Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Znaes deka tolku mnogu napravi za da stanes nepotreben vo zivotov.Samo mnogu alkohol vo krvta moze da mi go vrati sjajot vo ocite za mig no seuste tolku ne mozam da ispijam. Nasata blizina e najgolema nasa dalecina. İ ne se nadevaj, zena koga otsakuva,otsakuva za navek. Ne poznavam takva.Pobaraj me vo drugiot zivot, samo pazi da ne bidam mashko pa da ti go nacukam.:D

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Глуп!
Земи ден-два од работа чисто да поуживаме во сонцево додека го има уште. Ќе се сончаме на тераса, ќе ме туркаш на лулашки, ќе свртиме некој круг со точак, ќе поиграме покер за кој ќе ги мие садовите и дај да го испиеме тоа виното од некни што стои во кујна. Дури и нема да ти праам фаци на сите глупости кои ги тропаш зашто и онака едино мене ме смее твојот "хумор".
Ти ебам работата, таа глупата магистерска, а и теретаната.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Понекогаш,само понекогаш ми било криво што сум испаднала човек.Свесно знам дека не требало,јебига таква сум.
Во врска со љубовта,сакам да ти кажам дека е идиотска ствар да разбудиш љубав у жена а да не планираш да ја љубиш.Отсекогаш мразев лажење,верувам во радикална искреност.
Те љубев и крепев во деновите на твоите слабости и проблеми,се запоставував себе - слепо верувајќи во нас.Не траеше долго,траеше сосема доволно за да ако сум паметно девојче,ќе научам.Веќе не верувам,тешко ми е да верувам во љубовта.Посакав да не чувствувам но видиш мојот ангел смета дека не треба така.Како мало дете,одново ме учи на радости - мали и секојдневни за некого незначајни за мене и повеќе од совршени.Секој ден,верувам во ангелот.Си благодарам себеси што ми остана човечноста,не изгубив и знаеш,знам дека утре повторно и за друг истото би го направила.
Но види,внимателна станав.Весела бев.Веќе не скокам,веќе не ризикувам.Се плашам ќе паднам зашто нема кој да ме фати и коските парампарче ќе ги направам.Сепак,се смеам.
Потребна е голема сила да бидеш човек,идиот може да е секој,не треба голем напор.
Ќе бидам паметна и ќе ти кажам фала.Бргу пораснав.Ќе речеш приличам на старица,а девојка.Млада девојка.Без љубов.
Сакам да ти кажам во врска со љубовта,не ми праќај поздрави по народ.Не ме манијачи,ги научив сите финти.Не ми се допаѓаат.Сето тоа не го менува фактот дека понекад неподносливо ми фалиш,но во втори шанси не верувам.

Но верувам,катаден дека ќе дојде некој.Вреден за сите добрини,љубови и среќи на светот што можат да бидат пружени од девојка.
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Еден месец кај што збориме на фб, сеуште не сме се виделе, а јас сум се затрескал во тебе како никогаш до сега. Се што ќе ти кажам знаеш, ништо не преостанало да се каже освен да се ужива во твојата прегратка за која сонувам и копнеам, иако не сум ја искусил досега.

Не знам, можеби сум ненормален што седам олку саати без спиење и пишувам вакви постови на форумов, но што да правам кога не можам да заспијам само затоашто ми недостигаш повеќе од воздух кога би заборавил да дишам? Секој ден го живеам само за да ти го слушнам гласот во доцните вечерни часови и за сабајле да се отепам од плачење од шо ми фалиш, а не можам да дојдам да те видам...

Сега слушам срцекршачки песни и мислам на тебе... ете, гледаш што ми правиш? Но не е проблем, сум ти кажал дека се што е од тебе е добредојдено, дури и кога би ми го извадила срцево и би го распарчила на милион парчиња, нема да ти се налутам пошо те сакам, а тоа ми е многу поважно од било што...

Колку повеќе мислам на тебе, толку повеќе се натажувам... Па ај нека бликне плач силен, нека се исплачам па да заспијам на некој саат... Без разлика колку и да плачам знам едно, тоа ништо нема да смени. Затоа ќе направам се што можам за да се снајдам и да дојдам да те видам, па нек си ебе векот и свет и све дури сме заедно, не сакам да мислам на ништо друго освен на тебе..
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Таман што помислив дека ми мина тагата и почнав да се опуштам, ти ми пиша и одново почна цел серијал чувства и емоции, посилни од било кој суперхерој опишан во било кој стрип.

„Ајде“, си велам, “ќе се чуете вечерва, ќе ти олесне“, кога всушност вистина е сосем спротивното. Да, ќе се чуеме вечерва; Да, ќе збориме до сабајле, но тоа само значи дека кога ќе престанеме ќе ми е само потешко од што ми е сега додека го пишувам ова.

Не знам што повеќе да кажам, изгубен сум во просторот и во емоциите. Само ќе ти кажам „Те Сакам“ и тоа нема никогаш да се смени.[DOUBLEPOST=1448062394][/DOUBLEPOST]Еве сме, конечно на телефон, после цел долг ден од измешани чувства и емоционален хаос и погоди што? Не ми е полесно. Баш ми е спротивното, тука си на дофат на рака што се вели, а сепак си толку далеку. Не е лесно кога е човек олку заљубен во некоја личност, особено кога таа личност си ти...
Пошо не ми текнува што повеќе да кажам, ќе оставам Еминем да го направи тоа во мое име:

"Have you ever loved someone so much, you'd give an arm for?
Not the expression, no, literally give an arm for?
When they know they're your heart
And you know you were their armour
And you will destroy anyone who would try to harm her"

Не знам дали ти си сакала некој така, но јас те сакам тебе баш на начинот кој го опишува нашиот добар пријател Маршал...
 
Последно уредено:

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ууууууу дада, игнорирај ме повеќе! Сакам така.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
2 години поминати со прекрасни моменти.

Пред 2 години и пар месеца те запознав тука, кајгана не спои, благодариме од се срце.

received_980039985400494.jpeg

#сигазиме3година


:*
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Сакам да ти кажам дека ми е многу жал што те натажив и што се чувствуваше многу непријатно кога си ги искажа чувствата према мене. Разбирам дека сево ова ти е ново, како што ми е и мене и не ми е проблем да те почекам со искажувањето на чувствата. Сакам тоа да биде незаборавно добро искуство за двајцата, а не да го кажеш само затоашто што мислиш дека си приморана. Всушност, поважно ми е да почувствувам дека ме сакаш без да ми го кажеш тоа, тоа ќе ме направи многу среќен.

Размислував деновиве и колку повеќе се приближува денот кога конечно ќе сме заедно за прв пат, толку повеќе сфаќам дека се би дал само за да можам да го поминам остатокот од мојот живот со тебе. Ти се што посакував да бидеш, и многу повеќе.

Начинот на кој се смееш кога ќе те пофалам со некој комплимент или кога ќе ти кажам дека те сакам просто ме топи и ме прави да копнеам по тебе уште повеќе, толку многу што почнува да боли, но пробувам да се утешам со фактот дека денот кога ќе се прегрнеме за прв пат е се поблиску и поблиску и тоа е она поради кое се смеам од 8ка до 8ка..

Немам друго што да ти кажам, не постојат зборови во мојот речник кои ја опишуваат оваа љубов што ја чувствувам према тебе и затоа ќе ти кажам само дека те сакам, те сакам како што никогаш не би ни помислил дека умеам да сакам, но со тебе тоа стана реалност и многу сум среќен, но и тажен во исто време, дека ми недостигаш, многу ми недостигаш......
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Не сум добра. Знам дека не те интересира, но се надевам дека ќе допре до тебе. Боли да гледам кога ме одминуваш. Сакам да застанеш до мене да ме прашаш како сум и да ме прегрнеш како оној пат... веќе одамна. Зошто не успеав да се сменам, да пораснам и да продолжам? Толку е апсурдно се. Би сакала да почувствуваш барем дел од ова што јас го чувствувам. Ова не го правам затоа што јас сакам така. Едноставно срцево успеа да ме надвладее и веќе со години сум само сенка од себе. Најголемите љубови се тешки. Оваа е тешка, невозможна, забранета. Ти остави толку голема рана во мене што се сомневам дека некогаш ќе зарасне. Не знам кого да проколнувам, себе или тебе. Прашуваат што се случи со мене, сите што знаат за тебе ме молат да престанам, да се оддалечам, затоа што ја изгубија онаа весела девојка која ја знаеја, онаа која се будеше и заспиваше со насмевка, не можат веќе ни да ме гледаат ни да ме слушаат, како плачам и се уништувам. Гладна сум за твојата љубов иако знам дека никогаш, ама никогаш нема да ми биде возвратена и најверојатно и понатаму ќе добивам само осудувачки погледи и зборување за грб. Но и јас сум крива затоа што не знаев да бидам задоволна со она што го добивав од тебе и бев лакома за уште, а сега немам ништо, сега можам само оддалеку да те гледам и да се молам да помислиш на мене барем понекогаш. Толку сум уморна, исцрпена... Се чувствувам како да те носам насекаде со мене, како огромен товар кој од ден на ден се повеќе ми натежнува. Најтешко ми е кога се сеќавам на убавите денови со тебе и тогаш не ни претпоставувам дека ќе биде така, мислев дека сум семоќна и дека можам да те задржам и покрај сите проблеми кои ги направив. Сега можеби сум ти и одвратна, или ме мразиш, но подобро да биде така отколку за тебе да сум само едната од многуте лица кои ги гледаш секој ден и чие име го забораваш за половина час. Се сеќавам кога ме молеше да бидам искрена со тебе, а кога го слушна тоа што требаше ти ми сврте грб и ми ја затвори вратата засекогаш, твојот ладен поглед и зборови полни со осудување ме оставија полужива, на работ. Сакам да почнам од почеток и да преживеам се со тебе барем уште еднаш. Уште еднаш да ме фатиш за рака и да ми кажеш дека се ќе биде во ред. Не можам да ти опишам колку ми фали се со тебе. Не можам да дишам и не можам да живеам и секој ден е борба за мене, но ти не го сфаќаш тоа, или се оддалечуваш од мене уште повеќе со надеж дека ќе ми помогнеш така. Но не ми помагаш, ти ме убиваш. И покрај се, само ти си во моето проклето срце, не знам ни дали се каам за тоа, ти си и најдоброто и најлошото нешто во мојот живот. Погледни ме барем уште еднаш, без тебе се е студено и темно. Не ми е гајле што сите знаат и зборуваат. Ништо друго не ми е важно во животов. Се молам за барем уште една секунда да бидам блиску до тебе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom