Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.678 79,2%
  • Не

    Гласови: 441 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.119
Член од
30 август 2021
Мислења
415
Поени од реакции
922
Па нели кур те болело дали постојат или не, од кај сеа толку многу знаеш? Зарем губеше време да ја читаш темава или претходно си читал и истражувал сам? Кој бивши јузер си и дали си бот акаунт на @DaedaIus ?
Аман со тој дедалус, не сум, ме ангажираа Левица да зборам на форумот против власта.
Боб Лазар никогаш не тврдел дека се мен мејд, напротив он викаше дека не можат да направат реврс-инжињеринг и дека МОЖЕБИ едно од тие летала е археолошки пронајдок.
Боб Лазар одамна не е во тоа, од тогаш дали си сигурен дека не успеавме со реверс инжењерингот? Има многу насоки каде се ова може да води, дури до машин елфовите ( да знам и за психоделиците ). Инаку протоколот на Грир можеш и да го врзеш со олтрд стејт оф кончснес, шо нели е природен психоделик?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.539
Поени од реакции
5.644
Аман со тој дедалус, не сум, ме ангажираа Левица да зборам на форумот против власта.

Боб Лазар одамна не е во тоа, од тогаш дали си сигурен дека не успеавме со реверс инжењерингот? Има многу насоки каде се ова може да води, дури до машин елфовите ( да знам и за психоделиците ). Инаку протоколот на Грир можеш и да го врзеш со олтрд стејт оф кончснес, шо нели е природен психоделик?
Нема шанси и за ДМТ-то да си читал, очигледно стар член си...

Боб си седи мирен ама Џорџ Кнап и Корбел спремаат нова документарка со него со некои нови податоци, се снима поодамна.

И Луис Елизондо не ги исклучува тотално овие работи, многу го поврзуваат феноменот со кончеснес и имтердимензионални битија како Џек Вале на пример кои не посетуваат од други реалности... Затоа ти викам за мене е фасцинантно да се чита и истражува...

Но засега се водам официјално од нутс анд болтс а тоа се снимките...
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
765
Поени од реакции
1.285
Зашто го тагнуваш Зурлата кога според нив Универзумот не постои?
Ниту вонземјани... Уствари постојат ама не ми текнува од кој филм беше...
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2021
Мислења
415
Поени од реакции
922
Боб си седи мирен ама Џорџ Кнап и Корбел спремаат нова документарка со него со некои нови податоци, се снима поодамна.
Е шо нова документарка одамна спремаат кога пред 2-3 години ја извадија? И шо мислиш за спејсфорсот на америте, новата бранша на армијата, шо ќе им е?
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
765
Поени од реакции
1.285
Е шо нова документарка одамна спремаат кога пред 2-3 години ја извадија? И шо мислиш за спејсфорсот на америте, новата бранша на армијата, шо ќе им е?
Се спремаат за вонземјаните ама чекај прво филмот да излезе :pos:
Автоматски споено мислење:

Кога нема облаци, на небото има катаљон ѕвезди, планети.. од кај можете да бидете сигурни дека една од нив не е НЛО
Катаљон колку цифрен број е и што ќе се напиеш за твојот текст? За планетите ќе се договориш со Мичио Каку за цифрата е лесно он вика BILLIONS OF PLANETS:pos:
Автоматски споено мислење:

и ја викам дека можат да постојат, ама дали не посетуваат во летечки објекти како што е познато во јавноста
Со летечки тенџериња или кофи... Мислам дека е шпекулација за чинии ама летечки објекти звучи убедливо
:pos:
Автоматски споено мислење:

Сум ја видела, ама скептична сум околу неа. Нај на крај, луѓе го пресметувале тоа...
@Lester Freamon еве една задача за тебе со помош на сферна тригонометрија пресметај и од каде доаѓаат вонземјаниве... По моја пресметка тргнуваат од Hollywood преку Disneyland па прелетуваат преку Охрид...
Автоматски споено мислење:

епа тогаш, кој е тој начин на кој би можеле да не посетат а да не сме свесни за тоа
Тоа е исто како кога се врти земјата што се секираш :pos: :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Веројатно не посетуваат, но се разбира не во летачки објекти- производ на Холивуд :lol:
Легендата вели Дизниленд или Холивуд :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Да кажеме, може патуваат преку некои честички во воздухот, преку светлина, преку вода... Можеби можат да бидат видени само под микроскоп...
Ејјј шо е работава напредуеш или? :pos:
Автоматски споено мислење:

незнам дали си ја видела формулата за пресметување на веројатноста за живот на некоја друга планета, и резултатот е 100.000.000.000 планети со живот
:facepalm:
Автоматски споено мислење:

Малку.... поезија на темава... :)

Dolaze. Svake ih noći
ćujem gde dolaze: cvilenje

njihovog brodovlja, neverovatne
blagovesti daleko iznad
kukuruznih njiva kraj grada,

u neizmernoj međuzvezdenoj
tami. Ćuja ih samo psi,
i neki nalik na mene.

Njihove fantastične mašine skladno
bruje u našim kostima.Jednog dana
neče tek lebdeti nad poljama,

kao proviđenja nekolicine
nesaničara. Nego če sleteti.
Sleteče brzo, bez

upozorenja u same centre
gradova. I kao da su to obečali
pre mnogo vekova, iskrčače se,

ozareni, neljudski i
veličanstveni kako bogovi
u hajci na device.

(Ова е превод, не ми е познат авторот на ова дело)
Којзнае колку бил напушен авторот на твоето дело :pos:
Автоматски споено мислење:

Врска нема ова што збориш. Да си истражувал малку пошироко не таметикава ќе видиш дека НЛO феномени и контакт со вонземски битија се влече наназад се до +2000 год. п.н.е., каков 19ти век жити се?
Можеби и се преживеани диносауруси you'll never know...
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.539
Поени од реакции
5.644
Е шо нова документарка одамна спремаат кога пред 2-3 години ја извадија? И шо мислиш за спејсфорсот на америте, новата бранша на армијата, шо ќе им е?
Еве ги заедно со Дејвид Фрејвор пилотот од Нимиц инцидентот најавија дека ќе има новости поврзани со Лазар во форма на документарец.


Не знам за што ќе им е Спејс Форсот освен за милитаризација ама знам дека добија нови ингеренции поврзани со УАПс.

Исто така знам дека компании како Локхед Мартин, Елон Маск и Џеф Безос потпишуваат НДАс за размена на технологии, истражување и соработка со Пентагон и НАСА.

ТТСА имаат дадено егзотични материјали на Пентагон да го испитаат потеклото ова е потврдено од страна на Пентагон преку Фридом оф информатионс акт поднесен од Џон Гринвалд... https://www.theblackvault.com/documentarchive/army-confirms-testing-ufo-debris-secrecy-may-loom-for-years-about-results/amp/?__twitter_impression=true
 
Член од
30 август 2021
Мислења
415
Поени од реакции
922
Зурла дали ти сериозно почна да реплицираш на коментари од 2005?
Еве ги заедно со Дејвид Фрејвор пилотот од Нимиц инцидентот најавија дека ќе има новости поврзани со Лазар во форма на документарец.
Е ја одма помислувам сакаат кешче нон стоп да праат, мора константно нов материјал, али ај да видиме.

Не знам за што ќе им е Спејс Форсот освен за милитаризација ама знам дека добија нови ингеренции поврзани со УАПс.
Али наводно спејсфорс им е брука тоа да го истражуваат да не би биле потсмев, башка полека им се дава легитимитет на уфо стварите, ја мислам спејсфорсот у старт е за УФО муабетот креиран, а пази они се вооружени сили, прво пентагон полека вади снимки и у мејнстрим ја носи темава, па креира спејсфорс шо наводно е од други причини никој не му е јасно кои, па полека преземаат они уфо а пентагон дига хајп со нови снимки, овие као не сакаме ама ај наредба јбг, за некоја година ќе излезе инцидент уфо соборило 3 летала на спејсфорсот, они се закана за нашата безбедност, имаш јака регрутација и инстант дигање на буџет, пратиш кај одам?
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
456
Поени од реакции
237
денеска видов нло над Скопје мн високо случајно погледнав авион прелетуваше и ова беше како топче сјајно се движеше околу авионот цик-цак...
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
765
Поени од реакции
1.285
Зурла дали ти сериозно почна да реплицираш на коментари од 2005?
Не можев да им одолеам... Па зар не се вонземјаните и пред 2005-та?
Автоматски споено мислење:

пратиш кај одам?
Важно биди жив и здрав и да не застраниш...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.539
Поени од реакции
5.644
Зурла дали ти сериозно почна да реплицираш на коментари од 2005?

Е ја одма помислувам сакаат кешче нон стоп да праат, мора константно нов материјал, али ај да видиме.


Али наводно спејсфорс им е брука тоа да го истражуваат да не би биле потсмев, башка полека им се дава легитимитет на уфо стварите, ја мислам спејсфорсот у старт е за УФО муабетот креиран, а пази они се вооружени сили, прво пентагон полека вади снимки и у мејнстрим ја носи темава, па креира спејсфорс шо наводно е од други причини никој не му е јасно кои, па полека преземаат они уфо а пентагон дига хајп со нови снимки, овие као не сакаме ама ај наредба јбг, за некоја година ќе излезе инцидент уфо соборило 3 летала на спејсфорсот, они се закана за нашата безбедност, имаш јака регрутација и инстант дигање на буџет, пратиш кај одам?
Не, пошто да сакаа да извадат повеќе пари од буџетот има многу полесни работи, не им треба УФО топикот, плус непосредно пред некоја година го кренаа воениот буџет на максимално рекордно ниво.

Едноставно системите за детектирање вакви аномалии се напреднати, ги користат и во приватен сектор плус и приватен сектор оди во Вселената така да дисклоужр мора да се случи, плус еве приватни научни проекти како Галилео. Исто така ИР камерите се битни како во Агуидила случајот, а сега тие се лесно достапни за аматери почнувајќи од 5000 евра...
Автоматски споено мислење:

денеска видов нло над Скопје мн високо случајно погледнав авион прелетуваше и ова беше како топче сјајно се движеше околу авионот цик-цак...
Се дупиш така?
 
Член од
30 август 2021
Мислења
415
Поени од реакции
922
Не, пошто да сакаа да извадат повеќе пари од буџетот има многу полесни работи, не им треба УФО топикот, плус непосредно пред некоја година го кренаа воениот буџет на максимално рекордно ниво.

Едноставно системите за детектирање вакви аномалии се напреднати, ги користат и во приватен сектор плус и приватен сектор оди во Вселената така да дисклоужр мора да се случи, плус еве приватни научни проекти како Галилео. Исто така ИР камерите се битни како во Агуидила случајот, а сега тие се лесно достапни за аматери почнувајќи од 5000 евра...
Автоматски споено мислење:


Се дупиш така?
1632479670318.png

На ова мислам, прво ги валидираш па полека ги правиш закана.

Some members of Congress were given advanced details about the contents of the Pentagon report, which is scheduled to be released before 25 June, and several said they are deeply worried about the findings.

Не верувам во спонтан развој на настани, на тоа ниво.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.539
Поени од реакции
5.644
Прегледај го приврзокот 308039

На ова мислам, прво ги валидираш па полека ги правиш закана.

Some members of Congress were given advanced details about the contents of the Pentagon report, which is scheduled to be released before 25 June, and several said they are deeply worried about the findings.

Не верувам во спонтан развој на настани, на тоа ниво.
А ти алудираш дека им е до пари дојдено преку УФО топикот и дека не постојат Вонземјани?

Инаку еве денес нов деволпмент сите гласаа за креирање на ново владино тело со големи ингеренции за УФО топикот (демократи и републиканци)... Ова тело ќе има право да ги побара сите можни класификации од Розвел па навака, до сега немало вакво нешто, сега треба уште во сенатотда помине...

Така да нема да ги замараат Спејс форсот мислам....
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
765
Поени од реакции
1.285
Се да му ебам на оној билдерот qqq што ја донесе чумата зурлова на темава...
И америте веќе престанаа да веруваат во вонземјани :pos:
Автоматски споено мислење:

Се да му ебам на оној билдерот qqq
Се придружувам на честитката :pos:
Ајде еве не коментирам веќе терајте си со темата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom