Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
добро примам совет од секого како ке го објаснис клониранјето кога мозе да ствараат раса на куцинја сигурно пробале 100 % и со лугето ?
Автоматски споено мислење:


добро примам совет од секого како ке го објаснис клониранјето кога мозе да ствараат раса на куцинја сигурно пробале 100 % и со лугето ?
Не ме занима тоа такозвано клонирање. Прифаќаш здраво за говото се шо ке слушнеш и прочиташ. :tapp:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Не ме занима тоа такозвано клонирање. Прифаќаш здраво за говото се шо ке слушнеш и прочиташ. :tapp:
не напротив сто ке видам
Автоматски споено мислење:

Не ме занима тоа такозвано клонирање. Прифаќаш здраво за говото се шо ке слушнеш и прочиташ. :tapp:
не напротив сто ке видам
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Во последно време се раѓаат крајно интелигентни деца со висока меморија, талентирани уште од најмали нозе да добијат и по неколку универзитетски дипломи пред да станат полнолетни. Што всушност, се случува? Дали е тоа поврзано со ете, вонземјани?
Ете @Darling се изнасмеа на ова, чекаме факти за неговото смеење а јас ќе му зачукам факти за моето тврдење дека едно е поголема интелектуална развиеност кај мал процент луѓе а друго е ултра дарби како телепатија, супермеморија, многукратно сеќавање на претходни животи (реинкарнација) итн. Да, има вонземјани. Нѐ модификувале и нѐ насочувале, со векови. Дарлинг смеј се и тоа е дарба од нив.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Во последно време се раѓаат крајно интелигентни деца со висока меморија, талентирани уште од најмали нозе да добијат и по неколку универзитетски дипломи пред да станат полнолетни. Што всушност, се случува? Дали е тоа поврзано со ете, вонземјани?
Имаш развиено цела псевдонаука за вакви работи, со акцент на "псевдо": Indigo children, Indigo child. Сефте дознав за ова кога ме нарекоа вака пред некоја година, не знаев дали да се радувам или да плачам.

И филмов нешто влече натака Village of the Damned (1995)

Ако верувањето во тоа ти носи мир на крајот од денот, не гледам зошто би било побудалесто од верувањето во Господ и богови.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Iako smetam deka postojat vonzemjani, kako vie ste ubedeni deka tie ja imaat napusteno svojata planeta?
Coveckite civilizacii postojat nekolku iljadi godini, a za da se prenese informacija na vonzemjanite za coveckoto postoenje niz prostorot na svemirot potrebni se nekolku milioni - milijardi svetlosni godini.
Shansite deka vonzemjanite nemaat dobieno info deka lugjeto postojat se ogromni.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Имаш развиено цела псевдонаука за вакви работи, со акцент на "псевдо": Indigo children, Indigo child. Сефте дознав за ова кога ме нарекоа вака пред некоја година, не знаев дали да се радувам или да плачам.

И филмов нешто влече натака Village of the Damned (1995)

Ако верувањето во тоа ти носи мир на крајот од денот, не гледам зошто би било побудалесто од верувањето во Господ и богови.
Штетно е тоа верување, едно е утеха па Говинда верува у реинкарнации... друго е да се уфилмаш дека си индиго, се тоа ти објаснува и зашто тебе не те разбира никој, склоностите кон депресија... али па и спешл паурс имаш.... па го засилува егоцентризмот до таа мера да е штетно за перцепцијата на реалноста.... колку такви посебни без акција во светот сега има.... а некој толку се уфилмува да се снима како со телекинеза мрда хартија.... ги активирал својте индиго паурс со декалсификација на пајнијл глендот, кој шо у старт не му бил до толку калсифициран пошто нели е индиго он.....

Мои пријатели со синче во аутистичен спектар не работат воопшто со него, бидејќи мајката верува длабоко оти оно е кристал чајлд, и ко такво е чисто и посебно... па си има свој посебен развоен пат и не му се мешаат.... она знае пошто она е индиго...

Па тоа отвара врати на одење по констелации надвор од државата.... цела индустрија се создава за нју ејџ булшитот.... само заради утеха...

Штетно е Н.... треба да се верува во нешто за да не се влезе во нихелизам... но подобро да се верува во нешто не толку опасно...

Инаку порано ејлиенс владеев, секоја вечер си легнував со Coast To Coast Am... Џорџ Нори ово оно... сега не знам како да гласам... да или не... дека небитно е тоа за пелените, регистрацијата на колата, нови зимски гуми.... дефокусирање е, а шит нидс ту би дан....
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Штетно е тоа верување, едно е утеха па Говинда верува у реинкарнации... друго е да се уфилмаш дека си индиго, се тоа ти објаснува и зашто тебе не те разбира никој, склоностите кон депресија... али па и спешл паурс имаш.... па го засилува егоцентризмот до таа мера да е штетно за перцепцијата на реалноста.... колку такви посебни без акција во светот сега има.... а некој толку се уфилмува да се снима како со телекинеза мрда хартија.... ги активирал својте индиго паурс со декалсификација на пајнијл глендот, кој шо у старт не му бил до толку калсифициран пошто нели е индиго он.....

Мои пријатели со синче во аутистичен спектар не работат воопшто со него, бидејќи мајката верува длабоко оти оно е кристал чајлд, и ко такво е чисто и посебно... па си има свој посебен развоен пат и не му се мешаат.... она знае пошто она е индиго...

Па тоа отвара врати на одење по констелации надвор од државата.... цела индустрија се создава за нју ејџ булшитот.... само заради утеха...

Штетно е Н.... треба да се верува во нешто за да не се влезе во нихелизам... но подобро да се верува во нешто не толку опасно...

Инаку порано ејлиенс владеев, секоја вечер си легнував со Coast To Coast Am... Џорџ Нори ово оно... сега не знам како да гласам... да или не... дека небитно е тоа за пелените, регистрацијата на колата, нови зимски гуми.... дефокусирање е, а шит нидс ту би дан....
Се согласувам, родителиве сакаат да се утешат со тоа дека нивните деца со ADHD или во аутистичниот спектрум се специјални и понадарени во однос на другите другарчиња. Денес особено има голем број деца кои се тврдоглави, нетрпеливи и прилично интелигентни, со лесен пристап до информациите кој се должи на раната изложеност на технологијата. Ама тоа не ги прави екстраординери, као шо не ме прави ни мене фактот дека сум особено тврдоглава, интроспективна и преферирам друштво на повозрасни луѓе од мали нозе и дека ме интересирале ствари кои се сметаат за "чудни" и несвојствени за девојче. Добра игра им е тоа на изумителите на псевдонаукава, со механизми со кои функционираат и хороскопите и астрологијата, кои ти го драшкаат егото со пар изведени стереотипи (позитивни). Здрава доза на резерва кон се', но интересно за разгледување за оние на кои ова им е ново. Но, мене не ми пречи ако некој се идентификува со ова, ако мене лично тоа не ми штети.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Iako smetam deka postojat vonzemjani, kako vie ste ubedeni deka tie ja imaat napusteno svojata planeta?
Coveckite civilizacii postojat nekolku iljadi godini, a za da se prenese informacija na vonzemjanite za coveckoto postoenje niz prostorot na svemirot potrebni se nekolku milioni - milijardi svetlosni godini.
Shansite deka vonzemjanite nemaat dobieno info deka lugjeto postojat se ogromni.
Најблиската ѕвезда е 4 светлосни години....од кај ти се тие милиони светлосни години?
Друга работа е што ние мислиме(менталниот склоп ни е таков, парадигма) да физичките закони како ги разбираме во овој момент не дозволуваат меѓуѕвездено патување.....или тоа би било екстремно споро. Нашето појмање(перцепција) на стварноста зависи од тоа колку разбираме. Прашање од милион долари е колку ние разбираме(физика)....за да донесуваме заклучоци вакви или такви.
Доказите треба во таа ситуација да ги бараме меѓу нас и во нас.
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Eee brate. Mnogu brzas ti. Op trup ajde odma sex. Ne biva taka :neetaka: Prvin treba da se zapoznaeme so vonzemjankata fino lepo,
da ispieme po edno kafence , mafence ili nekoj niven vonzemski pijalok, pa romantika malce da gi otkrieme erogenite zoni kaj nea itn.
Vo predigrata (romantikata) e ubavinata.
Ти си некој Њу Ејџерски Дон Хуан :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Eee brate. Mnogu brzas ti. Op trup ajde odma sex. Ne biva taka :neetaka: Prvin treba da se zapoznaeme so vonzemjankata fino lepo,
da ispieme po edno kafence , mafence ili nekoj niven vonzemski pijalok, pa romantika malce da gi otkrieme erogenite zoni kaj nea itn.
Vo predigrata (romantikata) e ubavinata.
Ќе ти даде анатомски атлас еден ден претходно....па после. Иначе ќе го убуташ кај не треба и ќе те поједе и пред да свршиш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom