Во кој спорт се трошат најмногу калории?

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Vo sahot =))

Stvarno nemam pojma, ne se zamaram so takvi raboti :)
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Brzo trcanje, trcanje po nagornina, po skali nagore, kik boks za saat vreme praktikuvanje nekoja od ovie aktivnosti lice od 80 kg trosi nad 1000 kalorii
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
sekoj saglam izveden aeroben trening trosi mnogu kalorii bez razlika tenis vaterpolo kik boks itn znaci doveduvanje na srcevata rabota do max.granici
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Најабрзо и најповеќе во јадене чипс XXL пакување и 2л сок. Зависно колку ти се погоди моментот може да потрошиш 1500-2000 калории за неполни 30 минути... убаво вика Potato.

Шала на страна, се зависи од интензитетот и времетраење на спортската активност.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Не знам точно,веројатно во некоја активност која е поагресивна да речам. Аеробик, кик-бокс,кошарка, нешто кај шо буквално ораш ко да си на нива. :)))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во маратони(пливање,атлетика...).
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Не знам точно,веројатно во некоја активност која е поагресивна да речам. Аеробик, кик-бокс,кошарка, нешто кај шо буквално ораш ко да си на нива. :)))
a zasto da ne bide oranje vo niva so trcanje:)
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
najmnogu kalorii i tezina se gudi vo F1.Gubat prosecno po 3-4 kg.po trka,a na kvalifikacii od 1.5-2kg.Ako ne veruvate procitaj te vo enciklopedijata 1000 novi prasanja i odgovori od izdavacka kuka TOPER
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
копање, зимаш копачот и да ти ја дадам цела нива на дедоми да ја ископаш од 120 кила ке станеш за една недела 70 кила максимум.

ќе пљукнеш една рака, друга рака - да ги подмачкаш со пљуканка да не ти се лизне копачот и - Ој, козарооо ој ој козарооо - густа шума.. бла..бла..


без заебанција и теорички - не значи дека ако спортот те испотува дека се трошат калории - пример во пливањето многу малку се потиме а се трошат повеќе калории одколку во боксот каде после 2 рунда тече вода од луѓето.

сепак спорт каде највеќе се трошат калории е брзото одење.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Во пливање не се гледа дека се испотуваш зашо си во вода цело време Нерко...
Според мене Ватерполо....мислам дека таму највеке се трошат
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
И јас мислам дека премногу калории се трошат во ватерполо. Исто така треба и многу енергија. Имам еден пријател од Србија, бивш ватерполист и тој ми кажвеше за ова. Ми кажа и една случка. Биле тимов (не се сеќавам точно кој) во некој ресторан и таму се појале. И излегуваат кувариве да видет кој е седнат шо има толку многу изедено. И еден од тимов го зема цвеќето, го става в уста и вика: Ајде бе побрзајте со то јадењето, па веќе умревме од глад (а веќе се имале сомелено).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom