Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.458
Поени од реакции
31.360
Не е битно колку ќе загинат, битно е да има пи-ар материјал пред следниот самит. Треба поише пари да се исперат.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.769
Поени од реакции
21.841
Situation north of Avdivka: Russian Army took control over new trench system adjacent to the railway north of Sokil.

1000023171.jpg
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
12.135

Вест ја пласираше оној каналот fighter или како и да е. Небитно. Битно е да се види реакцијата на западните куртони, дека си ги базираа мислењата на неговите постови. Сега гледаме на муте се ставиле.


Мое мислење е дека немаат соборено ништо, и дека типот е тешка дезинформација на телеграм.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.458
Поени од реакции
31.360
Вест ја пласираше оној каналот fighter или како и да е. Небитно. Битно е да се види реакцијата на западните куртони, дека си ги базираа мислењата на неговите постови. Сега гледаме на муте се ставиле.


Мое мислење е дека немаат соборено ништо, и дека типот е тешка дезинформација на телеграм.
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
325
Поени од реакции
396
Разговарале Л.Остин и рускиот министер за одбрана..последен пат разговарале кога им го кутнаа БПЛ ви Црно море,
Нешто се има случено деновиве во Сирија и плус погоре спомематото БПЛ
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.769
Поени од реакции
21.841
Situation on northeastern front: During the last 48 hours Russian Army made new advances south of Vilshana.

1000023214.jpg

Situation on Luhansk front: During the last hours Russian Army managed to reach the first houses of Stelmakhivka.

1000023215.jpg
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.769
Поени од реакции
21.841
Situation on eastern front: During the last three days Russian Army managed to capture most of the locality of Rozdolivka.

photo_2024-06-26_23-30-55.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom