Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Oбожавам кога целиот ден го поминувам со тебе, па и кога треба да пешачиме со часови.. Мала насмевка ми изнудуваш на лицето секој пат кога ќе кажеме исти зборови во исто време а уште повеќе кога се глупираме заедно пред некого и на еден поинаков начин ја покажуваме нашата љубов:)
И обожавам кога ненадејно ќе ми дојдеш отпозади, ќе ме гушнеш и ќе ме бациш во вратот... Такви пеперутки одамна, многу одамна не сум почуствувала.. Само да продолжиме да бидеме вакви, заљубени, среќни и спонтани.. Знам дека така ќе останеме долго еден крај друг:back:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Љубов е кога конечно ќе ми признаеш дека живееш во заблуда. И мојата расипана реалност ќе стане и твоја. Кога ќе престанеш да се молиш за трпение, да истраеш и да не падеш во искушение, и ќе сфатиш дека самиот си го наметнуваш тоа. Кога ќе се разбудиш еден ден и можеби ќе сфатиш дека си ја пропуштил шансата да бидеш со мене, на сосема кратко.
Кога ќе видиш дека љубовта не познава граници, ниту знае за бариери.
Ајде да се љубиме, кратко. Не треба да се колнеме на вечност, вечноста е долга.
Дај да се љубиме, денес, можеби и утре.
Добриот спомен е многу поубав од здодевната сегашност.
Ајде да се разбудиме само едно утро заедно, и да се љубиме пак.
Ветувам дека нема да дозволам премногу да се вљубиш, нема ниту јас.
Никој нема да дознае, тајна љубов моја, зошто ќе расипат се, уште пред самите да сфатиме дека правиме една совршена грешка.
Ајде да се љубиме, утрински, под тушот. Ајде да пиеме кафе едно сабајлечко, додека се трезниме од премногу љубење.
Ветувам дека брзо ќе си заминам, за никој да не дознае.
Оваа љубов е премногу голема, за да биде реална. Затоа, само дај ми еден знак, за да не се плашам и да те љубам слободно......
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Овие работи што ми ги кажуваш ти одамна никој не ми ги кажал ... сакам да верувам дека ги мислиш, ама таква сум не им верувам на луѓето, ќе мора да ме убедиш во тоа :) :smir:
 
I

Intex

Гостин
You are .... :vozbud:

Човече, вистинска си? На моменти мислам не, дека немам сретнато некој толку совршен ко тебе.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
три точки дупло w .
haha
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Па...Не знам колку време помина од кога те немав видено.И вчера цело време се чуствував некако чудно,ко да знаев дека ќе те сретнам, и да се случи тоа. Наеднаш на површина излезе се што имав потиснато во себе....Пробав да останам прибрана онолку колку што можам, се надевам дека никој не забележа колку уствари не ми беше сеедно што те гледам .После се смешно би било да кажам дека не ми фалиш...Да ми фалиш повеќе од што би требало :( ,ама nevermind ќе пројде и тоа најверојатно....
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Епа види вака.. кретен си. Иако некад знаеш и да изненадиш.
 
S

Shimamoto-San

Гостин
i just don't want to know anything. i just don't want to hear anything. i just want you to stop crying, and yet here you are doing it again. i can't help you, you can't help you, what more do you want? go die once and for all, so i can live a normal life like i used to!
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Сакам да ти кажам дека еден таксист ми рече да се откажам од тебе!
У паво е, мислам дека треба да го послужам и него и сите околу мене :helou:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Sa tobom ću doživeti stootu!
Ti si moja sedmica na lotu!
Bog mi dao jednom u živoootuu, tolku svotu... sedmicu na lotu!
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Wow ... зашто ми влијаеш вака бе??????????? Како ми годеше разговоров со тебе немаш појма ........ и како си се најдовме тоа е неверојатно хахаха. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom