Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

S

SpaceTraveler

Гостин
Ооооо женоо црна жено до кога сам ќе си викам добро утро и лека ноќ? Ама акоо, ако... ќе се појави некоја што ќе ми врати место тебе! :mad:
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
999
Поени од реакции
3.099
Поминале 7 години од кога се запознавме. Фак.. кога бе поминаа толку многу? Како вчера да беше...
Драго ми е што ми се јави после толку време поминато, што се изнаприкажавме за се и сешто, до каде сме со животот.. што сме сакале да направиме со него и што сме сонувале, а колку малку само од тоа сме оствариле...
Ме зачуди и тоа колку само паметиш и знаеш за мене.. како само се сеќаваш на датумите, местата, разговорите и сите пропратни ситници што сме ги имале заедно.. како побогу се сеќаваш и за кој фудбалски клуб навивам?! :eek:
Јас за разлика од тебе пола и повеќе имам заборавено, како блек аут да имам доживеано и колку да пробувам да ја вратам меморијата не ми успева. Но се сеќавам на едно нешто.. на мечето кое ти го купив со последните пари што ги имав, што ја терав мајка ми 3 пати да го поправа бидејќи беше шашаво во очите и твојот поглед кога ти го дадов. Тоа никогаш нема да го заборавам.
Неизмерно ми значи што сеуште го чуваш.

Штета што тогаш бевме само деца...штета!

До следното слушање.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.892
Пред некој ден ова и го пишав на некоја си таму која и да е, кај и да е:

Send me the pillow, the one that you dream on,
send me the pillow, the one that you dream on,
and I'll send you mine ...
Ја сменив намерата, боље е коа ја делиме. :3
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.511
Поени од реакции
901
I read once that the ancient Egyptians had fifty different words for sand and that the Eskimos had a hundred different words for snow.
I wish I had a thousand words for love, but all that comes to mind is the way you moved against me while you slept, and there are no words for that.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
3.885
Поени од реакции
8.004
Си ја еб*вме врската, двајцата. Фала ти за тие 2 и пол години,имам чувство дека ме израсна и дека ме научи на многу работи. Се надевам дека и ти до некаде имаш исто мислење за мене. Ќе пробам да ми останеш во сеќавање само по убави нешта, на крај краева ние не го завршивме нашето од недостаток на љубов, туку ете, погрешен период од животот. Ти посакувам се најубаво понатака, а тоа нашето може некој друг ќе го живее и ќе му се радува, бидејќи ние не знаевме.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
415
Поени од реакции
2.868
Goodbye my lover. Adiós. Arrivederci. Hasta luego.
Океј, океј не знам да се збогувам... Можеби некогаш кога станам свесна за тоа дека никогаш повеќе нема да те видам... ама до тогаш, еве смешки ќе си праам...
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.892
Се надевам дека вака убав старт нема да се упропасти ради вака површна и безвезе ствар.


Али да, у глава ми се врти само: how close am I to losing you?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.416
Поени од реакции
186.349
Знаеш што? Мерак ми е кога постари од мене ги учам на нешто од областа на животното искуство. Знам дека ти е чудно, навикни се :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.418
Поени од реакции
708
После се она што го испразни, вреди ли да кажам нешто? Ме изгоре топлината од капките низ образов, траг кој нема да го заборавам.
 
На врв Bottom