Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Е многу ме нервираш, и да знаеш вечер не ти излегувам в гард !:pipi:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Незнам што ти требаше денес ова јавување но како и да е "го погреши бројот" ти реков.
Незнам ни зошто се замарам толку кога не вредиш нити една реченица да напише некој за тебе а камо ли пак името да ти се спомнит.
Одјеби срце,ти помина тебе мандатот <3
Се прашувам дали некогаш сум те сакала или си тепав време со тебе само да не ми е здодевно.
Како и да е,продолжи си ти со тие обиди да ме лутеш како порано,не ти успева.:vozbud:
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Едвај чекам да дојдеш после за да го испиеме домашното винце .Штета што нема да бидеме сами,ама ајде барем ќе се изнасмееме како и секогаш. Многу те сакам ,овие 5 дена беа најдолг период како не сме се виделе,не знаеш колку дооооооооооолги ми се чинат. Понекогааш мислам дека времето забавува кога не сме заедно , а кога сме заедно немам поим што е време .
Ах душо да знаеш дека се глупирам тука на форум ,ќе ми речеш дека повторно сум несериозна. Се утепав анализирајќи го Eyes wide shut , да знаеш ,повторно ќе ме убедуваш дека немаме исти вкус за филмови.Никогаш не го гледавме заедно филмот со Бојка , Јас сум легенда и Турист.Ти го наполнив компјутерот со вируси,минатиот пат додека ти спиеше,симнував безврска филмови и тие што не ми се допаѓаа во први 10 мин.ги бришев.:zlo:
И зашто бе не ти се свиѓаат САРС? Јас како можев да дојдам со тебе на Аца Лукас? Ич не си фер.
Секогаш ме инспирираш,дури и кога само молчиш и се нервираш за иднината. Многу си паметен,ама нема да ти кажам, зашто ме навреди дека сум заблеана по книгите :nesum: Заблеана сум по тебе и секој ден се повеќе и повеќе те сакам.Дај бе да добиеме лото и да се земеме веќе,вака нема никогаш пари да собереме ....
Поздрав од твоето шуњало.:kesa:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Пууу денешниов ден ми се гледа како бескраен... Ајде веќе нека дојде вечер, па да си се видиме убаво :back::wub:
Знаеш колку ме прават романтичен љубовниве филмови правени во поново време???:pos::pos:
Многу ми беше криво, што P.s. I love you, пред некој ден го даваа откако ти си легна, инаку ќе ти се јавев и ќе ти ја птворев душава :pos:
Многу ме инспирираше филмот :toe: Сакам секоја секунда да ја поминам со тебе...
Сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам, сакам... и така до плус бесконечност :pos: (што друго може да ти каже еден математичар :pos:)
Животот знае да биде краток за убави моменти, затоа да уживаме дури сме млади :tv:
Се што сакам е барем за една недела, да избегаме од модерново градско секојдневие, и да отидеме некаде далеку од Македонијава, на некоја планина, на некои ливади како оние од филмот :pos:, крај некое езерце...
Илјадници идеи ми се вртат сега низ главава, и се надевам дека некогаш во животот ќе си го приуштиме и ова задоволство, покрај веќе планираното летување во Тенерифе :pos:
Ма што една недела бре, сакам секој ден да ни поминува така. Сакам да си крај мене 24/7, мислам дека никогаш нема да ми се здосади од тебе :back:
Да не забегувам многу, иднината може да ни донесе секакви работи. Најубаво е кога живееме во сегашноста, кога уживаме во неа, и само разните случајности ни го определуваат утрешниот ден <3
Се надевам ти се допадна изненадувањето од пред некој ден. Сакам кога те изненадувам, макар што се работи за ситници :pos:
Сакам да те гледам среќна, сакам кога се смееш, сакам се што доаѓа со твојата насмевка...
P.s. I love you :back::wub:
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
That feeling when we really miss someone, but he has no idea exactly how we feel.....Имав потреба ова да го кажам, и бар да те гушнам онака силно!
Не дека ова што го пишав ќе ми го смени чуството ама ете колку да си знаеш...(A)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
Знаев дека не ти се омилени таквите места. Но сепак да се обидам, нели?
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Утре ќе грмиме а ? Па знам бе душо,нема да ти бидат сите овци на број,али сепак мислам дека супер ќе поминеме во нашата двосаатна дружба,јебига толку ни даваат излез,знаеш нашата љубов е забранета,и сите други околу нас ни викаат дека сме искомплексирани говеда,а уствари тоа важи за нив,зошо ни љубоморат,нема никој што им значи толку,колку што ти ми значиш мене,нели ?Па така де,ајде срце се глеаме утре,и ќе грмимееееееееее!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Because you're the gift in my life, I give you my gift of love. Happy Birthday my Sweetheart!:love2:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
ДОјде,ми беше се,замина,сега сум како река пресушена..Ама уше те сакам пизда ти материна....:kesa:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Ми фалеше многу! Мило ми е што пак сум во твоите прегратки :wub: Те сакам!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
Имам многу да ти изнакажам. Но ги немам вистинските зборови.
Можеби ќе кажам дека секогаш твоето присуство ме тера да се чувствувам свој. А не некој со маската на супериорноста.
Но ова се само зборови.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
МЕ ИЗЛУДУВАШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШ АЛИ НЕМОЖАМ ДА НЕ ТЕ САКАМ !

FAITHFUL TILL THE END !
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Фала за поздравот сабајле, ме расположи..Морам да те видам
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Денес е посебен ден 20.05.2010 година ... од денес ветувам ќе си дадам шанса за нова љубов, нова надеж, нов живот ... ќе гледам само напред а не назад ... да требало да биде ќе било ... не требало ... не жалам ... жалењето го оставам зад себе ... ветувам
Некогаш такви глупости трескам - ееее - ветив - демек нов лист така се вртело .... туку ај со Господ напред :back:

П.С. Инаку денес е 14 март ... скоро една година по таа моја "одлучна" изјава .... ццццц ....:pipi:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
Знаеш, ми се допаѓа тоа што увек имаш некој разумен одговор за билокаква дискусија. И тоа дека размислуваш out of the box. Можеби тоа е она што ме тера да мислам на тебе. Или пак е она чувство на беспомошност кога ти си во близината. Збунетост, но во исто време и чувство на тоа дека сум само смртник. Ништо повеќе. Но прекрасно е тоа чувство. Како секој ден да ми е различен. Неизвесност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom