Во кое фото студио ги развивате вашите фотографии?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Всушност, без оглед на цената, каде имаат најдобри машини и вадат најдобри фотографии?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Според описите и алудирањето на еден дечко од кај мене од школо Метеор имале машина која што ја имало само на уште едно место негде у Германија, и била дефинитивно најдобрата што воопшто е моментално на пазарот, али што знам немам навика да развивам фотографии, на времето кога сликав со апарат со филм идев у прима некако беа најбрзи во тоа време за 1саат развивање
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
точкест напиша:
Според описите и алудирањето на еден дечко од кај мене од школо Метеор имале машина која што ја имало само на уште едно место негде у Германија, и била дефинитивно најдобрата што воопшто е моментално на пазарот, али што знам немам навика да развивам фотографии, на времето кога сликав со апарат со филм идев у прима некако беа најбрзи во тоа време за 1саат развивање
Врска нема, овие од Моша ги сликаа у Метеор за на табло, сликите им испаднале сра*е, сите се жалеа.

Што знам, и јас во Прима развивам... Всушност и ретко развивам слики, почесто одам по фото-студијава за да се сликнам за онакви мали сликички, за лична и слично...:) За сликање- не одете во Бимбо, ќе ве направат Барбика. :zid:
 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
Нас, медицина не сликаа во МЕТЕОР за табло. Таблото е закон. Се е топ. А исто така, се меѓу најсовремените фото студија во Скопјево. Работат се и сешто и според мене се најдобри во тоа што го работат... :salut:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ептен ретко одам да развивам, најчесто после одмор, некоја екскурзија, нова година... Се друго си го складирам на компјутер и ако треба носам ЦД и развиваат! Кај нас најдобри се Лозиго! ЗНам уште од мала таму ги носиме и без конкуренција се! Малку се поскапи (за два три денари :pos: ) али се исплаќа!
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Во Фото Бимбо, не само што ми е најблиску туку се знам и со вработените т.е. многу добро стојам оти соработуваме најчесто им доагаат луге што сликале битни работи со телефонот а они немаат опрема за вадење на слики од телефон па јас им ги вадам и им ги стаам на усб и они после си праат бизниси, исто така и мемориски картички купуваа едно време од кај мене...
А и кај нив ми е онака солидна цена. Од мобилен кога сликам по 10 денари ми вадат слики и тоа ептен си се брзи отприлика има треба од 15 до 30 минути за да ми извадат над 30 слики.
Иако за некои спомени имам и фотоапарат кој работи на принципот брзо-фото ама тие ми се многу скапи фотографии околу 6-7 евра ми се десет парчиња.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
ААааааа од дигиталнион сега на компјутер од компјутер на двд или цд па од тамо на ДВД плејр :) Иначе во Фото Рекс Охрид :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Pa vo bitola edni od najdobrite se Real I konika, vo drugite gradovi neznam :)
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
foto bimbo najcesto i bas mi se svigja kako mi gi vadat fotkite:)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Во Дигитал студио Метеор Д БЕСТ!...Како што рече Точкест имаат специална машина која ја има само во уште некоја држава
 
Член од
2 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
2
Најчесто вадам слики у фото мите и ми се свиѓаат како искачаат
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ne znam za Skopje, ali u Kumanovo vo Foto Style, mislam definitivno se najdobri, najdobar kvalitet, ceni se:) Vlozija deckite mnogu:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
sweety_girl напиша:
Најчесто вадам слики у фото мите и ми се свиѓаат како искачаат
Е да Мите се добри се покажаа како супер тим за сликањето за нашето табло, сликите се нормални значи не се ко другите што ги праат со онаа пластична обвивка на лицето туку го чистат ама доколку подлабоко се загледаш во сликата се познава КОЖА што е важно за убава слика т.е. природната форма. А иначе за другите и за тоа БИМБО правеле барбики или прима или метеор било кој, можете ако сакате да им кажете вака и вака НЕСАКАМ средување со тие ваши холивуд филтри сакам вистинска слика, зашто се работи за ваши пари а за тоа се знае КАКО ЌЕ КАЖАМ ТАКА ЌЕ ПЕАТ.
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Слики развивам најмногу во Фото Стефчо. Добра услуга имаат, брзи се + газдата е татко му на еден другар, така некои попусти добивам :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Фото Виолета у Струмица .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom