Восок за коса?

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Во Тетово dm е во Pallma Mall а тоа е излез од градот. Не возам кола треба пешак да идам сам само заради тоа.
Да видам во Веро, Тинекс или Рамстор ако има. Во Cosmo немаше еднаш кога бев.

Цена знаеш?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Во Тетово dm е во Pallma Mall а тоа е излез од градот. Не возам кола треба пешак да идам сам само заради тоа.
Да видам во Веро, Тинекс или Рамстор ако има. Во Cosmo немаше еднаш кога бев.

Цена знаеш?
околу 300 ден(јас ја немам користено). доколку не ја најдеш оваа на нивеа можам да ти ја препорачам keune пастата која има одличен мирис и одличен мат ефект..
кошта околу 600 денари и можеш 1 година да ја користеш.
можеш да ја најдеш во фризерски студија кој соработуваат со кеуне или пак од keune macedonia од facebook да ја порачаш
 

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
околу 300 ден(јас ја немам користено). доколку не ја најдеш оваа на нивеа можам да ти ја препорачам keune пастата која има одличен мирис и одличен мат ефект..
кошта околу 600 денари и можеш 1 година да ја користеш.
можеш да ја најдеш во фризерски студија кој соработуваат со кеуне или пак од keune macedonia од facebook да ја порачаш
Фала за предлогот но тоа од 600 денари јас мислам едно такво нема да ми трае 1 година.

Имам густа коса со неколколку вртлози. Знам да се заборавам и редовно на шишање да не одам. Додека не ми порасне коса да ми штрчат поголеми влакна над уши некако не осетувам дека ми е за шишање. Ако ја скратам премногу напред ми е како тенда и имам вртлог што искрено не ми се допаѓа.

Друго ме нервира многу вакви креми, восоци, пасти и гелови што некој ја мрснеат косата а некој ја улепуваат косата. Ме мрзи тоа секоја вечер да мора да ја мијам од гелови. Почнав повеќе пред некоја година да ја местам косата поради тоа што веќе во овие години во кој што сум е безвезе да ти биде до толку не средена наместена косата.

Ќе видам ако го најдам ова од Нивеа.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Фала за предлогот но тоа од 600 денари јас мислам едно такво нема да ми трае 1 година.

Имам густа коса со неколколку вртлози. Знам да се заборавам и редовно на шишање да не одам. Додека не ми порасне коса да ми штрчат поголеми влакна над уши некако не осетувам дека ми е за шишање. Ако ја скратам премногу напред ми е како тенда и имам вртлог што искрено не ми се допаѓа.

Друго ме нервира многу вакви креми, восоци, пасти и гелови што некој ја мрснеат косата а некој ја улепуваат косата. Ме мрзи тоа секоја вечер да мора да ја мијам од гелови. Почнав повеќе пред некоја година да ја местам косата поради тоа што веќе во овие години во кој што сум е безвезе да ти биде до толку не средена наместена косата.

Ќе видам ако го најдам ова од Нивеа.
Како сакаш.. Јас имам користено од Dm на schwarzkopf, got2be и keune. Од keune сум најзадоволен и затоа ти ја препорачав. Станува збор за професионална паста и има мат изглед
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Фала за предлогот но тоа од 600 денари јас мислам едно такво нема да ми трае 1 година.

Имам густа коса со неколколку вртлози. Знам да се заборавам и редовно на шишање да не одам. Додека не ми порасне коса да ми штрчат поголеми влакна над уши некако не осетувам дека ми е за шишање. Ако ја скратам премногу напред ми е како тенда и имам вртлог што искрено не ми се допаѓа.

Друго ме нервира многу вакви креми, восоци, пасти и гелови што некој ја мрснеат косата а некој ја улепуваат косата. Ме мрзи тоа секоја вечер да мора да ја мијам од гелови. Почнав повеќе пред некоја година да ја местам косата поради тоа што веќе во овие години во кој што сум е безвезе да ти биде до толку не средена наместена косата.

Ќе видам ако го најдам ова од Нивеа.
Ако најдеш во мк пробај Tigi Bed head, дефинитивно најдобар.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Го купив во Cosmo Nivea Men paste само што на овој пишува workable wax 5 strong hold matt finish craft your undone look paste и е 75ml 268 денари.

Не сум некој што премногу се разбира во вакви работи но од она што приметив при прво отварање и користење сличен е на Taft paste но некако не е толку мек на допир со раце .
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442

Ништо посебно, има сјај и онака средно стегање на косата, мислев дека се тегне ко пајажина ко од рекламине
Нивеата за која прашуваше тетовецот ништо поебно и не вреди за парите, затоа фибер пастата на Тафт ми е полн погодок за сега
најдобриот мат лук и цврстина го имав со една глина за коса, розева, ја зимав од кај Говорко, 900ден прилично мало паковање


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
359
Поени од реакции
782
Точно е дека восокот е подобар од гелот ама па не зацврстуваат доволно. Неколку восоци имам купено, што поевтини, што поскапи и горе-долу сите ми ја прават косата мрсна и сплескана од онаа страна на која си спиел.
Лани земав една од ДМ и сега дека ми е кратка косата ставив за проба и вака држи. А и убаво мирисаат восоците.
Кога ми е поголема косата користам гел од Шварцкоф и тоа 12ка.
taft-v12.jpg

Ако знаете предложете некој восок кој стварно има цврстина и не ја мрси косата ко да не си бањат две недели.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Бидејќи често испробувам од поевтините па и малку поскапите варијани на восоци, гелови или пасти денес купив од оваа паста.
1678968273947.png

Мало пакување за жал од 100ml кое мислам брзо ќе ми се истроши со оглед на тоа што не сум шишан периодов па ми е порасната косата. Не сум од оние што често пример на секој две недели да одат на шишање коса.

Се надевам е добар. Сум пишувал тука дека со тие обичните гелови што се во боја многу мразам што ја лепи косата премногу, ако вечерта не ја измијам и ја оставам после ми е масна. Мразам ако сум ја измил дента косата и ставам восок, паста или гел пак да треба да ја мијам косата.

Туку на Инстаграм гледам во Скопје има и Barber Shop и таму има избор восоци за коса и брада

Може гледам да се нарачуваат работи преку инрернет ама не сум пробал ништо од таму засега.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom