Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Т. шансите да те видам утре се толку големи шо искрено почнувам да осеќам вознемиреност и еуфорија истовремено. Од гласини слушнав дека тука не си сама. После скоро 6 години пак ке те видам. Не ми се ни верува... знаеш шо? Утре конечно ќе добијам одговори на многу прашања... барем така се надевам...
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Пред некое време начув дека ќе си се женел. Почнаа да ме маваат некои флешбекови за тоа под кои околности се запознавме. Ти - невообичаено привлечен и интересен лик, поготвен да го прегрнеш целиот свет, јас - дива, со кренат гард и потполно изгубен ентузијазам. Ми импонираше што од толку девојки кои те облетуваа, ти реши баш мене да ме опсипеш со внимание, но бев премногу зафатена со лижењето на некои незараснати љубовни рани и се плашев дека ти бргу ќе се изгустираш, а јас повторно ќе бидам онаа повредената. Можеби и подобро што она нашето никогаш не заживеа. Нејсе, од тоа што го видов - си избрал одлично, не ни очекував дека човек со твоите квалитети би се задоволил со помалку. Ви посакувам среќа, kiddo!
 
Член од
9 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
4
I know if I come to see you, you will try to escape or maybe with some ugly word you will try to offend and hurt me even more.
That I will have to give it to you to keep you just for me?Well sorry alas but there is no way I can get down to that level ...
let it please you. I just wanted to see what I can give you, and I still want to hide, but I don't know why you're missing out. To try again? I dont want to turn out all imbecile .. i dont really know i dont know what to do with you: toe: give me some kind of sign, just please be some extreme or maximum positive or maximum negative, just give me a sign
 
Член од
16 ноември 2019
Мислења
185
Поени од реакции
839
Зошто пак дотрчувам да ти помогнам? Зошто сеуште се грижам за тебе? Со еден повик дотрчав кај тебе и цела ноќ ти ги лечев раните. Да, јас дотрчав наместо твојата сегашна девојка. Ја нема кога си во тешка состојба. Цела ноќ ја поминав со солзи во очите барајќи го на твоето лице мојот принц со сини очи. Го најдов. Закопан под фасадата што ти ја става новото друштво. Се загушува. Сакам да го ослободам, да го извлечам од тоа лошо место. Да дојде на површина. Но не ми дозволуваш. Скршена си одам накај дома знаејќи дека ќе заборавиш како ти помогнав и ќе истрчаш кај онаа девојка. Но ако. Бар знам дека си добар и ти помогнав. Никогаш нема да те оставам да патиш, секогаш ќе дотрчувам да ти помогнам, а враќајки се, јас ќе патам. Но биди ми добро
 
Член од
27 август 2019
Мислења
13
Поени од реакции
24
Да знаев пред година ипол што уствари губам кога ти раскинав, никогаш немаше да те оставам.
Очајно сакам да ми се вратиш. Знам дека рековме некогаш можеби пак во иднина..за мене тој период дојде ама ти сега уживаш со друга. Како и да е, само дај ми знак некаков дека не си ме заборавил. Барем тоа..
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Брачо моја мила. Па шта се то дешава? Нисам знао да платонска љубав још увјек живи на овој планети! :eek:
И не само да живи, него и посјетила ме баш у ове моје сазреле године :angel:
Ја нисам нормалан , мајке ми :D
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Порано се надевав дека еден ден ќе успеам да засакам некој друг, онака како што те сакав тебе.
И засакав, повеќе од еднаш.
Сега се обидувам да ги заборавам другите сеќавајки се на тоа како те сакав тебе...
Сега се молам секое чувство што го имам за некој од вас да згасне.


People fuck with your feelings until you have no more feelings.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom