(Вон)земјанинот Ли / (Extra)terrestrial Lee

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.511
Поени од реакции
3.356
Па не... моментално не. Кога ќе можам да го ставам онлајн ќе го постирам одма. Мислам дека ќе има наскоро проекција на ФДУ уште една... или на Македокс евентуално :)
Барем 1 страна да имавме за македонски видеа и филмови каде што ќе можеш да ги гледаш или симнеш 1 страна (n).
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
http://www.youtube.com/watch?v=FvbfHVOWD3c

Сите шо мислат дека е исмеан, бујрум на проекција следна кога ќе има. Може и јавна дискусија да се отворе, не е фрка :)

Како и да е поздравувам ве сите.
Нацртал цртеж како тригодишно дете и сметаш дека овој има три чисти
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
Член од
5 јули 2013
Мислења
85
Поени од реакции
37
(Вон)земјанинот Ли / (Extra)terrestrial Lee

Најпрво Мики Трајчевски или како што го знаат низ улиците во Штип ,Мики Ли.Човек интелектуалец кој талка низ улиците во Штип,бездомник кој нема лошо со никого,збори на повеке светски јазици и има побогат речник од сите форумџии и шири пропаганда за постоење на вонземјаните.
По него се снимаше докумтентарен и мислам дека е завршен веке поодамна во продукција на Илија Циривири. Филмот се нарекува Вонземјанецот Ли.


Документарен филм за еден мал човек што живее во свет голем неколку галаксии, Мики Ли Трајчевски.

Продуцент: Илија Циривири
Режија и монтажа: Сашко Мицевски
Директор на фотографија: Наум Доксевски

Музика: Ади Имери
https://www.facebook.com/VonzemjaninotLi/info

ме интерисираат ваши мислења за човекот и за филмот
Miki Li ne go poznavam licno(za zal)ama ima slusnato deka covekot e nadaren so golema inteligencija,deka ima bogat recnik, i deka e bezdomnik,sramota za ovaa tolku mala drzava so samo 1.700.000 ziteli(po site napraveni statistiki vo poslednite 10 godini Makedonija ima izgubeno 500.000 mladi i visoko obrazuvani luge)a tolku mnogu se krade od nea sta ako nekoj politicar saka,ne samo problemot stamben na Miki Li,tuku na site bezdomnici vo makedonija moze da go resi za 5 minuti, sega sakam da go najdam i da go poglednam dokumentarecot,i cestitki za site luge sto go napravile ovoj dokumentaren film....
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Miki Li ne go poznavam licno(za zal)ama ima slusnato deka covekot e nadaren so golema inteligencija,deka ima bogat recnik, i deka e bezdomnik,sramota za ovaa tolku mala drzava so samo 1.700.000 ziteli(po site napraveni statistiki vo poslednite 10 godini Makedonija ima izgubeno 500.000 mladi i visoko obrazuvani luge)a tolku mnogu se krade od nea sta ako nekoj politicar saka,ne samo problemot stamben na Miki Li,tuku na site bezdomnici vo makedonija moze da go resi za 5 minuti, sega sakam da go najdam i da go poglednam dokumentarecot,i cestitki za site luge sto go napravile ovoj dokumentaren film....
можеш да го контактираш за тоа Сашко Мицевски , за следната промоција на филмот дека ке се оддржи ,единствена маана му е што е краток.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.636
Единствено нешто што ми држи вода или као паѓа типов у мој очи е всушност од филмот K-PAX со кевин спејси буквално вака го гледам

У последни колку години кажува-раскажува за ова 10-15 години како е вака бездмоник и кажува ја сум интелегент ти не си ја сум овде со мисија ја сум надарен вие не сте ја сум луд но вие сте уште повеќе луди за мене поради тоа што не верувате во алиенс....

Типов има заглавено во Чудното а од таму нема излегување и нема објаснување тоа што му се дешава само он си знае(но кој знае можеби ни он) очигледно дека има некаква знаење врти некој муабети но доколку го намокриш мозокот со 10 фрази дали тоа те прави спешл секоја тема му е вонземјани+соѕвездије на што му се базира целиот живот сите искуства врежани во нешто за што и НЕМА ДОКАЗ Со оглед на неговата состојба гарант нема допрено интернет,телевизија информаците и колку работите се смениле од неговото време до сега загалавен е некаде и оставен сам да седи недопрен и нечујен од никого во потрага по самиот себе за жал сеуште се бара

Одлично ги размрда тие делови за емпатијата (y) и општествената структура(иако за вториов дел тоа е онака поделено мислење)
Интересно ми беше коа слушнав уше како мал гледаше негоре кон ѕвездите доека сите си играле фудбал-рани години за наука рани и последици-бидејќи исфрлал се-се фоксуирал на едно нешто за другите миљарда да им удри клоца и што му донело тоа ништо освен патење и трагање по самиот себе како да е злато жално

Не ми го сфаќајте говоров како хејтерски туку она чисто да размилсиме дали е стварно интелегентен
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.391
Поени од реакции
10.718
Тој патува низ друга димензија, димензија не само на вид и на звук туку и на ум. Патување во чудесната земја чии граници се тие на имагинацијата... - неговата дестинација, Зоната на Самракот.
film-twilight-zone.jpg
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.178
Поени од реакции
30.759
Тој патува низ друга димензија, димензија не само на вид и на звук туку и на ум. Патување во чудесната земја чии граници се тие на имагинацијата... - неговата дестинација, Зоната на Самракот.
It's a cookbook.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.431
Поени од реакции
19.413
Ќе видите вие неверниците кога ќе дојдат вонземјаните
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.452
Поени од реакции
1.987
Уште еден доказ дека американските служби соработуваат со вонземјани е тоа што Мики ги повикува вонземјаните на Англиски јазик.
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
94
Поени од реакции
13
Овој Потер Мицевски уште од мал е забеган по Хари Потер... што доволно зборува каков ум има. Па и на ФДУ :facepalm:
На времето си црташе лузна на челото во вид на молња :facepalm:
Сепак, ти знаеш кој сум, јас не знам кој си. Жално.

Фала инаку за цела дискусија на форумот, ми беше од голема корист.
Поздрав
Сашко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom