Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Стварно, шо има везе? Шо па мора логика у нештата да бараме? Седмо пиво од прееска ми е, Клинтон запнал пво мво

Ти уствари шо сакаш можеш да речеш и пак ќе бидеш у право. Така си е... Се е така.... Ај живели
Ај живели :ајнапиво:
(Ја прееска си земав Јохан 34ден од Жито)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.787
Поени од реакции
4.441
Башка не соодветно обучена посада го прави срање на квадрат.
Ај сега, дај решете се.... Еднаш викате високо обучени американци ги оперираат па гинат америте Кинжал кога ќе запука... После викате необучени украинци се... Јас пак ќе ви верувам, ама дај да се договориме на едно
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.552
Поени од реакции
21.356
Situation south of Bakhmut: during the last five days clashes have taken place between Ivanivske and Klishchiivka in which Ukrainian Army managed to recover again some positions north of the second town.

photo_2023-05-29_20-49-58.jpg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.381
Поени од реакции
22.904
Па баш нашата држава ја искористиле у примеров.
Славјанка како еден од похрабрите Нато министри за одбрана на Нато членките не е за потценување. Само таа јавно, дирекно, недвосмислено и изричито му се закани и спротистави на Путин.

Nijemacka , Francuska jel se cujemo ?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.316
Поени од реакции
6.825
Повеќе накај Велес е мамето нивно, ама ние во Велес имаме јако ПВО
Пиле не му прелетува на Агатангел
Каква умреница сме, ќе не рокнат, нема ни да приметиде дека нешто се десило. 80% од народот ќе мисли електричниве тротинети низ Скопје експлодираат.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Славјанка како еден од похрабрите Нато министри за одбрана на Нато членките не е за потценување. Само таа јавно, дирекно, недвосмислено и изричито му се закани и спротистави на Путин.

Nijemacka , Francuska jel se cujemo ?
Опасна е Славјанка…
Посебно кога нема да се напие од аповите!
Арно што на Путин му се заканила.. очекувам кај да е да почнат гомна да јадат и за “демократските процеси” во С.Кореа..
Автоматски споено мислење:

Каква умреница сме, ќе не рокнат, нема ни да приметиде дека нешто се десило. 80% од народот ќе мисли електричниве тротинети низ Скопје експлодираат.
Па тоа ламентиравме со Клинтон…
Жив зијан ќе бидар русите ако не рокнат! Па посебно ние во Велес… само услуга на НАТО ќе му направат.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.787
Поени од реакции
3.128
Далеку поважни координати се локации во Црниче, Мала Речица, помеѓу улица Македонија и Беко, и други места.

Државни и јавни административни објекти повеќе се симболични мети отколку мети со вистинска стратешка важност.
Нема потреба од герани и шахеди, доволна е тактичка нуклеарка да фрлат врз Калето..
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.787
Поени од реакции
3.128
Нив ништо нема да им биде а ние ќе го јадеме немијан.
Уживај дека нема да им биде, 300 метра удоле ќе ископа нуклеарката, ама ќе отиде и пола Скопје, односно Центар, Чаир, Момин Поток, Зајчев Рид, дел од Визбегово, дел од Топаана и дел од Гази Баба..
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.978
Поени од реакции
8.097
Уживај дека нема да им биде, 300 метра удоле ќе ископа нуклеарката, ама ќе отиде и пола Скопје, односно Центар, Чаир, Момин Поток, Зајчев Рид, дел од Визбегово, дел од Топаана и дел од Гази Баба..
Ako e taka, neka roknat sto pobrzo.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.254
Опасна е Славјанка…
Посебно кога нема да се напие од аповите!
Арно што на Путин му се заканила.. очекувам кај да е да почнат гомна да јадат и за “демократските процеси” во С.Кореа..
Ако не си се возел со чамец по Охридско, оди дури е време. Славјанка се спрема да прати помош и на Украинската морнарица, сите кајчиња од Охридско и Преспанско. Укрите виделе добра тактика на филм за Сомалиските пирати, сакаат да ја пробаат во офанзивата :D

1685409801855.png
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.068
Поени од реакции
12.615
Добро бе не ви е срам да го спомнувате ова со тактичкиве нуклеарки?

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.649
Поени од реакции
8.559
Уживај дека нема да им биде, 300 метра удоле ќе ископа нуклеарката, ама ќе отиде и пола Скопје, односно Центар, Чаир, Момин Поток, Зајчев Рид, дел од Визбегово, дел од Топаана и дел од Гази Баба..
Toa e realna opasnost u vremevo u koe ide, ma da nema mnogu zrtvi da ima. Radius od 2 Km ke bide totalno unisten, drugoto ke pretrpi nekoja steta, sto pomala sto pogolema.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Toa e realna opasnost u vremevo u koe ide, ma da nema mnogu zrtvi da ima. Radius od 2 Km ke bide totalno unisten, drugoto ke pretrpi nekoja steta, sto pomala sto pogolema.
Автоматски споено мислење:

Тоа се последиците од ударниот и топлотниот бран додека од радијација има цело Скопје да настрада. Само што во случај на атомска војна цел свет има комплетно да наебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom