Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ова што вечерва го направи за мене ниедна друга нема да може. :D
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
I'd give my all to have
Just one more night with you
I'd risk my life to feel
Your body next to mine
'Cause I can't go on
Living in the memory of our song
I'd give my all for your love tonight
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Ти си една голема будала, а јас изгледа уште поголема од тебе. Па ти си ненормален. Ти велам опфати го тоа што го чувствуваш за мене, ти ми враќаш со: а дали битието може да се опфати... Не ми глуми Хајдегер алооооу!!! Ме изнервира да знаеш, ти со твоите философски одговори.
И кога ќе ме снема, ти си мил и фин и правиш се за да го привлечеш моето внимание. Не сме деца и преку глава ми е од овие игри твои смотани.
Правиш да се осеќам во ПМС, арно ами правиш и да се осеќам ко Ханибал, би те убила и би те изела, стоко една.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ми недостасуваш многу :(.Јас сум на патеката кај реката те молам дојди.......
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Две дечиња што в клупа седат задно.Детство.Среќно.Немирно.Погледи и насмевки.Прва љубов.Срамежливи погледи кои зариваат во душата но неми.Зборовите секнаа.Останаа погледите.

Таа најде други очи, а нему нејзините му беа најубави.Таа најде нова љубов,а тој ја чуваше првата скриена во срцето.Други усни љубеше таа а неговите останаа суви.

Кругот на животот се сврте и дојде таа на неговото место.Го љубеше силно ја љубеше и тој.Гордост преголема за две деца,сепак гордост.

Таа најде други очи најде и друго срце.Не сакаше но срасна за него.Го подари остатокот од своето срце и доби љубов.Преголема.Пресилна.Но нејзината остана посилна.Сакаше да се врати во минатото а не знаеше како.Посакуваше да ги бакнува усните што никогаш не ги бакнувала но не смееше.Верност.Сакаше да го гали лицето што никогаш не го почувствувала со своите раце но не смееше.Верност.Сакаше да се нурне во неговата душа но не смееше.Верност.Сакаше да ги почувствува неговите раце околу себе но не смееше.Верност.

Сакаше да му признае се,но не смееше.Страв.Срам.Сакаше да му каже дека и е жал,но не смееше.Верност.

А толку многу сакаше.
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Дека твоите сомнежи се вулгарни и се твоја вина и плод на твојата машта.
Смени критериуми во гледање ТВ.
 
Член од
28 мај 2016
Мислења
14
Поени од реакции
4
Moram da ti priznam deka te sakam najvise..Ne me interesira dali ke pomislis oti sum luda i nenormalna..Barem ke se obidam da ti raskazam se i se nadevam deka ke me razberes
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Запознаваш некој и првиот впечаток ти е дека таа личност е тивка и мирна.
8 години подоцна и таа личност ти оставила нагласен жиг во животот.
Те сакам и ми фалиш.
Мафју.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Те сонував, и убава беше. А јас глупав, како и секогаш. Имав после тебе други, ама не можам да те преболам. Сега кога те гледам покрај него, само се молам дека си среќна, иако знам дека не е тој за тебе.

Дури имаше шанса вчера да те видам, но си отидов веднаш кога слушнав дека ќе дојдеш. Тешко ми беше, со тебе го доживеав најубавиот период, но животот е таков, некогаш ќе не натера да донесеме одлуки за кои ќе се каеме.

Година дена скоро те немам видено, и сигурно да те видам, тешко дека ќе можам да те погледам во очи, затоа и избегав.Твојата прегратка и твоите солзи, никогаш нема да ги заборавам.

Те сакам :(
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.062
Мислам дека никогаш нема да си простам за тоа што го направив.
Те гледам во очи и ми навираат солзи и сфаќам дека си една единствена.

Сакам да те допрам, да те гледам секој ден барем на тој начин душава ми се исполнува.
Грешниците вака завршуваат? Со друга и несреќни матер му ебам?
Поголема казна нема да знаеш! Знаеше се и требаше да ме предупредиш девојче дека грешам на секаков можен начин.

Фак ју ФАК ЈУ!!!!!!
Се уништив самиот себеси бе... помогни ми не можам...

Не можам повеќе...
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Времето си поминува...
И сега разбирам...се повеќе ми станува кристално јасно...
Никој, баш никој нема да разбуди такви емоции во мене како ти... Не ми се превртува ништо во стомакот од погледи... нити од зборови... ниту од ништо.. ниту од никој... ладна сум...
А мислев,сонував за тебе... за нашата иднина... да нема веќе јас, да нема веќе ти, да има само ние...
Соништата станаа кошмар во реалноста... нема ние, нема нас...
Сега има само вие и јас...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Те молам, нареден пат ко ќе лупиш и сецкаш краставици и кромиди и ко ќе реднаш сирења за шопска салата, глеј да не го запушиш пак судоперот, зашто ќе се откажам од салати и диети и ќе си фурам по старо пржоли и фаст фуд.

:backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom