Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Ти си ми последната мисла пред да заспијам, првата наутро кога ќе се разбудам. :love: :backa:
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Заебете лубов, кога тогаш ке ви стане досадно :D
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
аха и да се кезиме за објект, надзор и сите други триста тракатанци
..it's simple and miss me
upload_2017-5-9_21-9-27.png
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
J'ai fait tout.

има ли правда некаква во светот?!
 
Последно уредено:
P

Patience

Гостин
Запознаен си со фактот дека игнорирањето на некоја личност кај неа предизвикува активирање на истата хемиска реакција во мозокот како и при физичка повреда?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.337
I make believe that you are here,
It's the only way I see clear.
What have I done?


 
Последно уредено:
Член од
24 март 2012
Мислења
137
Поени од реакции
119
Долго време не сум напишала ништо тука. Затоа што пробувам да се пронајдам меѓу денот и ноќта и тие 24 часа живот во еден ден.Пробувам да живеам ама да не преживувам.Оти која е целта ако преживуваш? ги гледаш секундите проклето како поминуваат во часовникот и чекаш нешто...дечко, автомобил, нова работа или можеби работа.
Тешко ми е сега, сама одам кон семафорот и ја преминувам улицирата, сама сум и дома и во најголемата гужва, јас сум сама.И да напоменам не сум осамена туку сум сама што би значело се чуствувам празно.Имаше некои претпоставени ситуации за нова љубов, нова искра, нова почекот.Ништо од тоа...не треба секогаш вината да се препише под моето име. Затоа и не сум виновна. Беше одлично, ставање лајкови, излегувања и бакнувања...Ама далеку од тоа што го сакав јас. Ми треба некој кој со милост ќе го подари светот а не сексуално. Не сум тип на девојка одма кога се запознава и се опушта одма, треба време, времето...ама ете секој сака инстат работи да забочнам дека и кафето го пиеме во движење и сакаме онака брзински секс....
Се надевам дека следно што ќе пишувам ќе биде колку сум заљубена, оти не можам вака :D
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.789
Поени од реакции
6.992
Кога кажав дека љубовта е како бесилка, не мислев нужно дека е нешто лошо. Љубовта е ризикот да се биде повреден. Да се биде среќен, да се биде исполнет. Ризик е, ама вреди. Исто така, е и процес. Се гради нов свет, сосема од почеток. Ако се добри основите, ќе успее. Многу е поважно човек да се научи да дава љубов, само така може да се изгради една силна врска.
 
P

Patience

Гостин
На таблата пред еден кафе бар од каде што секојдневно поминувам, утрово напишале со креда: You are my cup of coffee!
Симпатичен маркетинг, си помислив одма, но како? Мислам дека можам да разберам, лесно е да се направи паралела:

Ти освестуваш наутро, вбризгуваш желба да се истурка денот, а сепак навечер заради тебе имам несоници.
Мирисаш на спокој и задоволство, а воедно енормна количина од тебе ми предизвикува тахикардија.
Твоите зборови се горчина во моментите на мојата избезуменост.
Ти си како долгоочекувана пауза во напорен ден, навика од која нема да се откажам, секојдневна рутина и уживање, зависност, сила и слабост...

Да, дефинитивно си моја шолја кафе!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom