Војната во Либија

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.813
Се тригерна на Ердо бе, :)
Cute

Ко глеа некој од страна, како куртоните се тригернуваат увек коа некој ќе рече нешо лошо за исламистов, може да си помисли дека гарант зимале некој денар од проектот за градење на џамии по Македонијава, што го истераа со Груевски заедно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.160
Се тригерна на Ердо бе, :)
Cute

Ко глеа некој од страна, како куртоните се тригернуваат увек коа некој ќе рече нешо лошо за исламистов, може да си помисли дека гарант зимале некој денар од проектот за градење на џамии по Македонијава, што го истераа со Груевски заедно.
Ne be za Erdo, nema vrska. Isto glup si na bilo koja tema samo ete ovaa posledno ja procitav. Ako sakas i na druga tema ke ti go postiram istoto, da ne ti e od misla deka ima vrska so Erdo, drugo bese trigerot.
I sto te boli tebe koj gradel i zemal pari za djamii tuka, ne gradele vo bugarija pa da te boli ebate albino bugarot ebate.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.813
Ne be za Erdo, nema vrska. Isto glup si na bilo koja tema samo ete ovaa posledno ja procitav. Ako sakas i na druga tema ke ti go postiram istoto, da ne ti e od misla deka ima vrska so Erdo, drugo bese trigerot.
I sto te boli tebe koj gradel i zemal pari za djamii tuka, ne gradele vo bugarija pa da te boli ebate albino bugarot ebate.
ОК, но сепак за Ердо се тригерна. Да сакаше ќе постираше и на други теми ваков адхоминем, али не, требаше Ердо да го закачнам за да попуштиш.
Епа што да праам, почна да се меша у Либија, пошто нели, тоа му е поентата - да стане регионален фактор. Да не го направеше тоа, немаше да го спомнам уопште у темава. Стварно. Чесен Титов.
ebate albino bugarot ebate.
:lolzz: зашто албино бугар? Имате некоја скриена куртонска финта што не ја знам?
Автоматски споено мислење:

Сепак, руралната малициозност на владе и не е тема тука, туку Либија и она што се случува деновиве таму:

 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.659
Поени од реакции
4.317
Колку и да делува дека настаните во Либија се изолирани сепак тие се многу тесно поврзани со настаните во Сирија и улогата на Турција и во двата случаја.
2 турски високо позиционирани воени лица се убиени во Либија
и

Пред некој ден се случи товарот од бродот штотуку се истовари да биде уништен, нешто не им оди на демонкративе, ќе мора да ги вклучат и експертите од новопримените членки на ОТАНово.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Шит...
турциве употребиле самостоен AI дрон да убива војници.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom