Во кој град од светот најмногу би сакале да живеете?

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.932
Единбург или Токио, иако немаат многу заедничко.

Би сакал барем еднаш да го посетам Бразил, и тоа ми е деф животна цел, и да се запознаам лично со Ајахуаската и да се иницирам преку ритуал.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
во Сплит... бев таму далечната 1977/78 8 месеци од воениот рок... убава клима , голем град, опкружен со атрактивни места... тогаш во ехЈу можев таму да се вработам ( префрлам) по струката
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
во Сплит... бев таму далечната 1977/78 8 месеци од воениот рок... убава клима , голем град, опкружен со атрактивни места... тогаш во ехЈу можев таму да се вработам ( префрлам) по струката
Многу си згрешил.
 
V

viktora

Гостин
во Сплит... бев таму далечната 1977/78 8 месеци од воениот рок... убава клима , голем град, опкружен со атрактивни места... тогаш во ехЈу можев таму да се вработам ( префрлам) по струката
Јас мислев ќе пишеш Битола.Ставро,Лет..ќе ти беа комшии :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Единбург или Токио, иако немаат многу заедничко.

Би сакал барем еднаш да го посетам Бразил, и тоа ми е деф животна цел, и да се запознаам лично со Ајахуаската и да се иницирам преку ритуал.
Не мора до Бразил за тоа да се иде.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сан Франциско,Сиетл и се накај Британска Колумбија делот натаму .... Се што ми кажувале луѓе,преку Тв итн , ми се допаѓа тој дел натаму ,,,,Исто може Сиднеј или Мелбурн :D :aplauz:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.932
Не мора до Бразил за тоа да се иде.
Можеби не сум сигурен, но...

Збориме за напиток спремен од билките, со цела таа церемонија со икароси, подготовки, проценки, целиот ритуал. Или мислиш на синтетички ДМТ? Ако е второто, нејќам така. Има разлика во напиток спремен од шаман, или како се вика тој што го спрема и сосема различна е проекцијата од конзумирање на изолиран ДМТ, кој можеби го има по Европа.

Првото е real deal и life changing.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom