Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

Член од
20 јули 2016
Мислења
4.123
Поени од реакции
2.145
Ако тие ОК и не се замараш со тие работи, тогаш немаш и не ти треба мислење , што иронично е бидејќи е исто што секој нормален граѓанин на СфРј го збори за тогаш. Им било ОК и не се замарале со такви работи.И они гласале по партиските штабови и гајле им било, исто како тебе.
Не дека тогаш не би се снашол но сега повеќе можам да се снајдам и подобро ми е. А ако можам јас можат и сите.
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.836
Се, извињавам али од кај знаеш?
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.836
Не ми го одговори прашањето. Не ми го одговори не претходното. Moже би и се снаоѓаш. И мов се снаоѓа. И луѓе и животни што буричкаат по контејнери се снаооѓат. И нив можеби добро им е. Ама тоа е тоа. Не се способни да споредат и да ЗНААТ. Тоа е разликата. Ти не знаеш и не разпознаваш. Три дена се вртиш у круг и глупости тресеш. Немаш стандард, немаш морален компас, немаш квалификации. Како што велат американците
youre full of shit.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
4.123
Поени од реакции
2.145
Не ми го одговори прашањето. Не ми го одговори не претходното. Moже би и се снаоѓаш. И мов се снаоѓа. И луѓе и животни што буричкаат по контејнери се снаооѓат. И нив можеби добро им е. Ама тоа е тоа. Не се способни да споредат и да ЗНААТ. Тоа е разликата. Ти не знаеш и не разпознаваш. Три дена се вртиш у круг и глупости тресеш. Немаш стандард, немаш морален компас, немаш квалификации. Како што велат американците
youre full of shit.
Ни снаодливост, ни Ајкју, ни памет во глава...вистински парадокс на денешницава. Море ќе да е до убавината :D
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.836
Aјкјути тамо. Немаш аргументи. Недела дена викаш
"супер ми е сега". Само тоа(што не ни мислење ни аргумент ) . Да бе способен за било што друго ќе видев досега. Барем трипати.
Ако мислиш дека со ингорирање и со одрекување имаш постигнато било што покажуваш колку (не)снаодлив и колку (не)паметен си. Ти се некој бубрег у лој што перманенто има залепени розови очила, се однесува како ној со главата во земја и е на ниво на заблуда адекватно само за лудница. И тоа е медицински факт.
Автоматски споено мислење:

Всушност, што не отидеш пред фамилиите на тие што загинаа во автобусот дека тебе ти е супер и се ќе биде најдобро. Фамилиите на тие што фатија рак и хронични белодробни болести. На пожарникарите што мораа да гаснат пожар зашо некој му се палело нива како тоа е супер. На родетилите на тие од смилковско можеби? Или на тие што завршија технолошки вишок како тебе ти е супер? Можеби на сите мајстори што имаат загинато на далеководи за некој што краде струја? Ајде. Да ја видиме твојата гонадатропна способност!
 
Последно уредено:

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.309
Поени од реакции
1.820
Кој како успеал да се збогати не е битно... А уште колку ќе се збогатува е негова работа. Ни треба да им береме гајле ни да не интересира. Во туѓа манџа не се става запршка.
Чекај вака да те прашам една работа:???

Зошто истото не го викаш за Маршалот/Браварот? Зошто не речиш не е битно што тој браварот/маршалот заработил едвај 10 милиони марки и кадилак и мерцедес??? Аааа??? Што не речиш де за него алал да му е не е битно од каде ги заработил тие пари аааа??/

Стварно овие луѓе што ја мразат Југославија се крајно чудни луѓе... Тоа ти се луѓе со двојни стандарди...

Како може да им смета еден бравар/маршал којшто поседувал едвај 10 милиони марки, а воопшто не им сметаат денес едно 10 олигарси, тајкуни, магнати, којшто заедно поседуваат едно 60% од вкупниот буџет во Македонија во вредност од околу 4 милијарди евра???

Тоа е исто како што сега секој ЕСДЕЕСОВЕЦ за било кој од сегашнава власт ќе ти каже дека е успешен и чесен бизнисмен, а за ВМРОВЦИТЕ ќе ти каже дека секој од Грујо па до Мицко и од претходната власт и остала тајфа е најголем хоштаплер/преварант и лопов...

И секој ВМРОВЕЦ ќе ти каже Грујо и брачед му беа чесни и поштени луѓе, градеа, твореа, а сите Комуњари најголеми лопови...

Секој „ПРОАМЕРИКАНСКИ И ПРОЗАПАДНО ОРИЕНТИРАНА ЛИЧНОСТ“ ќе ти каже дека сите Руски, Кинески, Бразилски, Индијски милијардери се експлоататори, угнетувачи, а секој милијардер којшто е американец, британец, француз, њемац се снашле и се успешни бизнисмени и тие им се идоли...

Свативте ли што сакам да кажам???
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
4.123
Поени од реакции
2.145
Чекај вака да те прашам една работа:???

Зошто истото не го викаш за Маршалот/Браварот? Зошто не речиш не е битно што тој браварот/маршалот заработил едвај 10 милиони марки и кадилак и мерцедес??? Аааа??? Што не речиш де за него алал да му е не е битно од каде ги заработил тие пари аааа??/

Стварно овие луѓе што ја мразат Југославија се крајно чудни луѓе... Тоа ти се луѓе со двојни стандарди...

Како може да им смета еден бравар/маршал којшто поседувал едвај 10 милиони марки, а воопшто не им сметаат денес едно 10 олигарси, тајкуни, магнати, којшто заедно поседуваат едно 60% од вкупниот буџет во Македонија во вредност од околу 4 милијарди евра???

Тоа е исто како што сега секој ЕСДЕЕСОВЕЦ за било кој од сегашнава власт ќе ти каже дека е успешен и чесен бизнисмен, а за ВМРОВЦИТЕ ќе ти каже дека секој од Грујо па до Мицко и од претходната власт и остала тајфа е најголем хоштаплер/преварант и лопов...

И секој ВМРОВЕЦ ќе ти каже Грујо и брачед му беа чесни и поштени луѓе, градеа, твореа, а сите Комуњари најголеми лопови...

Секој „ПРОАМЕРИКАНСКИ И ПРОЗАПАДНО ОРИЕНТИРАНА ЛИЧНОСТ“ ќе ти каже дека сите Руски, Кинески, Бразилски, Индијски милијардери се експлоататори, угнетувачи, а секој милијардер којшто е американец, британец, француз, њемац се снашле и се успешни бизнисмени и тие им се идоли...

Свативте ли што сакам да кажам???
Не сум Љубоморен тип. Никогаш не сум пишал нешто лошо за Диктаторот бидејќи живеел во раскош. Тоа му е најмал грев.
 
На врв Bottom