Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Сакам да те имам покрај мене да те гушнам и само да те галам,ама коа ќе ми текне дека тој шупакот ти свршуе на фаца ,едноставно сакам да си играм со десната рака.
 
M

MrzaRules

Гостин
Ти си грип од кој сум настинат ма ти си болест која вечно живее во мене
И да умрам да се родам пак, срцево дава знак дека чука за тебе!!!!!!
:love:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Секој ден имам да ти кажувам по нешто.
Денес ќе ти кажам дека мразам кога ми фалиш. И мразам кога се правиш дека не го гледаш тоа.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Кога ќе ми текне колку пати се замислував како ги бакнувам тие образи,
кога ќе ми текне колку пати ги бакнував тие образи.
Неможам да бидам тажен, ти успеа да ме оставиш тажен. :)
I saw them all, just couldn't fall - 'til we met
It had to be you, it had to be you
I wandered around, and finally found - the somebody who
Could make me be true, and could make me be blue
And even be glad, just to be sad - thinking of you
Some others I've seen, might never be mean
Might never be cross, or try to be boss
But they wouldn't do
For nobody else, gave me a thrill - with all your faults, I love you still
It had to be you, wonderful you
It had to be you.
Сега повторно можам да си замислувам како ги бакнувам тие образи и да се насмевнам кога ќе го видам тоа лице.
Никој ништо не изгуби, никој ништо не придоби, али блазе му на оној што те има во своја близина.
Можи ќе најдам исто толку убави обравчиња .. поточно тие ќе ме најдат мене, знаеш ти како хаха
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
edit leandra
*Завеса*

Ииии он топик,
Сакам да ти кажам дека...
Времево надвор ме потсети на едни други времиња. Ти текнува?
Јас, ти, сонцето и снегот. Бевме мали деца, бевме безгрижни, среќни, свои. Бевме пријатели, бевме љубовници. Бевме се, а се друго беше ништо.
Јас, ти, снегот и месечината. И по некоја ѕвезда, најсјајните-твоите очи. Нема улица од градот која не сме ја поминале. Нема клупа во паркот на која не сме седнале. Нема дрво кое не го слушнало нашиот шепот, нашата смеа.
Јас, ти и изгрејсонцето. Уште едно совршено утро. Уште еден нов ден.
И кога рано наутро смрзнати и полузаспани се враќавме дома не можевме, а да не си помислиме „Е, за вакви моменти вреди да се живее“.
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
11
Поени од реакции
8
На моменти ептен ми е криво што сè заврши на овој начин. Не требаше.

Барем заслужувам едно објаснување, и од тебе и од кучката со која се лапаш тогаш кога ја не гледам. А јас сум премногу глупа, премногу проста, не знам како сè уште се замарам со тебе и зашто не можам да соберам сила да ја тргнам и неа и тебе на еден разговор. Отворено да збориме ние тројца, затоа што очигледно сите тројца имаме по некој проблем.

А имаше толку надеж во нас двајца. Не претерувам, ниту преувеличувам, колку луѓе ми рекоа дека сме посебни и дека треба да сме заедно, ама не. Ништо не правиме од бизнисот. Ептен се занесуваш и ептен си дозволуваш. И претеруваш.

И крај ќе да е.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Единствена си, не верував дека после првата љубов и три годишно курвање ќе се најде девојка која ќе ми ги отвори очите. Дека ќе ме натера повторно да сакам, и до одреден степен да бидам сакан. Знам дека ти е тешко, идиот сум понекогаш. Не сум навикнат да им угодувам на женски, да премижувам некој работи, и да ги прифаќам нивните мани и доблести. Знам дека често те нервирам и грешам, ама контрадикторни сме во своите ставови, ама се нагодуваме некако нели. Те изневерив де, уште на почетокот ја усрав, сумљав во твојата љубов, и излегов идиот, се понижив и себе и тебе ебате. Знаеш дека се трудам да ги поправам тие работи... И ептен те сакам кога си малце нервозна, највеќе тостестерон лачам тогаш жими ока два.. :love:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Барем нова страница да се пополнеше па да пишев хаха ..

Кој ли те има ? Кој те има, тој не те љуби. Кој ли те љуби ? Кој те љуби, тој те изгуби !
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
До кога ќе се разочарувам и ќе живеам во илузија?

До кога ќе се лажам дека и ти си спремна да се жртвуваш за љубовта?
Тебе ти е побитно патувањата,одморите со другарките,излагањата на кафе, а јас? Каде во сето ова сум јас?

Можеби не требаше да давам толку жртви од моја страна за "твојата" љубов!
Можеби требаше да проценам дека не си спремна за огнена љубов каква и што очекував.
Можеби премногу очекував од тебе...

Ех, колку ми е криво што си таква, а мислев дека се би направила за мене, а тебе ти е побитен еден летен одмор отколку да останеш со мене во Скопје или побитна ти е апсолвентската отколку да одиш на одмор со дечкото кој што би дал се за тебе и би се погазил самиот себеси само да успеете во животот.

Моја грешка е дефинитивно.

Извини, Б.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.610
Искрено горда сум на себеси што не ти одговорив на сите прашања.
Незнам како да ја протолкувам таа твоја исповед кога повторно ја правиш истата грешка. Иако не ми признаваш, знам дека знаеш што чувствувам.
Се надевам дека повторно ќе бидам банирана од секаде и се надевам дека ќе те гледам поретко.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Да ти кажам дека ме повредуваш и не си свесенн и незнам веќе како да ти објаснаммм...неможеш сам да сфатишшш??
На крај ќе те отерам кај што не треба, ако не ми дадеш силна причина за спротивното:confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom