОСТИВАР јас имам земено за мерцедес таму пред некоја година супер со екрани камери рикверц на екранот со комамди за волан
Како си задоволен од услугата, за колку време завршија и каков е квалитетот на звукот?
Им пишав пред некоја недела за Сеат Леон, побараа 200 евра за Андроид уред (со задна паркинг камера)....
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
220
Поени од реакции
89
Како си задоволен од услугата, за колку време завршија и каков е квалитетот на звукот?
Им пишав пред некоја недела за Сеат Леон, побараа 200 евра за Андроид уред (со задна паркинг камера)....
супер е се брат квалитет невиде мене ме кошташе 450 евра тогаш беше скапо команди на волан и ред друго ама радиото квалитет невиден за 1 ден завршија неколку часа
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.383
Поени од реакции
993
Овие од Vox дефинитивно испаѓаат од игра пошто денес ја добив НАЈДЕБИЛНАТА и НАЈРЕТАРДИРАНА "корисничка поддршка" што ја имам искусено во животот.

А работам со странки од цел свет, од 2012 па наваму.

Муабетот:

01.jpg
02.jpg
03.jpg

После мојата последна порака, дечкото ми звони на тел, и ми вели:

"Дечко, ти звонам пошто гледам некоја глупа порака си ми напишал тука на крајот"
:zver: :pos:


Му велам: "Слушај, пораката не е глупа. Три пати те замолив да ми пратиш перформанси"
Вели: "Тие се кинески, и немаат бренд. Можам име на фабрика да ти дадам" :vozbud:

Значи тактика: Ако незнаеш или несакаш да му одговориш на клиент, наречи го глуп, или употреби слична навреда.
Спецификации на уредот: Андроид е. Кој те ебе за друго. Не ме нервирај, не ме прашувај.

Ќе ги проверам и овие од Гостивар, надевајќи се дека нема да ги вознемирам и нив со тоа што ќе прашам за што плаќам 600-700 евра.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.651
Поени од реакции
11.563
Фин ми изгледаше дечкото што ми враќаше на ФБ од N-Sound, не би требало да ти се испонаша.
Мада не го распрашував за деталите на Андроидот.

Обично се со Android 8.1 Go што ги нудат и они и во Dog, барем за мојов Леон.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.383
Поени од реакции
993
Инаку работам фриленс на неколку сајтови и сум секогаш коректен и културен спрема сите што ме контактираат, и со клиенти и со луѓе што чисто бараат информација. Ревјуата што ги добивам се одлични, некои дури и предобри, луѓето не штедат пофални зборови итн.

И вака си велам, па добро, зар не е нормално продавач вака да се однесува? Со тоа што си културен си помагаш на сопствениот бизнис, нивото на стрес значително си го намалуваш пошто многу помалку се случуваат конфликтни ситуации, повеќе промет, бакшиши, итн. Значи културен сум пред се за мене да ми биде полесно и поубаво.

Вака кога гледам наоколу колку неспособни луѓе земале да тераат бизнис јасно ми е зошто толку им е мило на клиентите кога ќе налетат на продавач со добар однос.

Јеби га. Тоа е тоа човек сам кога си ја капи главата со камен.
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
196
Пред неколку месеци наместив навигација на E class W211 - 2008 во Vox Audio. Ова ми е веројатно 6та или 7ма навигација/радио што сум местел кај нив. Со вграден излез за оптички звучници, Андроид 10, 6GB РАМ, 64GB, командите на волан работат, камера напред и позади - генерално комплет све што може, најдобрата навигација што ми ја понудија. Момците се профи, многу педантни (нема да ти искршат пластики или да оштетат нешто при монтажа. Цена што ја платив е околу 60.000 денари. Многу ми е жал што си имал негативно искуство со нив :/ Еве како изгледа:

20200404_143012.jpg
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.383
Поени од реакции
993
Пред неколку месеци наместив навигација на E class W211 - 2008 во Vox Audio. Ова ми е веројатно 6та или 7ма навигација/радио што сум местел кај нив. Со вграден излез за оптички звучници, Андроид 10, 6GB РАМ, 64GB, командите на волан работат, камера напред и позади - генерално комплет све што може, најдобрата навигација што ми ја понудија. Момците се профи, многу педантни (нема да ти искршат пластики или да оштетат нешто при монтажа. Цена што ја платив е околу 60.000 денари. Многу ми е жал што си имал негативно искуство со нив :/ Еве како изгледа:

Прегледај го приврзокот 275948
Изгледа одлично. Штета што односот спрема клиенти знае да им биде катастрофален.

Веќе порачав од Дог Секјурити, ќе местам и камера за рикверц па ќе видиме што ќе испадне.

Патем, колата ја однесов на хемиско кај Борче од Неготино. Типот го растура и вади КОМПЛЕТ цел ентериер од возилото, го чисти, и ти го става пак внатре. Неколку дена работа, 5500 денари. Али непријатната миризба од возилото е елиминирана (Нешто што не успеа со хемиското што го правев пред 3 години, али тоа беше "нормално" хемиско, без да се вади ништо од колата, правено кај добар мајстор во Прилеп)
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
196
Изгледа одлично. Штета што односот спрема клиенти знае да им биде катастрофален.

Веќе порачав од Дог Секјурити, ќе местам и камера за рикверц па ќе видиме што ќе испадне.

Патем, колата ја однесов на хемиско кај Борче од Неготино. Типот го растура и вади КОМПЛЕТ цел ентериер од возилото, го чисти, и ти го става пак внатре. Неколку дена работа, 5500 денари. Али непријатната миризба од возилото е елиминирана (Нешто што не успеа со хемиското што го правев пред 3 години, али тоа беше "нормално" хемиско, без да се вади ништо од колата, правено кај добар мајстор во Прилеп)
Штета за момците, баш ми е жал за негативното искуство...

Нека е со среќа навигацијата, па да кажеш (со некоја слика) како ќе излезе, баш ме интересира :)

Ова е добра информација - за Борче хемиско. Ако не ти е проблем и бројче од човекот, може ќе му заврши работа на некој (за жал јас сум од Скопје и ми е доста далеку Неготино + 2-3 дена без кола таму).
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.383
Поени од реакции
993
Штета за момците, баш ми е жал за негативното искуство...

Нека е со среќа навигацијата, па да кажеш (со некоја слика) како ќе излезе, баш ме интересира :)

Ова е добра информација - за Борче хемиско. Ако не ти е проблем и бројче од човекот, може ќе му заврши работа на некој (за жал јас сум од Скопје и ми е доста далеку Неготино + 2-3 дена без кола таму).
Ќе пратам слика секако. Едвај чекам да ја наместат.
Јас сум од Кавадарци, па се возам до Скопје без проблем :D

Доаѓаш до Неготино со другар, му ја оставаш, бегаш назад во Ск. Кога ќе е готова пак се враќаш со другар и то.

075 594 394 - Борче
(Кажете му дека бројот ви го дал дечкото од Кавадарци со Mercedes CLK) :D

Ентериерот ми е како нов. Свеж, чист... Се извадено и испрано. Плус и човекот е прва лига.
Презадоволен сум, аирлија нека му се парите и занаетот, незнам дали има некој друг во МКД што прави хемиско на тој начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom