Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193

И јас сум човек после се, ми треба љубов до мене
зборам но за лошо не ќе, не ќе да е
и да, тежок е секој ден, секој што го градиме
лесно не е на крајот од денот без тебе .......
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Бакнеж во коса што го добиваш ненадејно, додека нервозно ги притискаш тастерите на мобилниот телефон.
Знаеш кој е, само еден човек го прави тоа. Тоа е тој што прави се за тебе, што мрзнее на студот чекајќи те да ја испушиш запалената цигара. Го исполнува секој твој можен хир, те гушка пред спиење, ти купува банани за појадок, па те чека да се разбудиш. Се будиш и забележуваш како те гледа. Ти кажува колку си убава додека спиеш. А тебе ти е толку лесно да заспиеш покрај него, бидејќи секогаш ти дава потпора и не те оптоварува со ништо. Гледате филмови, ти си во неговата прегратка и не мислиш на светот надвор од тие четири ѕидови. Секогаш имате теми за разговор, имате заеднички интереси, ви се допаѓаат исти филмови. И тој ти се допаѓа. Имаш чувства спрема него. Седни и запрашај се, зошто не си со него? Зошто му ги кратиш шансите што ги заслужува? Знаеш дека и утре ќе биде тука. И ти за него. Ќе продолжите да функционирате како стар брачен пар. Ти, со кафето во рака и читање на вести по интернет-порталите. Тој, веднаш до тебе, гледајќи ги спортските резултати на телетекст. Потоа заедно ќе отидете во кујната и ќе го подготвувате вашиот ручек. Единствено ви недостига сексуалниот живот.
Сите овие сеќавања ти се враќаат како убав филм. Му возвраќаш на бакнежот и се прашуваш дали овој пат ќе успеете?

*копирано од феноменален блог www.dragonfly715.wordpress.com
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
How can i say i love you,when your lips,your eyes,tears,hair dont belong to ME! I would give you the moon just to see a smile on your face.But its useless,i was slower than him and he took your hearth before me!
I only want to say,i wish you all the happiness in world,i hope he will give you the love,what you deserve!!! :)
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Толку многу имам да ти кажам но сепак премолчувам. Си ја горам душава што морам да те гледам, а толку не сакам.. Не можам да ги поднесам сите тие твои глупи фори.. како сум ти 'значела'. Мислиш дека не те знам, но јас премногу добро те познавам. Ти ја знам таа маска што ја носиш постојано. Ти ја знам таа твоја 'грижа' за мене. Ти го познавам одот, ти го познавам секој твој потег.
Мислиш дека си нешто најдобро, но ти всушност си еден никаков, небитен фактор на светов.
Сите на исти финти ги вртиш.. искреност, доверливост.. за на крајот сите со прстот во уста да ги оставиш. Тие не знаат што гнаса во животот пуштаат, тие не знаат како времето празно им лета.
Но сите, сите они еден ден ќе бидат на моето место.. Сите они ќе го проколнуваат денот кога те запознале.. Ќе се мразат себеси што дозволиле да се заљубат во тебе.. Но залудно ќе биде се.. Залудни се и овие зборови, залудно е и да ти го кажам ова. Веќе се десило. Бидна.
Најтешко ми е што морам да се правам дека се е во ред кога ќе те видам, морам да се поздравам и да се насмеам. А ти не си свесен колку не заслужувааш ни тронка од сето тоа.. ти не заслужуваш ни да те плукнам!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
Временската бездна ме тера да помислам на тоа дека кога следниот пат кога ќе ни се сретнат погледите, ќе се уништи се`. Затоа останувам разумен. За да нон стоп се враќам и повторно се вљубувам во тој поглед. Егоистичен сум, јбг.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Kaжано е се нели?
Индиректно.. ?
Знам да читам меѓу редови, но касно, или можеби не сум сакала да прочитам?
Тоа што го претпоставував почна да се остварува. Ти по твој, јас по мој пат.
Незаинтересираност или гордост?
Или можеби инает?
Хм...
Зборот ЗБОГУМ многу пати кажан кој веќе стана клише...
Што сакаме и двајцата м?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Гледам и слушам многу разделби, лош период а? :confused:

Додуша и ние не сме кујзнае шо, сношти мислев ќе биде крај. Денеска исто, но и оваа вечер пак завршува на сосема друг начин. И ти веќе незнаеш шо сакаш, за жал. Вечерва пак ми кажуваш 'продолжуваме...', но овој пат ќе се обидам да бидам по ладен, и повеќе строг. Па да видиме дали ќе ти одговора таа личност, или пак ќе ме бараш стариот јас.

... тежок период, мора да се издржи :(
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
ке се заљубам еј, само незнам дали ти прва или јас. :) <3 срце си.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Честито еден ден. :)
Имало денови каде што јас не сум издржал толку долго со себе.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Толку те сакам... а се караме за глупости
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
... ситуацијата смирена, љубовта не исчезнува и кај двајцата. Ќе се цункаме утре :*

* најслатко е то од кога ќе се закараш за нешто и после пак милости :love:
 
А

Антоние

Гостин
Ноќи и денови, ноќи и денови, монструмот ме гризе одвнатре, ми ја вари душата во сопствениот желудник. Одново и одново ми ја врти таа сцена, таа комична сцена.
Зошто не застанав, ме прашува. зошто не се симнав. Дали сеуште ќе сакаше да зборуваш со мене. Дали ќе ја видев уште еднаш твојата насмевка. Дали ќе сменеше нешто ако го земев твоето нежно раче со мојата, гледајќи те во очи. Дали ќе сменеше нешто ако ти кажев дека сеуште те сакам со истата страст како на денот кога првпат се бакнавме. Ќе имаше ли некаква цел од тоа. Дали ќе ми олеснеше на душичката, или ќе ми отежнеше.

Грст прашања кои всушност не се ни прашања...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom