Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Јас, позитив додуша, ама нулта сум, и баш ми дошле вонземјани кога бев дете. :D :D :D
0 позитив се мнозинството од луѓето, околу 40%, додека негатив иако не се малцинство пак се многу поретки околу 11%. Можат на сите да даваат крв и се единствена крвна група која можат да даваат крв за новороденчиња.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Може и душевна болница Бардовци да заврши работа и таму лекуваат "ванземаљци"
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Дали некој размислувал околу тоа дека "вонземјаниве" што не посетуваат можеби се луѓето од иднината?
За мене лично најлогично ми е ова просто да е напредна цивилизација.
А што ако животните околу нас се луѓето од минатото?? Си размислувал на таа тема?
најверојатно патници од паралелен универзум. Ко у стар трек ентерпрајз епизодата.
Се бисер до бисер...крвни групи... Ќе излезе дека и Мајкл Џексон бил ванземаљац :pos:
Автоматски споено мислење:

За мене лично најлогично ми е ова просто да е напредна цивилизација.
Пошто си видел неколку у живо нели? :pos:
Автоматски споено мислење:

И @Human најде да ви се смее он па мисли дека живее на летечка водена топка а пред тоа веруваше у рамна земја утре може да веруе дека живее на крушковидна земја...ццц чудни времиња навасаа :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Се бисер до бисер...крвни групи... Ќе излезе дека и Мајкл Џексон бил ванземаљац :pos:
Автоматски споено мислење:


Пошто си видел неколку у живо нели? :pos:
Автоматски споено мислење:

И @Human најде да ви се смее он па мисли дека живее на летечка водена топка а пред тоа веруваше у рамна земја утре може да веруе дека живее на крушковидна земја...ццц чудни времиња навасаа :pos:
зурла, ти како рамноземјаш како би реагирал еве ако сретнеш вонземјанин? Како ќе го објасниш тоа?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Менувајте никови за нова година пошто имам јака меморија ;)
Автоматски споено мислење:

зурла, ти како рамноземјаш како би реагирал еве ако сретнеш вонземјанин? Како ќе го објасниш тоа?
Појди од тебе дали ти си видел еден?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Менувајте никови за нова година пошто имам јака меморија ;)
Автоматски споено мислење:


Појди од тебе дали ти си видел еден?
Хипотетичка ситуација да змислиме, еве гледаш вонземјанин, дали ќе помислиш дека целиот твој живот е лага?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
За мене лично најлогично ми е ова просто да е напредна цивилизација.
@Ron Burgundy ти мене ова дешифрирај ми го. Човеков видел една цела цивилизација а ја и ти за еден се расправаме. Кејсер не е лошо дете ама... Напредна цивилизација ? :pos:
Автоматски споено мислење:

Хипотетичка ситуација да змислиме, еве гледаш вонземјанин, дали ќе помислиш дека целиот твој живот е лага?
Ниту ќе видам ниту верувам дека ќе видам.
Автоматски споено мислење:

дали ќе помислиш дека целиот твој живот е лага?
Па зар заради еден вонземјанин што ќе треба некогаш да го видиш ќе заклучиш дека животот е лага? И онака живееме во добро смислен Матрикс. Вонземјани,планети,метеори и разни глупости од хелиоцентризмот е само одвлекување внимание. Сигурен сум дека човекот на овој свет постои заради повисоки духовни цели и дека сме единствени со нашиот создател. Се друго е лага.
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
Од ден во ден поголемо дно допира рамноземјашов. Иди бе пријател издркај, излези надвор, заврти еден круг (пардон, круг за тебе е сложен поим), качи се на жена ти. Остај не нас простите, на многу повисоко ниво од нас си.
Едит: за две секунди ми реагира на пост, цел ден седи дома и чека да пише некој смислен пост на форумот..
flat-earth-funny-memes-17-5b324728d9e63__700.jpg
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Од ден во ден поголемо дно допира рамноземјашов. Иди бе пријател издркај, излези надвор, заврти еден круг (пардон, круг за тебе е сложен поим), качи се на жена ти. Остај не нас простите, на многу повисоко ниво од нас си.
Едит: за две секунди ми реагира на пост, цел ден седи дома и чека да пише некој смислен пост на форумот..
Прегледај го приврзокот 355679
На сатива или на Индика беше кога ја виде ванземаљската цивилизација...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.511
Поени од реакции
3.638
зурла, ти како рамноземјаш како би реагирал еве ако сретнеш вонземјанин? Како ќе го објасниш тоа?
Не сум дел од муабетов но и од темава, ама ај малце да ја „размрдаме„.

Начелно, средбата со вонземјани се одвива на 2 начини:
- средба со вонземјани кои ептен..ама ептен не‘ сакаат (како Земјани) и ептен сакаат да ни помогнат да не останеме во средниот век, онака „затуцани„ и
- средба со вонземјани кои ги третираат луѓето како заморчиња.

И во двата слуачи, човековата средба со вонземјани, кои реално постојат, но не на начин на кој популарно ни ги прикажуваат преку медиумите, остава штетни последици во човековата психа.

Тоа нема врска со рамната Земја...

Напросто, не е лесно и едноставно да се сретнеш со супериорно битие, кое ти мисли и ти чини зло, и кое со самото негово присуство шири и пренесува негативна енергија (зло) врз луѓето кои имале (не)прилика да се сретнат со вонземјани.

Сами по себе, вонземјаните не се никави дојденци од иднината и од некоја друга галаксија, туку тоа се „...духовите од поднебесието...„, односно вонземјаните се всушност отпаднатите/темните ангели, кои се исфрлени од Небесата во материјалниов Свет. Нивната улога односно цел во своето присуство во овој Свет се состои во ловењето на што повеќе човекови души и нивно гарантирано носење во пеколот.

Реалните средби со вонземјаните се детаљно опишани и во популарна и во Црковна литература и се прилично слични по суштина, иако различни по толкување.
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Сами по себе, вонезмјаните не се никави дојденци од иднината и од некоја друга галаксија, туку тоа се „...духовите од поднебесието...„, односно вонземјаните се всушност отпаднатите/темните ангели, кои се исфрлени од Небесата во материјалниов Свет. Нивната улога односно цел во своето присуство во овој Свет се состои во ловењето на што повеќе човекови души и нивно гарантирано носење во пеколот.
Тоа е за жал вистината. Некои членови овде гледале филмови, виделе на некое видео нешто, играле игрици или негде на вести чуле за "вонземјани" и си мислат во главите дека средба со вонземјани е нешто забавно. Самиот збор ви кажува ВОН- ЗЕМЈА значи нешто што не е од овој свет. Фала @PROROKOT (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom