Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Crazy in Love, 28 мај 2009.

1. Sasa Ilic

Sasa Ilic

Член од:
    24 август 2016
    Мислења:
    421
    Допаѓања:
    217
    Цела ноќ те сонувам

На victory11 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. awaw

awaw

Член од:
    24 март 2012
    Мислења:
    121
    Допаѓања:
    87
    Поминаа 3 години.Ми веруваш, 3 години...
    3 години во обид да те заборавам ама ете имаше и такви денови каде постојано те спомнувам, каде трчам по минатото и каде се сопнувам на твоето име. Сакам да кажам дека сеуште лутам низ твојот профил како странец,Сега видов дека со восхит имаш уште една титула. Со среќа.Искрено ти посакувам среќа. Меѓу време јас седам и пишувам а надеж дека еден ден целосно ќе бидеш избришан од меморијата. Не сакам да се паметам ништо. Или можеби сакам.Ама бар додека те паметам тебе некој да биде извор на љубов.
    На нашата приказна одамна се има ставено точка. За среќа.

TheWhiteMamba, Miss.Independent, Џоли_06 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. DimeBratot

DimeBratot

Член од:
    4 декември 2014
    Мислења:
    253
    Допаѓања:
    165
    Период исполент со искрена љубов кон тебе,не верувам дека ќе постои човек толку што ќе те сака колку јас..уште сме заедно ама оладени не е тоа тоа,фалат старите денови на среќа..

Никогаш повеќе заљубен,љубовта е болест која нема лек..за жал..

На Miss.Independent му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Miss.Independent

Miss.Independent Me,Myself & I

Член од:
    26 јуни 2013
    Мислења:
    816
    Допаѓања:
    2.013
    Ти реков малце.
    Излажав.
    Многу ми фалиш.
    Особено тогаш кога ќе сакам да се осигурам дека ништо не е променето.
    А песнава, што знам..ама многу ми е добар текстот.

На Tender Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BilboBaggins

BilboBaggins

Член од:
    1 март 2010
    Мислења:
    3.785
    Допаѓања:
    5.317
    Зошто си толку перфектна?

6. Kornet

Kornet

Член од:
    29 јуни 2017
    Мислења:
    119
    Допаѓања:
    109
    После толку години, се` уште ме наежуваш со поглед.
    После толку години, твојот чекор уште ме маѓепсува.
    После толку години, дури со една воздишка на вратот го чувствувам тој оган по 'рбетот.
    После толку години, само со еден допир го чувствувам ритамот на срцето во градниот кош...
    Чиниш е горд и силен лав заробен во кафез....

7. Петра П.

Петра П. насмевка

Член од:
    16 јануари 2008
    Мислења:
    1.448
    Допаѓања:
    817
    Како тргнало ... ќе те барам за љубов живота! :):backa:

8. Patience

Patience

Член од:
    10 мај 2010
    Мислења:
    635
    Допаѓања:
    2.395
    Некои нешта во животов едноставно никогаш нема да бидат мои.
    Ти, на пример.

9. Gataka

Gataka

Член од:
    15 јуни 2013
    Мислења:
    69
    Допаѓања:
    90
    ...немој да мислиш дека заборавив дека пред 2 дена (10 Септ.) ти беше роденден.. напротив, посакував да ти се јавам и ти слушнам гласот и ти посакам се најдобро иако веќе сигурно и имаш заборавено дека постојам... Среќен роденден најмила! Нека сета среќа на овој свет биде твоја и само твоја.. глупо ми е и клишè се со истите желби и честитки шо сите ти ги имат кажано и ги имаш слушнато. кога е од срце кажано, мислам дека и тоа шо го прочита е доволно... моја најсакана... секој ден си ми во мисливе... твој, И.

10. mamahan1

mamahan1

Член од:
    13 септември 2017
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ти навистина мислиш дека љубовта нема да те полуди?
    Таман си почнал да си играш со неа, ни сам нема да забележиш како таа започнува да си игра со тебе.
    Таа брзо започнува да се влева во твоите вени... Право во твоето срце.
    Се противи, експлодира, вреска доколку ја стиснеш во себе.
    Бегај од мене!
    Бегај со мене!

Ќе полудам.
    -----------------------------------------------------
    You can visit me here:
    My website: http://appnaz.com/android/photo-collage-editor-pro-com.collage.maker.photo.instagrid
    My facebook: https://www.facebook.com/allison.hadid.12

11. burn84

burn84 Chasing the light

Член од:
    4 февруари 2006
    Мислења:
    6.415
    Допаѓања:
    1.376
    Превише ве има...а ја не сум млад.

12. Емкаа

Емкаа крофни од драго.

Член од:
    14 мај 2008
    Мислења:
    3.365
    Допаѓања:
    4.567
    Од толку многу што сакам да ти кажам не знам од кај и како да почнам...
    Колку само факинг убави работи ми се дешаваат во животов во моментов, и од се што имам сега те немам само тебе. Милион пати бев на раб да ти ѕвонам и да ти кажам се, ама па ќе се сепнам после и ќе се повлечам со телефонот в рака.
    Знаеш, цело време мислев дека сме завршена приказна, дека на двајцата ќе ни оди подобро во животот ако се немаме еден со друг, дека и тоа што бевме било детско и поминало. И цела година живеев со таа помисла, чак и некогаш кога ќе помислев на тебе бев убедена дека 100% сум ја донела вистинската одлука. И една факинг средба беше доволна да ме убеди во спротивното.
    Џабе разумот ти вели едно ако срцето ти вели друго. И секоја наредна средба ја договарав а знаев дека е вон разум и дека со секое гледање само си копам подлабока дупка. Али не можам, мислам дека ја губам сета моќ на расудување кога сум околу тебе, ми се исклучува мозокот и работи чиста емоција, нешто шо мислам дека не ми се десило ни кога бевме заедно.
    Не знаеш колку се мразам што ми требаше толку многу долго време да сфатам што сакам од животов, и во сето тоа талкање и барање, те оставив тебе некаде по пат, тотално не размислувајќи дека може ете, и ти си бил изгубен, ама не си ме отфрлил мене. Сега кога сфатив што точно сакам, т.е кого го сакам, тоа не ме сака мене :)
    Себична сум, да. И се ова си го донесов јас самата на себе. И ќе се изедам жива што не можам да го поправам никако. Што имав шанса и ја прокоцкав на толку дебилен начин што ми е срам од самата себе кога ќе ми текне, како некој друг да бил место мене.
    Ама не можам да си најдам мир вака. Јас сум убедена дека тоа што се дешава кога сме заедно, е дека тоа е тоа. И дека ниту ти, ниту јас нема да го имаме тоа со други. И дека и ти колку и да сакаш да го негираш, знаеш. Само се плашиш, и не ми даваш шанса да ти покажам дека сум тука за да останам. Јас па сеа сум убедена во тоа повеќе од кога и да е.
    Ќе ме убиеш.

На Џоли_06, devilko, KembaW и уште 4 други им се допаѓа ова.
  13. malinka86

malinka86

Член од:
    23 август 2013
    Мислења:
    189
    Допаѓања:
    559
    Понекогаш сакам да те здробам.
    Не е фер толку лажење, толку труд за вакви ср**а.
    Со последни сили те трпам.

14. Lyon Bold Italic

Lyon Bold Italic

Член од:
    21 август 2011
    Мислења:
    5.064
    Допаѓања:
    5.661
    ја те сакам, уште ти да ме сакаш на коњ сме :pos:

15. Erich Zann

Erich Zann Модератор

Член од:
    13 мај 2012
    Мислења:
    13.495
    Допаѓања:
    28.269
    Помала си. По некоја година че ги имаш истите мисли како во постот од Емкаа пошто си женско и пошто не знаеш(е) што сакаш(е), само шо тогаш јас планирам да си лулам бебенце, да го заспивам со песнава, а ти ќе бидиш еден обичен спомен од една проживеана младост.

Сподели преку: