Војната на патиштата

S

silmarillion

Гостин
http://makfax.com.mk/daily-news/претекнување-во-спротивна-лента-е-при/

Претекнување во спротивна лента е причината за сообраќајката кај Кичево во која загина бебе


Тримесечно бебе. Ај бебето мање-више битно, дај кажете дали тој што престигнувал дали стигнал на време, за него ми е највеќе да не закаснил за у кафана.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
http://makfax.com.mk/daily-news/претекнување-во-спротивна-лента-е-при/

Претекнување во спротивна лента е причината за сообраќајката кај Кичево во која загина бебе


Тримесечно бебе. Ај бебето мање-више битно, дај кажете дали тој што престигнувал дали стигнал на време, за него ми е највеќе да не закаснил за у кафана.
Мене не ми се јасни мажиштава што тицаат на полна лента, како органот расте во тој момент или што е работата? Некој со школо што се вика одредил таму да е полна и да нема егзибиции, рандом реднек попаметен, ќе престигнува.
Го имам возено тој регионален Кичево - Брод, рамнина е за рамнина, точно ама прегледност немаш никаква.
 
S

silmarillion

Гостин
Мене не ми се јасни мажиштава што тицаат на полна лента, како органот расте во тој момент или што е работата? Некој со школо што се вика одредил таму да е полна и да нема егзибиции, рандом реднек попаметен, ќе престигнува.
Го имам возено тој регионален Кичево - Брод, рамнина е за рамнина, точно ама прегледност немаш никаква.
Кажано му е по дома дека е најпаметен. Од мали нозе е утната работата таму. Кај смее родител да воспита дете, одма ќе се испокара со свекрвата или бабата.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Јас едно ќе речам, предизвика незгода со смртни последици? одземање возачка и 10 години затвор минимална казна.
Да видиш после како ќе се почитува и закон и сите работи.
Ама во која факинг држава бе!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Од тоа претекнување и брзиот начин на живеење сите ќе се испотепаат. Секој некаде брза, а да ги прашаш зошто и што ги чека нема да знаат да одговорат.
Исто како оној што претекнуваше и отиде цела фамилија. Не размислуваат дека не треба да возат така кога има мало дете во колата.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Нишо нема,рокада од полиција има на Борис Сарафов,ги усмеруваат колите на друга улица да одат.Имаше полициски возила и собрано луѓе.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
Од 726 алкотестирани возачи, 248 возеле со алкохол во крвта над дозволеното. Во претходната акција на МВР во ноември, од 272 алкотестирани возачи, 102 возеле под дејство на алкохол. Hикакво подобрување.

Во Скопје синоќа откриени 232 возачи под дејство на алкохол

На подрачјето на Скопје синоќа при сообраќајни контроли откриени се 232 возачи под дејство на алкохол.

– Во текот на изминатата ноќ, односно во периодот од 23 до 05 часот на 21/22.04. беа извршени контроли на 1.101 возачи. Притоа, кај 232 возачи е детектирано присуство на алкохол во крвта, додека пак дополнително за 202 возачи констатирани беа прекршоци по основ на сообраќајната регулатива, велат од МВР.

Претходно, при акциски контроли на подрачјето на Скопје во периодот меѓу 20/21 април биле контролирани 1.234 возачи при што 726 возачи се алкотестирани, а кај 248 од нив е утврдено присуство на алкохол во крвта над дозволеното количество. Констатирани се и други 252 сообраќајни прекршоци.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од 726 алкотестирани возачи, 248 возеле со алкохол во крвта над дозволеното. Во претходната акција на МВР во ноември, од 272 алкотестирани возачи, 102 возеле под дејство на алкохол. Hикакво подобрување.

Во Скопје синоќа откриени 232 возачи под дејство на алкохол

На подрачјето на Скопје синоќа при сообраќајни контроли откриени се 232 возачи под дејство на алкохол.

– Во текот на изминатата ноќ, односно во периодот од 23 до 05 часот на 21/22.04. беа извршени контроли на 1.101 возачи. Притоа, кај 232 возачи е детектирано присуство на алкохол во крвта, додека пак дополнително за 202 возачи констатирани беа прекршоци по основ на сообраќајната регулатива, велат од МВР.

Претходно, при акциски контроли на подрачјето на Скопје во периодот меѓу 20/21 април биле контролирани 1.234 возачи при што 726 возачи се алкотестирани, а кај 248 од нив е утврдено присуство на алкохол во крвта над дозволеното количество. Констатирани се и други 252 сообраќајни прекршоци.
во ред ова се, само што проблемите не верувам дека ги прават овие 250 казнети, константно суд избегнуваат или цајкани/жени на цајкани или деца на ојле - дојле.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Загрижувачки податоци, 30 до 50% од возачите да се под дејство на алкохол за викедни е алармантен податок.
Ме интересира само оние другите 250 прекршоци што се, веројатно се казнети само за да бидат казнети за некои ситници како појас и сл.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Арач собирање...наебале некои со стокецови и југовци.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Загрижувачки податоци, 30 до 50% од возачите да се под дејство на алкохол за викедни е алармантен податок.
Ме интересира само оние другите 250 прекршоци што се, веројатно се казнети само за да бидат казнети за некои ситници како појас и сл.
Лудница беше во петокот и вчера, на секои 150 метри имаше полиција. И да не си пијан ќе те застанат и ќе те малтретираат за глупости, отвори ова, дај да видам дали имаш она. Не можам да заборавам пред 3 години една ретарда кога ме застана кај мене во Ѓорче, прегорело позиционото светло среде возење (како го виде господ знае), ми вика ќе ти пишам казна и ми се дере, му викам ок пишете, пак ми се дере :lolzz: на крај ми ги фрли документите. Грев. :icon_mrgr: ги исповработија и сега мора нешто работа да им измислат.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Загрижувачки податоци, 30 до 50% од возачите да се под дејство на алкохол за викедни е алармантен податок.
Ме интересира само оние другите 250 прекршоци што се, веројатно се казнети само за да бидат казнети за некои ситници како појас и сл.
Ти сок ли пиеш за викенди?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom