Војната на патиштата

S

silmarillion

Гостин
http://tocka.com.mk/vesti/226733/policisko-jeti-nepropisno-svrtelo-i-vo-nego-udril-motor

Издржи К. :( А за џандариве незнам што повеќе да се каже. На мобилен се 24/7 у кола, вртат кај им текне, кога им текне без ротациони ништо, ужас. За добар дечко станува збор али нејсе на секој може да му се деси со оглед на начинот на возење у градов.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
http://tocka.com.mk/vesti/226733/policisko-jeti-nepropisno-svrtelo-i-vo-nego-udril-motor

Издржи К. :( А за џандариве незнам што повеќе да се каже. На мобилен се 24/7 у кола, вртат кај им текне, кога им текне без ротациони ништо, ужас. За добар дечко станува збор али нејсе на секој може да му се деси со оглед на начинот на возење у градов.
Каубојци не им се рамни. И уште па некои кога ќе фатат да ги бранат, може во акција биле. Жити акцијата пред кладилница паркирани, товарење на Реал и Барса.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Бидејќи во групата Ѕид на сообраќаен срам го цензурираат прекршокот на градоначалникот Сокол Митровски (Ѓорче Петров), сметам дека овде треба да стојат сликите.

19894459_237192740122427_440725179_n.jpg 19904501_237192756789092_522559345_n.jpg 19970869_237192743455760_646373432_n.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
И ја тука често застанував за мекица ама барем сум свртен ко шо треба, среќа не ме сликнале, само познати фаци изглеа се бараат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
И ја тука често застанував за мекица ама барем сум свртен ко шо треба, среќа не ме сликнале, само познати фаци изглеа се бараат.
Самата постапка што се обидуваат да скријат прекршок, како претходно убиства и слично, ме натера да постирам овде. Да се работеше за обичен граѓанин, сигурно немаше да банираат и бришат постови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И ја тука често застанував за мекица ама барем сум свртен ко шо треба, среќа не ме сликнале, само познати фаци изглеа се бараат.
си имал среќа, братучед ми го казнија еднаш. А таа групата ѕид на сообраќајниот срам е :гомце: ај ако не ќе сликаме само жени што не знаат паралелно да се паркираат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
Mnogu e mizerno onde da parkiras koga od sproti imas ogromen parking.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
си имал среќа, братучед ми го казнија еднаш. А таа групата ѕид на сообраќајниот срам е :гомце: ај ако не ќе сликаме само жени што не знаат паралелно да се паркираат.
на лице место го видоа?
знаат џандари да шетаат таму, да... тогаш избегавав :D
Mnogu e mizerno onde da parkiras koga od sproti imas ogromen parking.
Тој мислам дека е затворен?
Пазарскиот е скоро секогаш полн, накај паркот кога ќе отидеш исто така често нема место, и на крај паркирам уџум таму кај зградите/новата полиција/пожарна
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.352
на лице место го видоа?
знаат џандари да шетаат таму, да... тогаш избегавав :D

Тој мислам дека е затворен?
Пазарскиот е скоро секогаш полн, накај паркот кога ќе отидеш исто така често нема место, и на крај паркирам уџум таму кај зградите/новата полиција/пожарна
Kako e zatvoren koga skoro sekogas parkiram kaj jsp, plus kaj zgradite tuka ima odma, kaj postata ima, milion mesta ima u blizina kaj da parkiras.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Групата на фб „Ѕид на сообраќајниот срам“ не е :гомце:, туку е многу големо :гомце:. Ќе снимат некој мајмун како праи прекршок и без исклучок има дискусија и од такви што го бранат, па макар и чоек изгазил, као „поддршка за ален зекиров“.

Ама има и луѓе со мака како овие...ете ако имате нешто контактирајте ја.
3.jpg
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Единствено логично (ако е можно така да се изразам) нешто би било да е рампата долга колку ширината само на десната коловозна лента и иста таква рампа на спротивната лента.Ништо чудно со оглед на нашиот систем на ‘штедење‘.Ама како би одел автобусот дијагонално во толку мал простор за избегнување две рампи...Во секој случај...


ИМА рампа.
Овде на сликава е крената, можда ја кренале после несреќата или воопшто не се подигнала, ама црвено светло е уште вклучено.
Прегледај го приврзокот 92284

@Струмикс какви возачи се во СЕ? Лани превртија 30 војници на АРМ, неколку дена претходно празен автобус на Струмица - Радовиш...


2007>(Истото возило од погоре:eek:)
КАЈ ШТИПСКА КЛУЧКА НА ВЛЕЗОТ ВО ВЕЛЕС
Во судир на автобус и "фолксваген" седумина повредени
На влезот во Велес, во близина на Штипска клучка, во неделата околу 17 часот се случила тешка сообраќајна несреќа меѓу автомобил "Фолксваген" со регистерска табличка ШТ 917 ИН и автобус на "Струмица - експрес" Санос со регистерска табличка СТ 737 БЈ. Во несреќата потешко повредени се седум лица. Благица Самаракова (29), Елизабета Мазнева (23) и Фанка Пачемска (51) по укажаната помош во Болницата во Велес биле префрлени во Ургентниот центар на скопската клиника. Во сообраќајката Мазнева се здобила со скршеница на колкот, додека Пачемска здобила повреди на главата и скршеници на рацете и нозете. Двете тешко повредените велешанки биле патнички во моторното возило "Фоксваген" управувано од Ферзи Шабанов од село Тополница, Радовишко.
До сообраќајната незгода дошло кога фолксвагенот движејќи се од Скопје кон Велес, пред сообраќајната клучка, од засега неутврдени причини директно се удрило во автобусот на "Струмица - експрес" управуван од возачот Васе Николов.
Најголеми сељаци се Струмица Експрес. Немам сретнато почурук луѓе. Од Велес сум, до Скопје од сите градови транзитираат преку Велес автобусите, па така во сите се имам качено. Најкултурни се Транскоп Битола. А технички најнеисправни се Берово Транс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom