Војна помеѓу Србија и Косово!? Што би значело тоа за Македонија и Регионот

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.013
Поени од реакции
4.665
Кај е античкиот што викаше дека е фотошоп.

 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
Кај е античкиот што викаше дека е фотошоп.

Да Сте снимале од 200 метри висина уште повеќе ќе сте можеле да наредите. Евтина пропаганда.
Автоматски споено мислење:

дај бе мртви шиптaри да видиме
Не вели два пати, учени се за такви работи. Одма ќе ти откопаат неколку, па макар биле и Срби.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
308
Поени од реакции
540
Да Сте снимале од 200 метри висина уште повеќе ќе сте можеле да наредите. Евтина пропаганда.
Автоматски споено мислење:


Не вели два пати, учени се за такви работи. Одма ќе ти откопаат неколку, па макар биле и Срби.
Терористичка тактика.
Автоматски споено мислење:

Дури не ве спакуваат во Јадранско Море, нема раат да има на Балканот. И тоа не мислам на Албанците од Албанија, туку на стоката од Косово и западна Македонија. Сакам да кажам, на тебе мислам.
Од Западна Македонија ќе бидат испратени во автобуси. Ќе следи заплена на целиот нивни имот како репарација за 2001. Ако некој проба шиптaрска буна ќе заврши со куршум. 5-10 години. Да сме живи и здрави ќе те барам заедно да гледаме. Реалитет бе брат.

Единствена цел е Македонија слободна.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.970
Поени од реакции
6.705
Сакаш да кажеш дека и неписмени се?Голорук српски народ, со црни маски, гас маски, шок бомби, молотови коктели, палци итн.
Избројте колку шок бомби фрлија кон полицијата.

Дали е вистина ова?

Izmir Zećiri i Iljir Peci, koji su na izborima bez učešća Srba 23. aprila izabrani za gradonačelnike Zubinog Potoka i Zvečana, izjavili su danas da žele i da su spremni da upravljaju tim opštinama u miru, i da počnu sa radom što pre.

Сега кажи колку проценти Албанци има во општините Зубин Поток и Звечан.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
689
Поени од реакции
925
Дури не ве спакуваат во Јадранско Море, нема раат да има на Балканот. И тоа не мислам на Албанците од Албанија, туку на стоката од Косово и западна Македонија. Сакам да кажам, на тебе мислам.
Сами ќе се спакуваат, само да се продолжи да им се дава апослутна власт во региони и меѓусебно ќе се истребат.
Автоматски споено мислење:

Zatoa ne vlezaj mnogu vo oficialna nauka, po gledaj shto se slucuva denes.
За ова е дефинитвно во право, нарко бандите на кои им е дозволено дури и колење каури на Велигден можат и да се "идентификуваат" како сакаат, најмал проблем е брендирањето. Вчера чеченци, денеска илири, утре може и антички вавилонци.
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2013
Мислења
812
Поени од реакции
924
За разлика од сите останати национални митови за чие размонтирање треба да се собираат научници, историчари. антрополози, вашите митови паѓаат со едно обично огледало., Ништо друго не треба. Само еден поглед на физиономијата на суратите и се е јасно.

Вие од меурот во кој живеете, не ни можете да увидите колку смешно изгледа цела таа исфорсирана кампања за автохтоноста наводна што ја продавате, додека во исто време личите и звучите на нешто, што не само што не е од континетов, туку и од галаксијава не изгледа дека е.
Koi naucnici ?? Tie shto go napraeja encinklopedijata potoa go anuliraa ?! E da tie mozhe ta go urnat svetskata mitologia.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
689
Поени од реакции
925
Викаш албански се манастирите?
Античко-илирски.
Автоматски споено мислење:


Народот во некои делови од државата Албанија, можеби.
Кривите инцестоидни фаци од Косово, на запад во Северна Македонија, на север во Албанија и на југ во Црна Гора, малко трудно.
 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.597
Nikoj ne negira deka albancite se potomci na starite Iliri.. Ama zboram za pravilnite albanci, sto ziveat vo Centralna i Juzna Albanija, Čemerija i albancite od Italija (juzna italija).. "Albancite" od Kosovo, Severna Albanija i vo Makedonija nemaat dopirna tocka so starite Iliri ili sovremenite albanci.. Samo imeto go imaat zemeno, a ustvari se doneseni od Turcite od planinine kaj Azerbejdzan, Dagestan itn itn..
Автоматски споено мислење:

 
Член од
3 март 2021
Мислења
516
Поени од реакции
922
Античко-илирски.
Автоматски споено мислење:Народот во некои делови од државата Албанија, можеби.
Кривите инцестоидни фаци од Косово, на запад во Северна Македонија, на север во Албанија и на југ во Црна Гора, малко трудно.
Не знам какви се во Албанија но со сигурност можам да кажам од инфорамција прва рака од мои предци дека до пред 100 и нешто години сите т.н. денешни Албанци во западна Македонија од Кичево до Гостивар биле Турци.

Ако се навистина искрени и самите ќе го потврдат тоа. Нема зашто да се преправаат Илири кога тоа во најголем број се денешните Хрвати Далматинци, Босанци и Словенци.

Но без разлика што се/биле Турци тие се наши сограѓани и мора да имаме соживот со нив.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
Античко-илирски.
Автоматски споено мислење:Народот во некои делови од државата Албанија, можеби.
Кривите инцестоидни фаци од Косово, на запад во Северна Македонија, на север во Албанија и на југ во Црна Гора, малко трудно.
Колку ти плаќаат за да пишуваш северна, копито едно дебилно.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
812
Поени од реакции
924
Nikoj ne negira deka albancite se potomci na starite Iliri.. Ama zboram za pravilnite albanci, sto ziveat vo Centralna i Juzna Albanija, Čemerija i albancite od Italija (juzna italija).. "Albancite" od Kosovo, Severna Albanija i vo Makedonija nemaat dopirna tocka so starite Iliri ili sovremenite albanci.. Samo imeto go imaat zemeno, a ustvari se doneseni od Turcite od planinine kaj Azerbejdzan, Dagestan itn itn..
Автоматски споено мислење:
a zas da gi donesat od Turcija i Azejbedzan i da gi stavat tokmu vo granicite na Albanija :) ... I zas tokmu albanski jazik zboruvat tie od turcija, a ne na primer makedonski ili drug jazik.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
689
Поени од реакции
925
Колку ти плаќаат за да пишуваш северна, копито едно дебилно.
Жалам, ама не можам овој шлајм од општество држава и делумно општество да го поистоветам со името Македонија.

едит: корекција за правилна термонологија
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom