Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
R

reactive89

Гостин
Mи внесе страв кога ми го кажа ова... :place:
Нејќам да те загубам! Нејќам ни под разно! Не, не... ова знам ќе се среди, мора да се среди!!! Ти ветувам, ќе бидам со тебе во се, безразлика на се!!!
Ми значиш премногу, и неможам да седам така со скрстени раце... побарај ме било кога било каде секад ќе сум тука за тебе, поготово сега кога највеќе ти треба некој до тебе!!!
МИ ЗНАЧИШ БУДАЛЧЕ!!! Дозволи да бидам со тебе во се'!
 
С

Сатори

Гостин
И ветив на љубовта дека нема да разговарам со неа повеќе, но, заслужува да и го кажам барем ова:

Ги допирав моите емоции толку внимателно, што чувствував дека душата ми се претопува во сите негови малечки фрагменти на постоење.Секој миг е вечност кога ми ја бакнува раката која што одвај се спасува од кршење, само за да ја извадам од себеси желбата да му дадам дел од мене.Да го има, дури и ако не го посакува, да ја допре крвта со која што се родив и ќе умрам, да му ги донесам сите бои на светот во рака.
Незамисливо е.
Невозможно е да се опише секој грам свесност како се витка пред неговите очи кои што го формираат светот и му ја даваат онаа зелена нијанса на воздивнување.Причината на постоењето, воздухот кој што одвај го дишам.
Далеку е оазата љубов кога те нема и ниту една магија не може да биде доволно силна за да ме спречи да ти ја предадам онаа воодушевувачка болка и среќа што ја имам за тебе и со тебе.
Прости ми, што не сум најздравата личност на светот, прости ми што прекасно ти кажав, но, го врати во мене она што мислев дека е одамна мртво, заборавено и закопано за никаде, никогаш, никој нема да може да го пронајде, не да го откопа.
Патетично ќе звучи ако кажам дека и овој здив на пролонгиран живот е за тебе и твојата среќа?
Драматично ќе биде, ако ти кажам дека за тебе ќе се борам дури и со болеста која што ме убива секој ден?
Пресилно ли ќе биде да ти доловам дека плачам затоа што не можам да ти дадам се поради слабоста на телото кое што го имам?
Колку и да се потрошам љубов, колку и да сум веќе потрошена, ќе останат сите автентични мисли и бои, ќе остане се и се ќе биде за тебе и само за тебе, за никој друг, освен тебе.
Нема откажување.
Нема луди мисли и луцидно оставање на детерминизмот.
Те сакам повеќе од светот во кој што живеам и кој што го создавам.
Ја држам твојата рака љубов, секој ден кога ме боли повеќе отколку што можам да издржам.Ги допирам твоите усни дури и кога на моите има крв.
Те љубам!
Нема назад!

Have I said too much?
There's nothing more I can think of to say to you.
But all you have to do is look at me to know
That every word is true!
 
V

Viktoranius

Гостин
Да ми дадат 100.000 евра првото што ќе го направам е ќе се растурам на шабанерија, ќе трошам на жени, на коцка ..... али тоа ќе биде само период на забава.

Се е залудно кога знам дека колку и да се забавувам, болката ќе ме стигне пак.

Те сакам ама безнадежно е ...........
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Do you love me?
Or do you not?
you told me once, but i forgot.
So tell me now, and tell me true, so I can say that I love you.
Of all the guys I've ever met, you're the one, I won't forget.
And if I die before you do, I go to heaven and wait for you.

---

When I first saw you I was afraid to meet you,
When I first met you i was afraid to kiss you,
When I first kissed you I was afraid to love you,
and now that i love you i am afraid to loose you.

---

If I hug you,
would you never let go?

If I kiss you,
would you cherish that moment?

If I reach for your hand,
would you take mine?

If I need a shoulder,
would you let me cry on yours?

If I need to talk,
would you really listen?

If I need to scream,
would you do it with me?

If I need to go,
would you come with me?

If I fell for you,
would you catch me?
or just let me hit the pavement?
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Зошто бе алтернативни патишта а??? :) :wub:
:back:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Колку мнооогу бакнежиии, ми ја исполни душава.
И најубаво се смееш!
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Животна грешка си ми ти...
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Се чувствувам чудно без тебе... Не сум веќе оној симнувач на ѕвезди, не го владеам светот заради тебе, не се будам секое утро со помисла да направам нешто со што би ти го разубавил денот, ниту пак заспивам со последната помисла дека ме сакаш... Не се смеам гледајќи ја твојата насмевка, ниту пак потонувам во тие очи исполнети со чувства... Сите овие нешта исчезнаа, сета страст, романтика, љубов... Не сум веќе оној кој за тебе беше херој, па и повеќе од тоа. Со други зборови, без тебе се чувствувам обичен...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Зборовите станаа излишни,сега се гледаат само делата..
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
i think it's time to say goodbye!!! не сакам и јас но...тоа е тоа!!!се надевам дека некогаш пак ке бидеш како порано,ке бидеш со мене и нема да ме оставаш сама и тажна како сега ама... далеку е тој ден.. те сакам бебенце мое:nesum:ке ми фалиш александар м:locked:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Сонце нека ни се множааааааааааааааааааааат :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom