Во врска со здружение на граѓани (невладина)

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од Јефто, 4 декември 2018.

 1. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.508
  Допаѓања:
  1.148
  Сакам да прашам дали здружение на граѓани, односно невладина организација може да отвори интернет страница на која ќе може да има рекламен простор, кој ќе го наплатува?
  Дали средствата од рекламите ќе бидат дозволени согласно Закон?
   
 2. MiniTurtle

  MiniTurtle the mother of dragons

  Член од:
  16 април 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  27
  Mislam deka ne mozhe plateni reklami, ne sum sigurna.
   
  На Јефто му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.508
  Допаѓања:
  1.148
  Хммм, фала на одговорот.
   
 4. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.185
  Допаѓања:
  7.816
  Зошто не би можело?
   

Сподели преку: