Во Струмица ќе се гради плоштад во вредност од четири милиони евра

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Jас не кажах оти ка ке почнат ке има протести, има најави за протести додека се прават..... Пивото го имаш викендо, ке се договораме не е проблем...... Само ка ке протестират позицијата, ти ке ме часташ друг викенд :)))

Бај да веј... ме аресе паролата ВЕ МОЛИМЕ ЗА РАЗБИРАЊЕ - ОПШТИНАТА ГО ПРАВИ ТОА ЗА ВАС...

хехе договорено
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.977
Поени од реакции
5.723
Како ќе протестирате?
Ќе леже некој пред багеро? ахахахахахаха!
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
ајде нека ни е со среќа на струмичане да се изграде плоштадо и да се фаљаме после :)
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Краен рок за изградба на плоштадот 7 декември . :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Како ќе протестирате?
Ќе леже некој пред багеро? ахахахахахаха!


:icon_lol: Нема врска ова со плоштадот, али мора да се сподели (мада донекаде има поврзаност).

@Волејмен
До тогаш треба да заврши доколку се оди според планот и не излезат некои проблеми. Да се надеваме :).
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ќе биде интересно секој ден да се гледа преку камерата до каде е стигната работата и дали работат работниците :icon_lol:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
Најинтересно е шо на кружнио на Бурчо беше турен тај знак:Как може на кружен тек да возеш лево и десно?:nesum:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Најинтересно е шо на кружнио на Бурчо беше турен тај знак:Как може на кружен тек да возеш лево и десно?:nesum:
Претходно кажуваа оти тај пат шо е кај стадионо ул. Цветан Димов ќе се асвалтира цел за да не има премного сообраќај ама ништо засега нема од тава
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
Нели викаа ќе имало штрајк за новио центар, ама типо грешка штрајкувал, наместо на центаро он се зак'цал у Глобал :pos::pos::pos::pos:

 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Претходно кажуваа оти тај пат шо е кај стадионо ул. Цветан Димов ќе се асвалтира цел за да не има премного сообраќај ама ништо засега нема од тава
тај пак кај стадионо не е у урбанистичкио план на Струмица така да неможе да се асвалтира, освен да се посипе или да се замачка некак ради реда, оти неможе да се асвалтира чим не е у урбанистичкио план!
Се говораше оти ќе биде отворен пато од кај Картинго до бензинската Макпетрол кај кружнио тек, т.е. низ парко да се отворе тај пат, ама сега за сега нема ништо, до душа не е ни ного загрозен сообраќајо оште, повеќе маабето беше за коо ќе се затворе цел центар, затва шо цел дел шо е кај парко со останатио град ќе се поврзува само преку две улички (кај бурџо се и двата) па тогај ќе има проблем, сега нема којзнаа колкаво оштетување на сообраќајо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom