Восок за коса?

Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Имам слушнато дека гелот не е добар за коса, па сакам да прашам дали восокот е нешто подобар или и од него паѓа косата и кој ќе ми го препорачате?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Имам слушнато дека гелот не е добар за коса, па сакам да прашам дали восокот е нешто подобар или и од него паѓа косата и кој ќе ми го препорачате?
Ја иам слушнато дека господ постоел. Али некако слабо докази.

Ако користиш гел само гледај да не ставаш премногу и да не содржи алкохол. Исто, купувај гел од поквалитетни фирми ако сакаш да добар hold и поквалитетни состојки.

Восок нема добар силен hold, а со лак немоеш да правиш форми.

тл-др: ако имаш генетика лоша ке ти падне косата па и ништо да не ставаш
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.178
Искрено брат, гел е за шЌиптарез( нели овакој ако ги кажемо не се љутиф )
Восак? Па он се користи за сфеќе, а сфеќе има од два денари од три, четир...
Шалу се

Не озбиљно добар кфалитетан и скуп восак и не гу толко мрси косу. Изглеа сјајно, зависи и колко стављаш. Не како штипјани пред седам осам године кд стављасфа пола пакличе на косу, л'шти,коса сија као тепсија, поздравите од млади бунтовници, мија

Али обичан тинекс восак или недај боже кам маркет, дали уопште има тамо, он ке ти гу напраи косу зејтииииииин, дидие дрогба, кофа нафталин врз главу ти паднала.
И еве пример купиш восак било какф, битно стаи малце, онакој, као за облик, мада не верују дека ке праи облик како гел или лак. Само за кратку косу, у инчи да ти даду одговор не си плазма, телевизор, или кекс : D

СОВЕТ
Најбоље купи си нивеа пену за косу, после туширање ставиш на полумокру косу(бришана сс крпу али не со сите нишани : D) значи стаиш пену.Земеш фен, галиш се сс едну руку а сс друу га држиш фен уперен у косу негде дваесе сантима ротационо од главу. Праиш фриз стајла рака мака фон брат, екстра
Ни се познаа некакфо средстфо по косу, али ипак има полу густ благ облик тфоја кадилак фризура : D

Kaпиш?

Превод:
Значи вака. Восокот е средство...
Шалу се
Кур превод
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Ако зимаш восок гледај да е matte, way better.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Имам слушнато дека гелот не е добар за коса, па сакам да прашам дали восокот е нешто подобар или и од него паѓа косата и кој ќе ми го препорачате?
Имам слушнато дека постои подфорум мода и убавина па може таму да отвориш тема. Не мора секоја нова тема да се отвара у општи муабети кога има соодветни подфоруми :tapp:
 
C

cige

Гостин
Гелот со зацврстува и крши влакното. Прави првут и е демоде.
Восокот и дава свежина и елегантна форма на косата, и строго само Шварцкопфцкф.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Јас го користам овој и сум презадоволен.
Вреди за сите пари.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Гелот со зацврстува и крши влакното. Прави првут и е демоде.
Восокот и дава свежина и елегантна форма на косата, и строго само Шварцкопфцкф.
A toa uljeto u Stokomak sto go prodavaat eftinoto, dobro e za kosata i dali e in?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Да ја оживеам темава од мртвите.
Каде може да се купи кај нас во маркетиве ваква Nivea Matt wax paste за коса? Гледав многу одамна во Веро ама сега не сум сретнал да има. Исто ме интересира колку е цената.


Јас користам Taft Looks Texture fiber paste ама би сакал да сменам да пробам нешто што не сум пробал.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Да ја оживеам темава од мртвите.
Каде може да се купи кај нас во маркетиве ваква Nivea Matt wax paste за коса? Гледав многу одамна во Веро ама сега не сум сретнал да има. Исто ме интересира колку е цената.


Јас користам Taft Looks Texture fiber paste ама би сакал да сменам да пробам нешто што не сум пробал.
dm
 

Kajgana Shop

На врв Bottom