Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
у војна не идат интелектуалци со две магистерски него иде нај необразованиот народ.
Не мора да значи дека по дифолт ти ко војник имаш низок iq или си ретард.

Изгледа не се разбираме од прееска.

За време на рат никој не очекуе
тепање со перници дур си облечен у пижами.

Туку ликвидацијата да биде што е можно побрза за оние кои се заробени. Односно, да не се прават вакви ебани гнасотилоци.

Мислам дека ме разбираш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Не мора да значи дека по дифолт ти ко војник имаш низок iq или си ретард.

Изгледа не се разбираме од прееска.

За време на рат никој не очекуе
тепање со перници дур си облечен у пижами.

Туку ликвидацијата да биде што е можно побрза за оние кои се заробени. Односно, да не се прават вакви ебани гнасотилоци.

Мислам дека ме разбираш.
бро, војна е. У војна се губи секаква човечност и допир со реалноста, не знам што се чудиш и ни опишуваш нас што си гледал таму на телеграмот. Keep it for yourself.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
бро, војна е. У војна се губи секаква човечност и допир со реалноста, не знам што се чудиш и ни опишуваш нас што си гледал таму на телеграмот. Keep it for yourself.
Извини бураз, не знаев дека форумов уствари бил приватен твој. Нече се поновит, мајке ми.

Ипак, алал да ти е за нормализирање на све ова, such a sign of a super high IQ.

И напиши ми листа за шо смеам да говорам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Извини бураз, не знаев дека форумов уствари бил приватен твој. Нече се поновит, мајке ми.

Ипак, алал да ти е за нормализирање на све ова, such a sign of a super high IQ.
немој да бидеш тралалајка и да шеруваш дескриптивна некрофилија ебате. Цреп еден. Ќе ти кажуваме ние зошто било тоа така сега. :popce:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
немој да бидеш тралалајка и да шеруваш дескриптивна некрофилија ебате. Цреп еден.
Ептен си глуп ко сајла. Ти таја моја "дескриптивна некрофилија" ја нормализираш. Bro, војна е. No shit Sherlock, фала на просветленије. И вести ко глеаш постои "дескриптивна некрофилија".

Ебате ликот со наполеонов комплекс.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Ептен си глуп ко сајла. Ти таја моја "дескриптивна некрофилија" ја нормализираш. Bro, војна е. No shit Sherlock, фала на просветленије. И вести ко глеаш постои "дескриптивна некрофилија".

Ебате ликот со наполеонов комплекс.
да, на вести кажуваат дека сечеле јајца, глава расцветувале, ебате моронот ебате.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
да, на вести кажуваат дека сечеле јајца, глава расцветувале, ебате моронот ебате.
Од "Bro, војна е" до тоа како јас сум ширел дескриптивна некрофилија.

Со кој се расправам? Multiple personality disorder... Much?

Кажи ми со кои имиња да ти се ословувам за да бидеп вистинскиот ти?

Не ми дрви кур. Боту.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Од "Bro, војна е" до тоа како јас сум ширел дескриптивна некрофилија.

Со кој се расправам? Multiple personality disorder... Much?

Кажи ми со кои имиња да ти се ословувам за да бидеп вистинскиот ти?

Не ми дрви кур. Боту.
Мрш у три лепе, некрофилче едно.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934

Толку од уште од една "контраофанзива".

Во меѓувреме, Русите го заземале цело Пески.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538

Толку од уште од една "контраофанзива".
Битно ја планираат контра-офанзивата, значи сепак имаат некаква организација.

Е тоа дека контра-офанзивата најверојатно ќе ја водат претежно и исклучиво со вадење на бели знамиња е друга приказна, но сепак е контра-офанзива. Нели од Азовстал евакуираа илјадници луѓе, ги испратија на екскурзија низ Русија, да си изнауживаат во летото.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Имаше видео по телеграм еден Азербејџански млад војник ка сакаше да му сече грло на безпомошен дедо. Не стигнав до делот ко сече, ту мач за мене е
Да не е таа снимка од Првата чеченска војна?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Јас не знам кои обиди за преговори биле неодамна за кои тврдиш. Украина е повлечена уште од Април од преговори. Е сега ако тоа поврза со сегашнава состојба на терен тогаш стварно ти се дивам на интелектот. Не треба да цитира човек пошто еве изјава не остави. Истресе онака како што викаат од пред биртија муабет :kafence:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
19.661
ВСРФ/ДНР го зазедоа Писки и почнаа улични борби со ВСУ во Артемивск/Бахмут.

During one hundred and sixty second day of combats Russian Army & DPR forces reached M-03 & Patrisa Lumumby street crossroad, which overlooks the first buildings of the city of Artemivsk/Бахмут, where heavy clashes are taking place now.
20220804_225903.jpg

Current situation of Pisky:
After days of heavy clashes & bombing Russian Army & DPR entered in most of the town after Ukrainian Army retreated beyond M-04 to the nearby town of Pervomais'ke. Combing operations ongoing.
20220804_225912.jpg
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.977
Поени од реакции
11.150
Вчера читав за Артемовск. Не е можно толку лесно да пробиле освен гангстерите на Бајден да не го пуштаат Донбас низ вода. Најутврдени места се тие. Од таму 8 години го гранатираат Донбас. Или имаат друг план(Зеленио праел притисок за офанзива кон Херсон) или играат шах Јенките и Советите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom