Во врска со Payza (AlertPay)

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Глеам тука сте пишале дека за да повлечеш пари од Payza на сметка, зимаат по 25$...а има некој да ми каже каде можам на интернет да плаќам со тие пари шо ги имам на Payza-та? :)
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Како се повлекуваат пари од пејзава бе... Ми бара некој BIC или нешто слично кога стегам на withdraw ... и сега што треба да пишам во полињата Swift Bic i IBAN?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
Глеам тука сте пишале дека за да повлечеш пари од Payza на сметка, зимаат по 25$...а има некој да ми каже каде можам на интернет да плаќам со тие пари шо ги имам на Payza-та? :)
Никаде :(
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Како се повлекуваат пари од пејзава бе... Ми бара некој BIC или нешто слично кога стегам на withdraw ... и сега што треба да пишам во полињата Swift Bic i IBAN?


Успеа да повлечеш пари од Payza ?

Доколку некој друг има искуство со повлекување пари од Payza нега го сподели...
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Слободно повлечи си ги, нема да имаш никаков проблем.

Епа еве сега имам проблем... Најдов се и Swift code и IBAN ама кога пробувам да додадам картичка ми вика следново. Што да се прави сега?
  • The credit card number you provided is already registered with Payza. Please contact Customer Support for assistance
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.378
Поени од реакции
801
Епа еве сега имам проблем... Најдов се и Swift code и IBAN ама кога пробувам да додадам картичка ми вика следново. Што да се прави сега?
  • The credit card number you provided is already registered with Payza. Please contact Customer Support for assistance
Повлекување пари може само преку Bank wire (провизии - 25$+5)
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.378
Поени од реакции
801
Your account must be verified to create a bank wire withdrawal. Please have your account verified and try again.
Оу статива :)
не знам како ќе верифицираш бидејќи во последно време зезнато е, порано пред неколку години јас само со лична карта го верифицирав, пред година дена другар пробуваше да го верифицира, врзуваше картици, па пари преку банка им праќаше...успеа на крај, го верифицираше али си виде зезанции.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Оу статива :)
не знам како ќе верифицираш бидејќи во последно време зезнато е, порано пред неколку години јас само со лична карта го верифицирав, пред година дена другар пробуваше да го верифицира, врзуваше картици, па пари преку банка им праќаше...успеа на крај, го верифицираше али си виде зезанции.

Мене за верификување ми бараше само да ја внесам картицата, да ми повлече некоја ситна сума од неа и потоа да ја внесам точната цифра што ми е повлечена...буквално неколку секунди само.

Untitled.jpg
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.305
Поени од реакции
3.042
Дали некој има искуство со повлекување пари од Payza ?

Имам околу 300$ таму и сакам да ги извадам преку банка
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Сакам да продавам на ioffer но немам paypal (да имав ќе продавав на ebay).Значи логично следна опција ми е moneybookers но во последно време на нет се жалат дека при повлекување на пари постојано МБ замрзнуваат сметки дури и со направена целосна верификација.Ме интересира (кој знае) дали payza можам да ја ставам како главно платежно сретство (може да се плаќа и во денари) и ме интересира колку е користена на нет и дали при повлекување на пари има проблеми како со МБ ?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
687
Поени од реакции
142
Јас отворив акаунт на Пајзава и ја поврзам со сметка на Шпаркасе на која немам средства и ми дава дека не ми е верифицирана...да стаам некој денар они ќе ми повлечат за верификација и тоа е се или треба уште нешто?[DOUBLEPOST=1395763912][/DOUBLEPOST]И ми го дава ова https://secure.payza.com/verification/CreditCardAuthorizationForm.aspx?BTg0OTQwNjM9ZElDQwU= или грешка сум треба да одам на Bank Accounts? :facepalm::facepalm::facepalm:[DOUBLEPOST=1395763989][/DOUBLEPOST]
Епа еве сега имам проблем... Најдов се и Swift code и IBAN ама кога пробувам да додадам картичка ми вика следново. Што да се прави сега?
  • The credit card number you provided is already registered with Payza. Please contact Customer Support for assistance
[/ А како ги најде SWIFT и IBAN?
 
Последно уредено:

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Јас отворив акаунт на Пајзава и ја поврзам со сметка на Шпаркасе на која немам средства и ми дава дека не ми е верифицирана...да стаам некој денар они ќе ми повлечат за верификација и тоа е се или треба уште нешто?[DOUBLEPOST=1395763912][/DOUBLEPOST]И ми го дава ова https://secure.payza.com/verification/CreditCardAuthorizationForm.aspx?BTg0OTQwNjM9ZElDQwU= или грешка сум треба да одам на Bank Accounts? :facepalm::facepalm::facepalm:[DOUBLEPOST=1395763989][/DOUBLEPOST]
Имав јас одприлика 120тина денари на картичка тогаш и се верифирица без проблеми. А SWIFT и IBAN ти даваат во банката. Ќе прашаш во банка што треба да направиш за да имаш дебитна картичка и ќе ти дадат тие таму Swift i Iban код.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom