Војна помеѓу Србија и Косово!? Што би значело тоа за Македонија и Регионот

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
272
Поени од реакции
289
ПРВО БОРБЕНИ АВИОНИ „МИГ-29“, А СЕГА И ТЕНКОВИ: Српската војска се упати кон Јариње, преминот со Косово

Гледаме дека односите меѓу овие две држави згуснуваат. Во случат да има војна, што би значело ова Македонија и регионот. Кои би биле последиците од оваа војна? Каде би се нашле ние во оваа војна?
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
961
Поени од реакции
1.048
нака прават што ќе прават ама нека го направат побрзо, да можеме и бегалците ш*птари да ги попишеме додека трае пописов оти следен здравје по 100год. ако и тогаш.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.882
Поени од реакции
4.040
Не верувам дека нешто ќе се случи...најверојатно ќе се смират страстите.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
663
Поени од реакции
2.490
Мислам дека е уште рано и Србите треба да почекаат уште пар години, бар да се тргне Бајден и Русите да завршат работа во Сирија.

А што се однесува за кај нас се надевам дека при воена состојба ќе биде отворена сезоната за лов на диви животни.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.539
Поени од реакции
1.256
ПРВО БОРБЕНИ АВИОНИ „МИГ-29“, А СЕГА И ТЕНКОВИ: Српската војска се упати кон Јариње, преминот со Косово

Гледаме дека односите меѓу овие две држави згуснуваат. Во случат да има војна, што би значело ова Македонија и регионот. Кои би биле последиците од оваа војна? Каде би се нашле ние во оваа војна?
Србите веке имаат готов воен план припремен уште од пред 3-4 години ,што,како и до каде е максимумот,само го чекаат на глупавиот и тврдоглав К на првиот потег за да го наседнат.За Македонија сигурно економски нешто би се осетило....шарпланинците ќе се курчат по социјални мрежи и ништо друго,.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.316
Поени од реакции
3.305
Србите веке имаат готов воен план припремен уште од пред 3-4 години ,што,како и до каде е максимумот,само го чекаат на глупавиот и тврдоглав К на првиот потег за да го наседнат.За Македонија сигурно економски нешто би се осетило....шарпланинците ќе се курчат по социјални мрежи и ништо друго,.
А кога ќе размислиш дека тој глупавиот К не прави потези без да ги праша Американците, на крајот ќе излезе работава дека овие можат да терат и до Београд ако им се дига курето и пак влакно да не им фали, нема да ебаваат жива сила во Србија и никаков воен план припремен од Вучич и компанијава.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
530
Поени од реакции
1.571
„Граничен премин“ во иста држава... :pos: Иди бегај...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.735
Поени од реакции
6.314
Kosovo sepak e kakva-takva nezavisna država koja e priznata od sto državi členki na OON i Srbite si znaat deka ne smeat da go napagjaat bidejki takviot poteg bi bil seriozen megjunaroden presedan koj bi imal posledici za celiot poširok region. E da lesno bi bilo da ne beše Kosovo USAEUNATO državica-protektorat do sega Srbite ke go rešea stopati ama za razlika od Nagorno-Karabakh Kosovo e sosema druga prikazna !
 
Член од
14 август 2006
Мислења
40.828
Поени од реакции
70.653
Ние треба највеќе да се молиме да нема војна, оти ако има, мирот ние ќе го платиме.
И ако се договорат, они помеѓу нив, уопште да нема војна и тоа ние ќе го платиме.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
8.894
Поени од реакции
15.544
Прочитав еден коментар - Вучич, победник во сите војни што не се воделе :icon_lol:
 
  • Хаха
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom