Војната на патиштата

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Не разбирам дали сте до толку глупи или тренирате.

МОРА ДА ПОДЗАКОЧИ кога се приближува на пешачки. Подмрзнато било, претрчувале... ПА БАШ АКО БИЛО ПОДМРЗНАТО ТРЕБА ДА ЈА ПРИЛАГОДИ БРЗИНАТА НА УСЛОВИТЕ НА ПАТОТ.

Идиоти, од форум би ве банирал сместа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Па кога стои кола пред тебе/до тебе, сиг кочи поради нешто, не?
Искуство во минус на дело.
Еден куп слични ситуации сум видел каде што има две+ ленти. Едниов кочи а овај по другава си бичи ко ништо да не е.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Нема да го линчувам, со рѓосана шипка ке го ебам. Пешакот бил крив претрчал. Да ова аутобан е кај што возиш со 200 па неможеш да реагираш. Не кочел мајмунот пред пешачки и тоа е тоа. Пред пешачки се подзакочува ако знаеш дека е прометно или ако веќе некој стои на тротоар. Нереално е јас како пешак да чекам на пешачки кола да пројде, нереално е. Нигде у нормален свет го нема тоа, нигде! Стално пешакот има право стално возилото мора да чека. Одјебете од тој мачо балкански синдром дека ти со кола си најјак.

Ајде да видиме Ѓ.Ј. чиво синче ќе искочи. Да видиме кој му купил количе за дипломирање на ФОН или Американ. Се изнамачи душичка мораше да го наградиме.


 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Нема да го линчувам, со рѓосана шипка ке го ебам. Пешакот бил крив претрчал. Да ова аутобан е кај што возиш со 200 па неможеш да реагираш. Не кочел мајмунот пред пешачки и тоа е тоа. Пред пешачки се подзакочува ако знаеш дека е прометно или ако веќе некој стои на тротоар. Нереално е јас како пешак да чекам на пешачки кола да пројде, нереално е. Нигде у нормален свет го нема тоа, нигде! Стално пешакот има право стално возилото мора да чека. Одјебете од тој мачо балкански синдром дека ти со кола си најјак.

Ајде да видиме Ѓ.Ј. чиво синче ќе искочи. Да видиме кој му купил количе за дипломирање на ФОН или Американ. Се изнамачи душичка мораше да го наградиме.


Сите светци на форумов, чиниш у Рајот сум.

Таа дека никаде нема кола пред пешак предност ти е побиено неколку поста погоре оставив слика пд раскрсница, во Холандија па и Белгија мислам имаш раскрсници кај колата е прва, и тоа се раскрници на булевари.

И да не е аутобан со 50 на саат можеш лагано да убиеш човек. Ама кој да го разбере тоа.

Сите попувате за подзакочување пред пешачки фактот е дека никој не го прави тоа.

Убаво пишаа погоре и двете коли или прошле на црвено или пешаците претрчале нема трета опција. Не може тој семафор да е отворен за пешаци у исто време и за автомобили. И уште нешто сетете се кога у школо ве учеа како се проаѓа пешачки - погледни лево десно ДАЛИ ИМА КОЛА ПА ПРОЈДИ.

Ако возел пребрзо, дал гас претекнувал нека одговара, ако тој пред него кочел ради истрчување и овој не бил сигурен дека ќе застане ради услови на пат или испаничил или што и да е избегнал сообраќајка ама со тоа собрал пешаци не знам колку е он кривиот зашто избегнувал едно зло ама несакајќи нанел друго.

Не биднете како коњи со оние на очи што им ги ставаат за да не гледаат лево или десно користете го капацитетот за резонирање на повише од една опција. Зашто утре вие може да биднете баш на негово место тогаш верувам сите како чесни граѓани харикири ќе си направите.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Нема да го линчувам, со рѓосана шипка ке го ебам. Пешакот бил крив претрчал. Да ова аутобан е кај што возиш со 200 па неможеш да реагираш. Не кочел мајмунот пред пешачки и тоа е тоа. Пред пешачки се подзакочува ако знаеш дека е прометно или ако веќе некој стои на тротоар. Нереално е јас како пешак да чекам на пешачки кола да пројде, нереално е. Нигде у нормален свет го нема тоа, нигде! Стално пешакот има право стално возилото мора да чека. Одјебете од тој мачо балкански синдром дека ти со кола си најјак.

Ајде да видиме Ѓ.Ј. чиво синче ќе искочи. Да видиме кој му купил количе за дипломирање на ФОН или Американ. Се изнамачи душичка мораше да го наградиме.


И што е со сељачкиве муабети му купил количе за дипломирање на американ.

Значи утре ти на детето нема да му купиш кола и строго на уким или гоце делчев ќе го пратиш?

Све моралисти на форумов

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Не зборуваме сега за пешаци, пешаците ако се полувнимателни нема да убијат никој освен сами себе. Онусот е на возачите да внимаваат и за пешаците, затоа што возачите се тие кои управуваат со смртоносно средство - автомобилот... Пази, ако возиш 50км/ч и гледаш окулу себе како што мораш тогаш дури и ако претрчуваат луѓе, биди сигурен дека и ако не успееш целосно да застанеш дека нема да удриш двајца (пази ДВАЈЦА) или ако веќе некако ги удриш нема да ги одбиеш до другата страна на раскрсницата и да ги убиеш. Ликов којзнае колку летал за да биде како што велиш во опасност да избегнува судар со тој пред него. На пешачки во такви ситуации подобро удри го тој пред тебе, отколку пешак што не знаеш дали има заради можен мртов агол.

Другар како да ја завртиш приказнава, возачот секако е целосно крив. Едноставно возачот е скроз крив.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
И што е со сељачкиве муабети му купил количе за дипломирање на американ.

Значи утре ти на детето нема да му купиш кола и строго на уким или гоце делчев ќе го пратиш?

Све моралисти на форумов

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
у право е, многу модерни мочковци не виделе што е зорт у животот. И кога живееш таков живот каде што се ти е обезбедено живееш во илузија, толку што дури и туѓиот живот ти е безвреден.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Ако веќе зборуваме за возила за копиљаци, строго помали аута како корси/поло а по можност и некое југо... А ако го гледаш дека е зелен во паметот, подобро уште некоја година да не му купуваш никакво ауто. Затоа се става GPS во ауто, и се контролира однесување.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Не зборуваме сега за пешаци, пешаците ако се полувнимателни нема да убијат никој освен сами себе. Онусот е на возачите да внимаваат и за пешаците, затоа што возачите се тие кои управуваат со смртоносно средство - автомобилот... Пази, ако возиш 50км/ч и гледаш окулу себе како што мораш тогаш дури и ако претрчуваат луѓе, биди сигурен дека и ако не успееш целосно да застанеш дека нема да удриш двајца (пази ДВАЈЦА) или ако веќе некако ги удриш нема да ги одбиеш до другата страна на раскрсницата и да ги убиеш. Ликов којзнае колку летал за да биде како што велиш во опасност да избегнува судар со тој пред него. На пешачки во такви ситуации подобро удри го тој пред тебе, отколку пешак што не знаеш дали има заради можен мртов агол.

Другар како да ја завртиш приказнава, возачот секако е целосно крив. Едноставно возачот е скроз крив.
Абе не се сложувам со тоа дека пешаков ако не е претпазлив не може да наштети ако он излета ти го избегнеш и у друга лента се учукаш у др кола, де факто он е кривецот. Ама те сфаќам што сакаш да кажеш не викам дека возачите не треба да внимаваат, далеку од тоа. Само дека не се единствени кои треба да имаат 6 очи отворени шти се дешава, затоа што и пешак и велосипедист сите сме учесници у сообраќај и треба да сме свесни едни за други. Е сеа овој ако шибал пребрзо, нек му е честито затворот.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Сите светци на форумов, чиниш у Рајот сум.

Таа дека никаде нема кола пред пешак предност ти е побиено неколку поста погоре оставив слика пд раскрсница, во Холандија па и Белгија мислам имаш раскрсници кај колата е прва, и тоа се раскрници на булевари.

И да не е аутобан со 50 на саат можеш лагано да убиеш човек. Ама кој да го разбере тоа.

Сите попувате за подзакочување пред пешачки фактот е дека никој не го прави тоа.

Убаво пишаа погоре и двете коли или прошле на црвено или пешаците претрчале нема трета опција. Не може тој семафор да е отворен за пешаци у исто време и за автомобили. И уште нешто сетете се кога у школо ве учеа како се проаѓа пешачки - погледни лево десно ДАЛИ ИМА КОЛА ПА ПРОЈДИ.

Ако возел пребрзо, дал гас претекнувал нека одговара, ако тој пред него кочел ради истрчување и овој не бил сигурен дека ќе застане ради услови на пат или испаничил или што и да е избегнал сообраќајка ама со тоа собрал пешаци не знам колку е он кривиот зашто избегнувал едно зло ама несакајќи нанел друго.

Не биднете како коњи со оние на очи што им ги ставаат за да не гледаат лево или десно користете го капацитетот за резонирање на повише од една опција. Зашто утре вие може да биднете баш на негово место тогаш верувам сите како чесни граѓани харикири ќе си направите.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Не со 50 на саат, со 15 на саат не смееш да возиш кога има пешак пред тебе. Не драпај за моралисти нит ме знаеш нит ме познаваш.
И што е со сељачкиве муабети му купил количе за дипломирање на американ.

Значи утре ти на детето нема да му купиш кола и строго на уким или гоце делчев ќе го пратиш?

Све моралисти на форумов

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Сељачки е да му купиш кола на дете за курч, а ова е баш тоа. Што треба бе според тебе? Парична казна, поени? Или таа е крива што трчала на пешачки. Нека и го стаат ковчегот у шутка да одлежи казна за татиното синче со нова кола со коњажа за која нема ни искуство ни мозок да не се секира и стресира. Каков ти е овој моронски муабет неверојатно. НИКАД НИКАД нема да успееш надвор од Табановце со овие моронски размислувања.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
у право е, многу модерни мочковци не виделе што е зорт у животот. И кога живееш таков живот каде што се ти е обезбедено живееш во илузија, толку што дури и туѓиот живот ти е безвреден.
Тоа дефинитивно дека имаш разгалени, ја ги викам миленичиња. Ама муабетиве од презир не ми идат у глава, зашто по начинот на кој го кажуваат он утре кога ќе има деца (ако нема моментално) треба цел имот да го донира на црвен крст и они од почеток да градат у спротивно он ќе им остави на децата што се директно коси со она за што он хејта. Ми ја сфаќаш поентата.

Работата е да се исфрлат малограѓанската култура на презир на туѓото.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Сите светци на форумов, чиниш у Рајот сум.

Ако возел пребрзо, дал гас претекнувал нека одговара, ако тој пред него кочел ради истрчување и овој не бил сигурен дека ќе застане ради услови на пат или испаничил или што и да е избегнал сообраќајка ама со тоа собрал пешаци не знам колку е он кривиот зашто избегнувал едно зло ама несакајќи нанел друго.
Должен си ПО ЗАКОН да држиш растојание од возилото пред тебе.
Должен си по закон да не се престројуваш ВО раскрсница.
Не постои теорија во која не е крив возачот, освен ако не доживеал срцев удар, или друга состојба која му ги афектирала моторните способности.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Апсолутно дека и пешаците често се за никаде. Милион пати сум ги пцуел... Да се разбереме, никој не е идеален во следењето на правилата. Ете и јас лично некогаш поминувам на црвено (како пешак) ама САМО И САМО кога нема автомобили на видик... Ама со здрав разум бе, со здрав разум. Треба пазење, а кога јас сум возачот уште повеќе гледам и пазам. Пошто имало ситуации од кои и ден денес ми се дига косата на главата, побрзо или поневнимателно да сум возел можело да се случи несреќа (макар да веројатно не од овој обем, скраја да е).

Така да теоретски можно е двајцава да претрчувале, ама ни теоретски не е можно возачот да не возел пребрзо и да не е крив.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Тоа дефинитивно дека имаш разгалени, ја ги викам миленичиња. Ама муабетиве од презир не ми идат у глава, зашто по начинот на кој го кажуваат он утре кога ќе има деца (ако нема моментално) треба цел имот да го донира на црвен крст и они од почеток да градат у спротивно он ќе им остави на децата што се директно коси со она за што он хејта. Ми ја сфаќаш поентата.

Работата е да се исфрлат малограѓанската култура на презир на туѓото.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Ти не дека не разбираш, него не сакаш да разбереш у каков менталитет живееш, тоа е проблемот. Безгрешноста на балканецот и не трпењето на критика доведува до неосновано самопоуздање кое секогаш ама секогаш резултира вака. Како да ти кажам, у светов остана балканот и муслиманиве со своите фрустрации и комплекси да се понашаат ко дивљаци кај стигнат.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Не со 50 на саат, со 15 на саат не смееш да возиш кога има пешак пред тебе. Не драпај за моралисти нит ме знаеш нит ме познаваш.


Сељачки е да му купиш кола на дете за курч, а ова е баш тоа. Што треба бе според тебе? Парична казна, поени? Или таа е крива што трчала на пешачки. Нека и го стаат ковчегот у шутка да одлежи казна за татиното синче со нова кола со коњажа за која нема ни искуство ни мозок да не се секира и стресира. Каков ти е овој моронски муабет неверојатно. НИКАД НИКАД нема да успееш надвор од Табановце со овие моронски размислувања.
Прво, колата е цитроен Ц4, големиот "џип" 120 130 коња се најчестите мотори кај цитроените.

Второ мене ми збориш не ме знаеш а ти ми мрчиш никад нема да успееш надвор од Табановце. Имам лоши вести за тебе, одамна искочив со успехот преку граница касниш некои 6 7 години.

Што ако татко му му купил кола? Голем стојко, имал пари кеиф му било му купил, демек ако сам си купи кола или ако му купи Поло не може да убие човек не ме јеби.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom