Вонредно средно

Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Пребарав за да најдам ваква тема ама не успеав па затоа решив да направам.
Ме интересира дали има некој член на форумов кој се запишал да учи средно вонредно па да сподели искуства да каже како поминал на полагањата од каде набавувал матријал за учење треба ли да се посетуваат некоии предавања вежби или такво нешто.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Знам еден на 30+ што заврши медицина, над илјада еура го фати. Материјали истите децата што учат, на часови не идеш само полагаш кога ќе ти закажат
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Знам еден на 30+ што заврши медицина, над илјада еура го фати. Материјали истите децата што учат, на часови не идеш само полагаш кога ќе ти закажат
Нешто вежби немал ли
Пракса немал за боцкање за крв вадење нешто такво ме интересира
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Строги ли биле професорите колку барале да се знае
Мислам да не се некако арогантни па да бутаат за инает за пари
Автоматски споено мислење:

пракса да, боцкал нешто рече
Каде бил на пракса
И преку школо му била обезбедена или сам си се снаоѓал
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Строги ли биле професорите колку барале да се знае
Мислам да не се некако арогантни па да бутаат за инает за пари
Најголемата дилема на македонски средношколец.
Да не бутале за инает?!
Абе пизда му материна,научи си тоа што треба како треба па ни Св. Петар нема да може да те бутне.
Ти непочнат одма бараш начин да се правдаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Строги ли биле професорите колку барале да се знае
Мислам да не се некако арогантни па да бутаат за инает за пари
Автоматски споено мислење:


Каде бил на пракса
И преку школо му била обезбедена или сам си се снаоѓал
зависи до професорот, некои го шупчеле типчево, еден два мислам ги преполага, другото све од прва. Другото у болница ваљда кај кур да знам кај бил
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
Најголемата дилема на македонски средношколец.
Да не бутале за инает?!
Абе пизда му материна,научи си тоа што треба како треба па ни Св. Петар нема да може да те бутне.
Ти непочнат одма бараш начин да се правдаш.
Почнат сум не се секирај
А за буткањето е тоа е друга ствар знам луѓе кој по 3-4 пати полагале само затоа што на професорката не и бил денот или била нешто неевозна па ај да се развесели па ги бутка .
Нејсе кај нас ако не е до пари до инает ќе е зашто да биде се ОК кога може некого да го пеглаат онака од ќеиф.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
А за буткањето е тоа е друга ствар знам луѓе кој по 3-4 пати полагале само затоа што на професорката не и бил денот или била нешто неевозна па ај да се развесели па ги бутка .
Нејсе кај нас ако не е до пари до инает ќе е зашто да биде се ОК кога може некого да го пеглаат онака од ќеиф.
И јас така се тешев кога немаше да го спремам испитот, па го пцуев Рашковски и Астеруд дека сум паднал...а јас сум учел само неколку саати материјал кој бара денови изучување.
 
Член од
8 април 2012
Мислења
165
Поени од реакции
84
И јас така се тешев кога немаше да го спремам испитот, па го пцуев Рашковски и Астеруд дека сум паднал...а јас сум учел само неколку саати материјал кој бара денови изучување.
Ако не се седне да се учи нема преодна оценка тоа е факт
Али дека има професори кои си играат к.....ак со учениците/студентите има и тоа е факт
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
698
Сопругата исто така полагаше вонредно средно во Тетово (иначе живееме во Ск). Потребни и беа само 6-7 предмети зашто повеќето ги имаше студирано на факултет. Така да одеше само нив да ги полагат. Од таму и дадоа материјали, на крај заврши со највисок просек на паралелка. И исто така ја фати приближно до 1000 евриќи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom