Вооружена група упадна во Хемиско

Статус
Затворена за нови мислења.

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Дете, левелот не ни е ист, со друг ќе разговараш на оваа тема, не ни е левелот.
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
153
Поени од реакции
17
Еј абе џабе му црташ реализам (style), ќе го гледа као кубизам. Џаба, шминката е за убавите жени, за грдите жени, џаба, не шминка да стават, шо сакаат, ништо не ги разубавува. Ти ќе му кажиш него какви се Албанците на чело со Рамадан Рамадани, Ким Мехмети, "Разбудисе" и Picasso`.
Не си играјте играчки. Да не почнам јас да зборам за Битола како е, батали Виница, батали Неготино, батали Велес, батали Струмица. На крај ќе дојдеме, секаде каде што едните се мнозинство удараат почесто над оние малцинство. Некад на оние малцинските ќе им прсне курац преку глава ќе збрцне нож во грб (иако не ни даваат информации кои против кого се убивал и се тепал и се бодел со нож). Не е битно, во кое и да е средно школо, да се прдне накриво, мотивите се тие. На крај краева, мора да знаеме дека Македонците и Албанците не се сакаат, и нема да се сакаат во наредните 20-тина години и често ќе се тепаат и колат. Е сега повеќе ќе коли оној што не е едуциран од дома, школован, што му е културна особина да коли- такви биле албанците, колеле ама и ги колеле - јебига.

Ама бројка, немојте нему да му кажувате за овакви работи, оти вие кај што шиете, тој сега пара.
sto treses be gluposti......kazi mi sto mu doslo preku kur na toj u dracevo da go zbrca deteto da ne go teaple sekoj den? ili toj od hemiksko koa na odmor go poglednal I TOJ VASIOT prv mu se obratil so me gleas i posle sobral stirni vujni babi dedovci cickovci i slicno i mu vlegle na cas aj ne me kurcete vise cel zivot zrtvi glumite sakate ko beli mecki da ve stitat !
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Мјау мјау мјау... Мјау мјау... мјау... Па тоа е, вие немате мадиња некој има. Вие ќе јајте лајна по форуми некој ќе брца ножеви. Ќе ви кисни, и ќе ќутите и ќе јајте тука шитој и гомна.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Еј абе џабе му црташ реализам (style), ќе го гледа као кубизам. Џаба, шминката е за убавите жени, за грдите жени, џаба, не шминка да стават, шо сакаат, ништо не ги разубавува. Ти ќе му кажиш него какви се Албанците на чело со Рамадан Рамадани, Ким Мехмети, "Разбудисе" и Picasso`.
Не си играјте играчки. Да не почнам јас да зборам за Битола како е, батали Виница, батали Неготино, батали Велес, батали Струмица. На крај ќе дојдеме, секаде каде што едните се мнозинство удараат почесто над оние малцинство. Некад на оние малцинските ќе им прсне курац преку глава ќе збрцне нож во грб (иако не ни даваат информации кои против кого се убивал и се тепал и се бодел со нож). Не е битно, во кое и да е средно школо, да се прдне накриво, мотивите се тие. На крај краева, мора да знаеме дека Македонците и Албанците не се сакаат, и нема да се сакаат во наредните 20-тина години и често ќе се тепаат и колат. Е сега повеќе ќе коли оној што не е едуциран од дома, школован, што му е културна особина да коли- такви биле албанците, колеле ама и ги колеле - јебига.

Ама бројка, немојте нему да му кажувате за овакви работи, оти вие кај што шиете, тој сега пара.
Еве затоа што ти знаеш како ќе биде наредните 20 години, а според ова што го напиша сигурно нема да биде добро, зашто ти и твоите другарчиња полека полека не си се вратите во новата држава северно од нас од кај што и дојдовте? Мислам дека така ќе се намалат тепањата и брцањата во следниве 20 години што ги спомна ти.:smir:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Мислам треба да си знајте, дека сељаци како вас, нема потреба да знаат подробности, тоа што вие го знаете е доволно за да можете да искреирате едно мало простачко суд-че.

--- надополнето ---

Еве затоа што ти знаеш како ќе биде наредните 20 години, а според ова што го напиша сигурно нема да биде добро, зашто ти и твоите другарчиња полека полека не си се вратите во новата држава северно од нас од кај што и дојдовте? Мислам дека така ќе се намалат тепањата и брцањата во следниве 20 години што ги спомна ти.:smir:
Не бе и оваа ќе си ја земиме, за нас. Кое враќање, постар од дедовците твои сум на овие простори, шо дошле од п*** си материне од Егејот. Не се занесвај лебати.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Мјау мјау мјау... Мјау мјау... мјау... Па тоа е, вие немате мадиња некој има. Вие ќе јајте лајна по форуми некој ќе брца ножеви. Ќе ви кисни, и ќе ќутите и ќе јајте тука шитој и гомна.
А вие пошо толку храбрите и јаките, некој со рамо да ве закачи собирате невладини организации, играте фудбал пред амбасади и одите на групно плачење пред влада. По можност и Македонскиот компјутер да се смени, треба ваш да се стаи.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
da ja naguzam ja majka ti taa bulata bricena pickata krv da i ja napravaam ( NEKA ME BANRIAAT MI SE NAPRAI MERAKOT :D) i da kako neziveese u sk da te mlatev ja tebe malce sve u picka tvoe albansko ! :mad:
Па и ќе те банираат да си знајш.

--- надополнето ---

А вие пошо толку храбрите и јаките, некој со рамо да ве закачи собирате невладини организации, играте фудбал пред амбасади и одите на групно плачење пред влада. По можност и Македонскиот компјутер да се смени, треба ваш да се стаи.
Сега колиме или не колиме? Шо прајме? Еднаш со протести еднаш со колење, одлучетесе.
 
M

marko 1996

Гостин
Мјау мјау мјау... Мјау мјау... мјау... Па тоа е, вие немате мадиња некој има. Вие ќе јајте лајна по форуми некој ќе брца ножеви. Ќе ви кисни, и ќе ќутите и ќе јајте тука шитој и гомна.
Абе кога требаше се покажа кој има мадиња а кој има поддршка од ЕУ, ке ти текне :smir:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Абе кога требаше се покажа кој има мадиња а кој има поддршка од ЕУ, ке ти текне :smir:
Епа тоа е разликата, мора да разбериш, ако си со ЕУ ќе ти помага, ама ако не си нема да ти помага. Значи ми смо са ЕУ и са НАТО-м, и ни помагаат, нормално е тоа, дури е и убаво.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Сега колиме или не колиме? Шо прајме? Еднаш со протести еднаш со колење, одлучетесе.
Ма што сакате си праите. Кога ви се коле си колете кога ви се протестира си протестирате, коа сакате си превртувате контејнери на сред улица и никој не смее да помине. За Македонците не важат истите закони и тоа е жалосно. Да се надеваме дека ќе се сменат времињата наскоро па и ние да ги имаме истите права како вас.
 
Член од
3 февруари 2011
Мислења
51
Поени од реакции
2
Мјау мјау мјау... Мјау мјау... мјау... Па тоа е, вие немате мадиња некој има. Вие ќе јајте лајна по форуми некој ќе брца ножеви. Ќе ви кисни, и ќе ќутите и ќе јајте тука шитој и гомна.
признаваш дека повеќето сте стока?
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Мјау мјау мјау... Мјау мјау... мјау... Па тоа е, вие немате мадиња некој има. Вие ќе јајте лајна по форуми некој ќе брца ножеви. Ќе ви кисни, и ќе ќутите и ќе јајте тука шитој и гомна.
Малце ви беше ќутекот октомври,па и сеа у јануар,брцавте у автобус,али епилогот не беше добар за вас?Цел живот ќе цмиздрите,ко пички,али ќе дојде и денот кога нема да можете ни тоа да го правите !И да секој е јак во свој двор.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
Мјау мјау мјау... Мјау мјау... мјау... Па тоа е, вие немате мадиња некој има. Вие ќе јајте лајна по форуми некој ќе брца ножеви. Ќе ви кисни, и ќе ќутите и ќе јајте тука шитој и гомна.
За левелот (нивото) нешто спомна? Тоа што за тебе се „мадиња“ за повеќето луѓе со барем малку „левел“ е варварство. И да, признавам дека на полето на варварството сте далеку подобри. Не сакам да е така, сакам и ние да имаме варвари за да можат да се разберат со вашите, ама нема:toe:
Не бе и оваа ќе си ја земиме, за нас. Кое враќање, постар од дедовците твои сум на овие простори, шо дошле од п*** си материне од Егејот.
Е тоа не сум баш сигурен. Во 1948 сте биле 95.900, откако масовно албанците ги доселувале на наша територија... колку сте биле пред II WW ? 3.000 ? Е ако си потомок на 1 од тие 3.000 тогаш си постар. Ама пак сте биле малцинство и ќе си бидете.
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
153
Поени од реакции
17
За левелот (нивото) нешто спомна? Тоа што за тебе се „мадиња“ за повеќето луѓе со барем малку „левел“ е варварство. И да, признавам дека на полето на варварството сте далеку подобри. Не сакам да е така, сакам и ние да имаме варвари за да можат да се разберат со вашите, ама нема:toe:
Е тоа не сум баш сигурен. Во 1948 сте биле 95.900, откако масовно албанците ги доселувале на наша територија... колку сте биле пред II WW ? 3.000 ? Е ако си потомок на 1 од тие 3.000 тогаш си постар. Ама пак сте биле малцинство и ќе си бидете.
ne mu se umaraj turi mu kurot ! ete naj ubavo kazano :D ZARGONSKI IZRAZENO !:D

--- надополнето ---

edno mi e krivo od koa ke me baniraat ke mi gi trgnat ovie "ubavo ukrasenive postovi" hihihiih
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom