Вооружена група упадна во Хемиско

Статус
Затворена за нови мислења.

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Тоа е тоа дечко, ако не ти работи институцијата, сам ќе си го заработиш тоа што ти следува. Разбираш!
Ако не ги осуди судот, некој мајчин Маќедонац, ќе треба да ги осуди. Јас за тоа сум. Не сакам да ме замараат за работи што мене не ме засегаат. Има суд, нејќи судот, шо ми е мене гајле. Јас до утре можам да кажувам колку пати мене лично ме дискриминирале, колку пати таткоми, чека работа 20 години дипломиран Културолог, вработуваат по места за Култура и на Култура елетротехничари економисти вчера дипломирани а стариот мој кој го еба. Не можи така.

Лајно "вие", лајно "ние". Убајната е кога некој од нас ќе сфати дека сме лајно, и ќе почне да се гледа себеси како лајно, за на крај да може на другиот да му каже дека е лајно. Ама пак, лајна сме.
Едно време помислив дека си го напуштил форумот,но тука си тоа е добро . Многу убаво имаш кажано околу лајната како стојат работите. За жал национализмот секогаш ќе го имаме во Македонија ќе не сскаат едни против друѓи тоа мора така да биде за да се има рамнотежа. Вашите политичари да докажат дека сте моќни и да не се плашите а нашите да изиграваат патриоти кога ќе ве напаѓаат по ТВ, политички дил. Што се однесува до тепањето и бодењето можеби е побудено од национализмот можеби е за девојка едноставно можеби имале нешто за делење па секој го сакал поголемиот дел. Новинарите имаат интересен начин да прикажат ваква вест посебно кога ушествуваат Албанци и Македонци можеби тие се кривите за ваквите инциденти. Не ги бранам Албанците ниту ги напагам Македонците сите ние живееме во Македонија.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Едно време помислив дека си го напуштил форумот,но тука си тоа е добро . Многу убаво имаш кажано околу лајната како стојат работите. За жал национализмот секогаш ќе го имаме во Македонија ќе не сскаат едни против друѓи тоа мора така да биде за да се има рамнотежа. Вашите политичари да докажат дека сте моќни и да не се плашите а нашите да изиграваат патриоти кога ќе ве напаѓаат по ТВ, политички дил. Што се однесува до тепањето и бодењето можеби е побудено од национализмот можеби е за девојка едноставно можеби имале нешто за делење па секој го сакал поголемиот дел. Новинарите имаат интересен начин да прикажат ваква вест посебно кога ушествуваат Албанци и Македонци можеби тие се кривите за ваквите инциденти. Не ги бранам Албанците ниту ги напагам Македонците сите ние живееме во Македонија.
Додека има вакви ко тебе,ќе брцаат наши деца со нож,а ти ќе тапкаш по тастатурата како треба да се однесуваме едни према други како тачи и груевски си ги дудлаат,а ние ќе изиграваме нивни кукли.ТИ се чудам на паметот,али ај ќе сфатам битно е да се влезе у ЕВРОПСКА УНИЈА.МРШ!
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Додека има вакви ко тебе,ќе брцаат наши деца со нож,а ти ќе тапкаш по тастатурата како треба да се однесуваме едни према други како тачи и груевски си ги дудлаат,а ние ќе изиграваме нивни кукли.ТИ се чудам на паметот,али ај ќе сфатам битно е да се влезе у ЕВРОПСКА УНИЈА.МРШ!
Добро е што си освестен дека си кукла. Што предлагаш ти ? Европска Унија не ја мешај а ако те интересира моето мислење за Унијата можеш да најдеш. Мојот памет е различен од твојот исто како твојот што е различен од мојот. Можеби јас ти се чудам ама ете постоиш и ти.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Добро е што си освестен дека си кукла. Што предлагаш ти ? Европска Унија не ја мешај а ако те интересира моето мислење за Унијата можеш да најдеш. Мојот памет е различен од твојот исто како твојот што е различен од мојот. Можеби јас ти се чудам ама ете постоиш и ти.
Ја се чудам во врска со твоево мислење за ситуацииве,и како тоа ти предлагаш се да се реши смирено?Дали не глеаш дека од 2001,па навака ни е дојдено преку кур од ваквиот начин на „решавање на проблеми“ кои што никогаш не биле и нема да бидат решени !Исто како што сеа ќе помине целава фама со училиштата за некое време,и се ќе се заборави,и ќе продолжиме да живееме „хармоничен“ живот.Само што некои забораваат,а некои не.Тие што забораваат,да даде господ да осетите на своја кожа па тогаш ќе ве прашам дали вака ќе си ги решавате проблемите,на мирен и убав начин.
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Ја се чудам во врска со твоево мислење за ситуацииве,и како тоа ти предлагаш се да се реши смирено?Дали не глеаш дека од 2001,па навака ни е дојдено преку кур од ваквиот начин на „решавање на проблеми“ кои што никогаш не биле и нема да бидат решени !Исто како што сеа ќе помине целава фама со училиштата за некое време,и се ќе се заборави,и ќе продолжиме да живееме „хармоничен“ живот.Само што некои забораваат,а некои не.Тие што забораваат,да даде господ да осетите на своја кожа па тогаш ќе ве прашам дали вака ќе си ги решавате проблемите,на мирен и убав начин.
Избриши некоја порака во ПП полноти е сандачето, не можеш да примаш па ќе разменеме некое мислење приватно не вака.

-
-
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
@ Picasso`

Од цел мој пост ме искоментира само на "Чиста Македонија" а баш ме интересира што мислиш на реченицата погоре. Колку што сакаш ти велика албанија, јас чиста Македонија и кога ке помислам што народ сте се молам што поскоро да се оствари..(од твоја страна) така наречена желба. Баш се прашувам каде е тоа ваше сонце што јадеше гомна на телевизија за повреда на едно албанче, под кој камен се крие ?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Бројка бе, овие ти кварат просек бе чуече... Види шо гомненици јадат:

--- надополнето ---

Не бе не, нема врска Македонците се мирољубиви.

Малце ви беше ќутекот октомври,па и сеа у јануар,брцавте у автобус,али епилогот не беше добар за вас?Цел живот ќе цмиздрите,ко пички,али ќе дојде и денот кога нема да можете ни тоа да го правите !И да секој е јак во свој двор.


--- надополнето ---

Додека има вакви ко тебе,ќе брцаат наши деца со нож,а ти ќе тапкаш по тастатурата како треба да се однесуваме едни према други како тачи и груевски си ги дудлаат,а ние ќе изиграваме нивни кукли.ТИ се чудам на паметот,али ај ќе сфатам битно е да се влезе у ЕВРОПСКА УНИЈА.МРШ!
Не биди наша курва, ова кукла де, земи нож и забиј нечиј Шќиптарски грб.

--- надополнето ---

Или бројка, види ја разликата меѓу "нашиве" и "вашиве", шо "нашиве" не кевкат по форуми, туку брцаат ножеви по каурски грбови.

Ја се чудам во врска со твоево мислење за ситуацииве,и како тоа ти предлагаш се да се реши смирено?Дали не глеаш дека од 2001,па навака ни е дојдено преку кур од ваквиот начин на „решавање на проблеми“ кои што никогаш не биле и нема да бидат решени !Исто како што сеа ќе помине целава фама со училиштата за некое време,и се ќе се заборави,и ќе продолжиме да живееме „хармоничен“ живот.Само што некои забораваат,а некои не.Тие што забораваат,да даде господ да осетите на своја кожа па тогаш ќе ве прашам дали вака ќе си ги решавате проблемите,на мирен и убав начин.


--- надополнето ---

Но те разбирам бројка, со оваа стока под мене, не моеш ништо да напраиш, оваа стока ај што е глупава, е и инертна, ужива во големите бабачковци по телевизии и легендите и басните небаре Ханс Кристијан Андерсен. Е сега те разбирам бројка, барем "моите" албанци на форумов не јадат овака гомна, поцивилиизрани се. :)

NUSE NUSE OJ MORI NUSE EJ :D nusinjata da im gi naguzam na site !

--- надополнето ---

so niv ne se pravi muabet kako covek bidejki oni se planinci i mora samo na ist nacin da im se vrati... a duri vie site go tapsate tuka na forum i koa ja ke opcujam i ke recam neso sto netreba odma site Makedonci mi vikaat auuuu bez pcuenje ova ona nemora da bides kako niv ... da de nie cel zivot fino i kulturno ke im se obrakme oni so nozot da de ... KULTURNO SO TOJ STO JA IMA I STO KE TI VRATI NA IST NACIN SO NIV NEMOZE TAKA... daj svestetese da mu ebam majkata ne ziveete u germanija anglija francija ! U MAKEDONIJA STE I IAME PLEMINJA albanski !


--- надополнето ---

А овој бројка, на гомна спие, гомната ги куди. Тоа е најлошиот профил на идјот што може да се пронајде во едно општество во југоисточна европа, без нималку жар.

повеќето Албанци се планинци друго неможе да се очекува од нив ;) они не се цивилизиран народ,си го погледнал напреку и тепачка не си го погледнал исто! одма на тепачка они планинци неизживеани!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Или бројка, види ја разликата меѓу "нашиве" и "вашиве", шо "нашиве" не кевкат по форуми, туку брцаат ножеви по каурски грбови.
Вистина.
да не сакаш промена на улоги?

... Па тоа е, вие немате мадиња некој има.
Не ни требаат мадиња за да не купуваме кашкавал од Hit74, јајца од Veze Shari или паштети од Ука.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
NUSE NUSE OJ MORI NUSE EJ :D nusinjata da im gi naguzam na site !
U MAKEDONIJA STE I IMAME PLEMINJA albanski !

:smir: e so vakvite kako tebe kolku e lesno "muva bez glava":back:

--- надополнето ---

edno mi e krivo od koa ke me baniraat ke mi gi trgnat ovie "ubavo ukrasenive postovi" hihihiih
"Herkules" ako tolku ubavo ti stojat vrzi gi za vratot i setaj se po gradot -Skopje i site ke te vidat bogami i nekoj albanec neli :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom